databáze 141230 vůní od 9436 značek a 1800 parfumérů

Ambre Éternel Guerlain

Ambre Éternel
značka: Guerlain
parfumér: Wasser, Thierry
rok: 2016
určení: unisex
hlava: koriandr, skořice, kardamom, pravá ambra
srdce: broskev, pomerančový květ, ylang ylang
základ: dřevité tóny, kůže, kadidlo
Diskuze:
Komentáře k vůni (10)
Avatar
teena-s (31.5.2021 )

Vlastně bych měla začít omluvou,chraň mě čichový bůh si myslet,že ta vůně je špatná nebo nekvalitní
ale"sorry jako"
Od térově temné kožené broskve sametového pohledu jsem žádala víc,no tak jsem náročná,a co?
Šarmán,hladce oholen,kvalitně oblečen,kouká na mě jakoby mě chtěl olíznout,mlsně a náruživě,významně pomrkává sladkým zrakem,lehce rozkročen pohupuje se mírně v bocích v rytmu svádivého letního tance a najednou mu v kolenech zavrže artróza,na čele vyvstane smolně kompaktní krůpěj potu,dlaně jedna lázeň a maturantské koláče v podpaží.A takhle nemotorně a ulepeně se dokáže kroutit několik předlouhých hodin,ani úkrok,ani mávnutí rukou,dusivě těžký vzduch v komoře nasycené pachem přezrálého ovoce a masti na atopický ekzém,kéž by někdo pootevřel dveře aby se sem dostal paprsek světla z východu nebo molekula čerstvého vzduchu ze severu
(typově podobná Valentino Myrrh,připadám si v nich stejně ulepeně a nemůžu dýchat,jako mít v nosních dírkách tampony nasáklé bio broskvovým sirupem)
Tohlerande jsem si prostě představovala úuuplně jináč... Jiskra v oku prostě chybí,je to těžké,tlusté a nemotorné

Avatar
ModestMourek (24.2.2018 )

Chumlací kráska. Nejprve závan drsného koření, potom šťavnatá sladká broskev poprášená skořicí a zabalená v jemně vydělané krémové kůži, dále prašná pravá ambra a nakonec hladké dřevo podbarvené jemně minerálními tóny ambry a zbytky kůže. Oceňuji přítomnost přírodní ambrové tinktury, kterou slibovaly reklamní texty. Opravdu zde na pozadí cítím stejné ambrové tóny jako v parfému Amber Cologne (Bortnikoff). Výdrž přesahuje 8 hodin.

Avatar
viktorka_od splavu (18.12.2017 )

krásně kořeněné pačuli. velmi.. skořicové? zázvorové? kardamomové? hlavně krásné. možná to není pačuli, ale broskvové slupky. a kus kůže. no není tohle pro mě, ale je to velmi velmi pěkné. nene, s konečnou platností je to pačuli.
jo málem bych zapomněla - kde je sakra ta ambra?!
ale bože je to božské! je to něco jiného. vůně vůní. poušť pouští. sahara a beduíni. kůže koňských sedel a stanů a velbloudi v písečné bouři.
vůně vůní.

Avatar
slniecko (18.7.2017 )

Ambra. Pekná suchá ambra. Možno ešte cítim trolinku škorice, ale inak je to kvalitná ambra, ktorá proste a jednoducho prebije všetko ostatné.

Avatar
domenica (13.1.2017 )

Kdyby nic jiného, Ambre Éternel by mohla sloužit jako názorná pomůcka při přednáškách o ambře v parfumérii. Pravá ambra (ambergris) se slaným podtónem ve svrchních vrstvách kompozice se tu potkává s kořeněnou, pryskyřičnatou, balzamickou ambrou v základu. Spíše jemná, nijak robustní ambrová mřížka je tedy přítomná od začátku do konce a předvádí rozmanité nuance podoby ambry. Thierry Wasser tuhle mřížku pečlivě vypolstroval sametově jemnými bylinami a trochou hladkého, nasládlého koření, v čele s nádherně plným koriandrem a teplo vyzařujícím, bohatým skořicovým popraškem. To bílé květiny, především jasmín a pomerančový květ, ty jsou zde v poněkud zastřené podobě, a jsou hladce spojené s umírněnou sladkostí a trpkostí švestky (v oficiálním složení deklarovanou broskev cítím méně). A pak je tu hlavně můj favorit kosatec, který jakoby odkazoval ke klasickým orientálním vůním Guerlainu. Jen nepatrně pudrový, spíše jen kosatcový závoj, zemitý, tlumený, nestrhávající na sebe pozornost (ale já jsem se ho chytila, takže pro mě je nakonec vlastně téměř dominantní), spolupracující s ostatními složkami podobným způsobem jako v Shalimaru nebo ve Vol de Nuit. Setkání s kosatcem jsou vlastně dvě. Hned na začátku, to má v sobě překvapivě něco z chanelovského kosatce, přesněji řečeno z kosatce, který miluji v parfému 31 Rue Cambon a pak, asi po dvou hodinách, kdy se z něj stává kosatec guerlainovský. Tohle přesně dělá z Ambre Éternel tak zajímavou vůni, pochopitelnou a poměrně vřele přijímanou jak v zemích Orientu, tak v našich končinách. Je to orient, ale s jasným otiskem francouzské parfumérie.

