Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 29. července 2017 11:02
Reakce na Solathis:

Já se fakt obávám, že hlavním problémem na obou stranách bude neschopnost komunikace, píšete, že vašemu manželovi vyčítají, že vy! nemáte školu, ale není to jeho chyba (samozřejmě), pak snad stačí říct, že to není pravda, nezvou vašeho manžela a diví se, že tam málo jezdíte, no tak jim přeci řeknu proč a ne, že návštěvy omezím a nechám si to vyčítat, s dítětem se nic nezmění, co by taky mohlo..hergot mluvte spolu, to se nedá číst

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 29. července 2017 11:09
Reakce na Mutziputzi:

...naprostý souhlas.

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 29. července 2017 11:56

Trochu to tu odlehčím (i když pro některé z naší rodiny je to opravdový problém). Šprajcnul se nám ježek v kleci a nejde tam, ani zpátky.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 29. července 2017 11:59
Reakce na brrr:

Když natočím ježka nejdelším jeho ostnem... 

ne vážně, lituju. A nejde to ani větší silou?

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 29. července 2017 12:16
Reakce na Mutziputzi:

V nasi rodine je komunikace velky problem, jsem si toho vedoma. Chystam se k terapeutce. Doma s manzelem uz to je mnohem lepsi, ale dost na tom pracujeme, oba dva, hodne mi s tim pomaha. Ale u nasich, kdy neustale jede televize, oba rodice u toho koukaji do mobilu/tabletu a mama jen hodi cosi, kdyz zvedne oko mi to proste nejde.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 29. července 2017 12:30
Reakce na Solathis:

Nejsem terapeut, ale tipuju, že vám poradí to co já, prostě mluvte narovinu, to že si vaši rodiče myslí, že jste nechala školy kvůli manželovi vlastně není jejich chyba, prostě zřejmě netuší proč jste to udělala, stejně tak neví proč k nim nejezdíte, oni zřejmě neví, že vám vadí, že nezvou manžela, nevím no, podle mě tohle má fakt velice jednoduchý řešení.

Offline Sweet Potato
Avatar
34835 příspěvků moje polička 29. července 2017 12:33
Reakce na brrr:

Mírná forma násilí...

Potlapkávám. Dítě přivezlo ježka z tábora (i mně tím splnilo celoživotní sen), dost se mi ulevilo, že bez problémů jde ven i zpět. I když nejdelší osten tedy nemá. A jeden se mu navíc viklá. Šlendrián!

Offline rozarka
Avatar
3979 příspěvků moje polička 29. července 2017 13:12
Reakce na Solathis:

Třeba vaši prarodiče plánovali tu rodinnou dovolenou,protože je trápí nekomunikace ve vaší rodině. Společná dovolená to určitě nevyřeší,tam bych tedy nejela. Ale použila bych to jako úvod k promluvě s rodiči. Bez bratra a ostatních. Čekat,že se to změní, je blbost. Co se neřeší, se nevyřeší.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 29. července 2017 13:56
Reakce na KoraKora:

no to mi připadá ale hodně rozdílný od toho co popisuje Solathis, že tráví jeden nebo dva víkendy každý měsíc se svou rodinou sama bez manžela a teď dokonce očekávají že s nimi takhle bude i jezdit na dovolenou. tvou situaci úplně chápu.

KoraKora
Avatar
29. července 2017 14:29

Aha, tak to jsem prehledla, že až tak často. Takže buďto si opravdu všichni sednout a vyříkat si to, což ovsem.nemusi vyjít nebo bych prostě omezila návštěvy rodičů na minimum. A k babičce klidně jezdila manželem, ať se chytnou za nos. Já osobně bych volila variantu druhou, nerada něco řeším a rozebírám. Při představě takové sešlosti, kde se bude řešit co, kdo, proč a komu, mi vstávají vlasy hrůzou. To bych nebyla ochotná postoupit.  

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 29. července 2017 15:09

Pro ty, co se jim líbily moje nové boty. Dnešní bilance jsou čtyři! puchýře a jeden podvrtnutý kotník. 

AD rodinné vztahy. Ach jo. Poslední perla mojí tchýně byla: „ Tvoje máma tě stejně neměla moc ráda! " Asi to vydedukovala z toho, že mi necpala horem dolem, což ona považuje za znak lásky. Nemůžu jí ani vynadat, protože mamince se nesmí nic říct. 