Po většinu doby, až do plného rozvonění, je více či méně přítomen jemný kožený tón, chvílemi spíše semišový. V kombinaci tu se skořicovými tóny, tu s hořce čokoládovými podtóny, není čeho se bát ani u těch, kteří vůně s kůží zrovna nevyhledávají. Je fakt, že jednou jsem v počáteční fázi, byť na chvilku, vyhmátla i tón "hořící bakelit", ale…. tohle se někdy stává při zkoušení vůní stylem intenzivní fixace nosu na jeden jediný bod nástřiku. :-) Při normálním navonění se to neděje. Občasné animální tóny, které se objevují v počáteční a střední části vývoje, dodávají parfému zajímavý rozměr, přičemž jakkoli je Ambre Éternel unisexová, když ji má na sobě žena, tak vyznívá výsostně žensky a je velmi elegantní od samého začátku. Až vám jednou v kabelce povolí rozprašovač u kabelkového flakónku s 31 Rue Cambon, a pár kapek vůně se ocitne na nové kožené peněžence, budete mít docela přesnou představu o tom, jak voní Ambre Éternel.

Vůně jde hezky do prostoru, na můj vkus tak akorát. A výdrž je nekonečná. Při prvních zkoušeních jsem ji na zápěstí zřetelně cítila ještě po třech dnech! A co je zajímavé, po této delší době se z ní stane Hypnotic Poison, vonící jako v dobách svého uvedení na trh: tedy lahodně jako lehce zakouřené mandle se sladkou vanilkou.
(20.2.2016)

Obšírněji a s fotografiemi na blogu Guerlinade:
http://guerlinade.cz/2016/02/20/guerlain-ambre-eternel-recenze/

Avatar
jerry (13.1.2017 )

Teplé, sladce kořeněné dřevo se špetkou nesladké skořice, zabalené v jemné nové semišové kůži (s živočišnou stopou), to vše překryto nasládle ambrovým kouřem.

Avatar
Miru (11.2.2016 )

- před pár dny mě totálně dostala Feve Delicieuse Dior a nyní druhá mrcha...,

aneb -

žádný oud, žádná mužská vůně.

Je to echt ženské.

Ovšem - chce to personu.

Nic pro malé slečinky(ať už věkem nebo duší...)

Ambré Eternel Guerlain

...první vteřina s ní na kůži a

chci ji.!

Já ji znám!?!

Yes.

...je to potvora.

Jsem to já...

Prvotní čichové vjemy -

na pudrově jemný prášek rozemletý kardamon se špetkou koriandru,

vy svými prsty ten prášek roztíráte po hladké ploše a aby to lépe klouzalo,

tak si na to nalejete pár kapek nějakého likéru, nesladkého,

ale hustého, zlatooranžového s brown záblesky

(ano, a právě zde, v onom alkoholovém moku mohou být, jsou nejspíš rozpuštěny pomerančový květ, lahodnost broskví zrajících pod jižním sluncem a namleta suchá až prachová orientální drahá dřeva...).

Ovšem i přesto pod těmi svými prsty cítíte mikrodrhnutí aromatických koření,

klouže to a současně mezi bříšky prstů drhne jak skelný písek...

Kadidlo.

Kadidlo v této počáteční fázi zastupuje vítr, vánek...

...vánek, tenký,

jenže nenápadně intenzivní, a intenzivní natolik,

že vonné ingredience nadlehčuje, honí vzduchem, vašim chřípím,

jak pastevec divoké mustangy po horských planinách -

zdánlivě divoce,

bez systému, ale svůj řád to má...,

stádo se pak jako jeden muž vydává jedním, tím správným směrem...

...a stejně tak i vůně.

Možná únavou z toho pohybu..., vůně změkne,

koření se nenápadně navláční,

ještě trochu více zahustí

(a možná tady pro mě nastupuje ambra,

ne svou, byť třeba nějakým způsobem zabarvenou, leč pořád typickou vůní,

ale pouze svojí hustotou z živočišného světa...),

kadidlo mizí, nebo se minimálně velmi upozadí a

nastupuje

semiš.

Heboučký,

zlatistý, s mikrochloupečky, po nichž snad každý tak rád přejíždí dlaní...,

tam a zase zpět...

V tomto okamžiku zavírám oči a

vnímám sytě pastelově zlatooranžovou a zároveň i černou, nebo temnou, tmavou hnědovínovou barvu...

...je to tanec...

Slast.