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 29. července 2017 17:08
Reakce na Ounz:

Sweet Potato 

"Natočíme nejdelší osten ...." známe, je v naší knížce např. na str. 360. Starší dítě hrozně propadlo Stínadlům a vyžádalo si dárek k svátku dosti předčasně. Problém je, že na našem ježkovi nejde ani moc poznat, který osten je nejdelší a přitom to není úplný čínský šunt. No a asi po půl minutě snažení se ježek šprajcl a nepomáhá ani násilí. Vidím to na pilku na železo.

Mimochodem, za 2000,- jde sehnat přesná kopie toho stínadelského i s plánkem uvnitř.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 29. července 2017 17:17
Reakce na brrr:

Aa  to nas... a co reklamace? Tohle přece není normál..mně nešel vytáhnout, ale nešprajc se nikdy a to sem měla šunt..

Offline Sweet Potato
Avatar
34835 příspěvků moje polička 29. července 2017 17:33
Reakce na brrr:

Máme tenhle. Snad se brzy nerozsype. Jako jak, s plánkem uvnitř? Ten se přece rozpadl!

Malá zhltla Záhadu hlavolamu a já se dost bojím, už se blíží k části, kdy umře Bublina.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 29. července 2017 17:33

Ted jsem tu po sedmi tydnech. Od toho vybuchu jsem tu byla za mesic dvakrat jen jednou, kdy se to zrovna seslo. Dvakrat mesicne bych sem proste nejezdila. 

Proc jsem skolu opustila samozrejme vsichni vedi, rikala jsem jim to uz alespon petkrat. To, co si ovsem mysli, je zcela jina pisnicka.

Edit: s manzelem a jeho nejezdeni k nasim detto

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 29. července 2017 17:37
Reakce na Sweet Potato:

Na to sem zrovna tuhle vzpomínala, tenkrát sem to šíleně ořvala (já blbka do poslední chvíle doufala) a pak, když sem to četla znova, sem tu část přeskakovala. Ale VĚDĚLA sem 

Offline Sweet Potato
Avatar
34835 příspěvků moje polička 29. července 2017 17:41
Reakce na Ounz:

Já tohle špatně nesu i dnes, fujtajbl. Dítě vezlo tu tlustoknihu i na tábor, došlo mi to pozdě a nepovedlo se mi jí to rzmluvit, byla jsem dost ráda, že tam neměla moc čas na čteni.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 29. července 2017 17:48
Reakce na Sweet Potato:

No, já to taky nesnášim, zase bych to přeskočila, kdybych to četla. A vadí mi to i v jinejch knihách 

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 29. července 2017 18:00
Reakce na Sweet Potato:

Máme tenhle. Snad se brzy nerozsype. Jako jak, s plánkem uvnitř? Ten se přece rozpadl!

Malá zhltla Záhadu hlavolamu a já se dost bojím, už se blíží k části, kdy umře Bublina.

Ten náš vypadá úplně stejně, akorát krabička byla jiná. Smrt Bubliny byla včera a dětmi to nějak neotřáslo, vlastne to vypadá, že se jich to ani moc nedotklo (jsou to necitelné příšery). Mi děsně leze na nervy Mirek a pak mizerná editorská úprava knih (na můj vkus se až příliš často opakují slova a tím nemyslím třeba "Rychlé Šípy" nebo "Vontové" :-) Ale je to teda slušně napínavé i pro dospělého, Foglar má cit pro cliffhangery.

Ježek s plánem uvnitř, je to holt verze před utopením ve stoce svatojakubského kostela.

Edit: Opravy automatických oprav.

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 29. července 2017 18:45
Reakce na Solathis:

U nás je to naopak, mužova rodina je naopak přesvědčená, že udělal školu kvůli mně, nějaký vliv jsem asi teda měla, ale kdyby se sám nerozhodnul, tak s tím asi těžko něco udělám.

Přitom jsme s tchýní měly taky dost těžký začátky, vadil jí věkový rozdíl mezi mnou a mužem. Což jsem i vcelku chápala, na druhou stranu to bylo něco, s čím jsem těžko mohla něco dělat. Nechtěla ani, aby nás představil. Pomohlo, když se muž (tehdy přítel) za mě postavil, když jsme se poznaly, přestala ten rozdíl řešit. 

Tak si umím docela představit, že nějaká racionální rozmluva nemusí pomoct, ale respektovat ho jako vašeho partnera, bez kterýho asi těžko budete chtít jet na dovolenou, by měli.