Ambré Eternel

má v sobě semiš s jakýmsi nasládle moučným akcentem,

kůži schovanou pod delikátně křehkou a hladkou ambrovou vrstvou,

tlumenou akorát nasládlou šťavnatost,

a oheň -

tahle vůně na kůži křehce hoří...

Zvláštní plamen, stydlivý,

pálí a i chladí,

je pichlavý ale i klouže jak ylangovokosatcové našlehané máslo...

V Ambré Eternel

je

semiš z Cuir Cordoba Keiko Mecheri,

meruňky z Yourney Women Amouage,

kůže a slunce a tma z Daim Blond...

Nevadí mi tentokrát, že ve vůni poznávám parfémy jiné.

Protože tahle vůně je po delší době něčím, co mě oslovilo.

Okamžitě.

Zaujalo, líbí se mi, a moc,

dá se opakovaně "studovat",

dá se s ní mazlit i vymezit hranice pro druhé,

dá se s ní svádět i provokovat.

A to potřebuju...

...drive.

Dámský, ale drive.

Takže, Thierry, tohle je óká, tohle beru.!

(...k téhle vůni můžete mít jakýkoliv outfit - classy, rebel, rock, chic, romantic...

je to jedno. Zaujmete pokaždé. Na sto procent...)

Avatar
Fleur (09.2.2016 )

Od prvního přičichnutí ambra, ale v negurmánském provedení, nepřeslazená a jemně zasypaná kořením (skvostný kardamom. Potom nastupuje velmi decentní květinová fáze (tlumené květiny jsou spíše elegantně mýdlové) a celou dobu je ve vůni zřetelná kůže. Ta je naštěstí hladká (i když to není žádný pudrový semiš) a vyleštěná, a právě v ní občas probleskne animálnější teplý tón. Na oblečení drží i po vyprání.

Santal Royal byl pro mě příliš robustní a měla jsem z něj pocit, jako bych se skutečně ocitla v Orientu, zatímco Ambre je více poevropštělá orientálka, která se k inspiraci Orientem hlásí spíše jako autentický suvenýr vytažený z kufru.

Avatar
wendulka (07.2.2016 )

Ambrovkám jsem v poslední době docela odvykla, první zkoušení tak bylo hodně rozpačité. Navíc ani té ambry se tu člověk hned příliš nedočká - myslím té pravé jako v Encens Mythique d´Orient. Jen v počáteční náloži koriandru, pikantního kardamomu z Ne m´Oubliez Pas (raději bych tu ovšem tyhle dvě složky měla v obráceném poměru) a hřejivé živočišné skořice lze tušit určitý náznak balzámové hořkoslanosti, který se však poměrně rychle rozplyne v dýmu teplého, lehce mazlavého kadidla a drhnoucí kůži. V téhle první fázi působí ještě unisexově a malinko drsně, v žádném případě však není pro nositele Shalimaru monotónní, jak tvrdí Monsieur Guerlain a naopak pracuje dál.

Kůže v ní se mi po rozvonění uhladí, stejně tak i skořice, která zesládne a vůně najednou díky teplé broskvové marmeládě s banánovými tóny ylangu najednou nabere ženský směr. A konečně zde se objeví už i ta ambra, respektive se jedná o směs vanilky, labdana, špetky vetiveru, dřev a trochou kosatce v pozadí. Ani ta ovšem není ani v nejmenším nudná. Zejména vanilka v ní společně ovocem a doznívajícím, nyní už hladkým kadidlem vytváří zajímavý "čokoládový" podtón. Jedinou nevýhodou je, že v téhle druhé části už nevysílá do okolí tak intenzivní závany jako na začátku, protože jak už řekla Fleur a já s ní souhlasím, v druhé polovině je to už i pro mne při bezmála pětihodinové výdrži nadmíru elegantní ambrovka.

Avatar
blackviolet (06.2.2016 )

Podle mě ne úplně prvoplánový, ale přesto zřetelný výlet do arabského světa.
Na začátku je tradiční arabská káva. Znáte tu jejich kořenitou verzi? Vaří se s kardamomem, koriandrem a skořicí a když k ní přičichnete, necítíte vůbec kávu, jen to koření, přesně jako v Ambre Éternel. Servíruje se s talířkem sladkých datlí. A ten sladký ovocný tón tady máme taky.
Co přijde pak, je jiné v teple a jiné v chladném počasí. V chladu tady máme trochu květinový, ale hlavně jemný kožený tón, který evokuje luxusní bílou kůži sedadel v drahých autech. A kůži doprovází suchá, nesladká, nevanilková ambra.
V teple se rozvine především ta kůže a zřejmě v kombinaci s pravou ambrou je ten kožený tón hodně, hodně animální a válcuje ostatní složky. Tohle nejsou luxusní kožená sedadla, kdepak. Tohle jsou jezdecké boty, ve kterých se někdo proháněl v poušti na plnokrevném arabském hřebci.