Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 15. března 2020 15:14

Nesiju. Odhlédnu-li od toho, že to neumím, nemám je ušít ani z čeho, ani čím. 

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 15. března 2020 15:17

Garfie No to jsme si včera přesně říkali, že budou všichni na přehradě. Tady je nějaký doporučení marný. Na ulicích zase hloučky důchodců, sedí na lavičce půl metru od sebe a prskají si do obličeje , aby se slyšeli. Děcka na hřišti. My jsme teda včera vyjeli do lesa na chalupu k Poličce, nikde ani noha, nachodili jsme 20km a jeli domů. 

Offline tv
Avatar
3587 příspěvků moje polička 15. března 2020 15:21
Reakce na Garfie:

paktofonika Zrovna jsem si na tebe vzpomněla, volá mi kamarád, úplně bez sebe vzteky, že u Brněnské přehrady davy lidí, všude pobíhají děti....mazec. 

​Ja fakt nevim, co k tomu dodat..

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 15. března 2020 15:22

Garfie Presne ako v Taliansku, nez nariadili karanténu.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 15. března 2020 15:30

Ešte som niekde čítala, ze ľudia veria v to, ze slnko je prirodzená ochrana proti korone...

Offline tv
Avatar
3587 příspěvků moje polička 15. března 2020 15:30

Tak nic jineho nez karantena nezbyva, kdyz na to ty lidi se*ou.

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 15. března 2020 15:33

Přesně, mě to ujistilo, že prostě ta karanténa přijde, počítám, že už od zítřka-a navíc, že je to dobře!! 

Jinak náš soused doktor je v preventivní karanténě "v záloze", to mě taky trochu vyděsilo, nejde ani na zahradu. Nemocnice zrušila všechny plánované operace a ambulantní vyšetření. Ušetřené zdravé doktory  si šetří, až budou třeba. A už existruje také plán, které nemoce v kraji budou postupně jako výhradně infekční...

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 15. března 2020 15:34

Renusatko 

Tak ony to nejsou jenom hloučky důchodců, ale především dětí a puberťáků - na našem okresním městě. U těch důchodců jo, ale upřímně si v tuto chvíli neumím reálně představit, jak ty celostátně vyhlášená karanténa, kterou vláda aktuálně zvažuje, donutí sedět doma na zadku a nevidět se s kamarády.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 15. března 2020 15:46
Reakce na Garfie:

Přesně, mě to ujistilo, že prostě ta karanténa přijde, počítám, že už od zítřka-a navíc, že je to dobře!! 

Jinak náš soused doktor je v preventivní karanténě "v záloze", to mě taky trochu vyděsilo, nejde ani na zahradu. Nemocnice zrušila všechny plánované operace a ambulantní vyšetření. Ušetřené zdravé doktory  si šetří, až budou třeba. A už existruje také plán, které nemoce v kraji budou postupně jako výhradně infekční...

​tak ale ta záloha je rozhodně lepší postup, než operovat dál jakoby nic

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 15. března 2020 15:51

Ounz Mně se to moc líbí, zdá se mi to jako dobrý krizový plán. Když se člověk zamyslí, tak jde vymyslet spoustu věcí, můj muž to řeší celý víkend, jak co nejméně ohrozit provoz fabriky s šesti stovkami zaměstnanců a spousta nápadů je hodně povedených (mimochodem záložní tým, který odejde do dobrovolné karantény, aby byl k dispozici v případě nouze je taky ve hře). 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 15. března 2020 16:08

Garfie No, zní to rozumně

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 15. března 2020 16:10

U nas jedna hospoda sice udelala jako vydejni okenko, ale k tomu ma venku vytazene dva stoly s lavicema, ktere asi jako nejsou jeji... A lidi x...

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 15. března 2020 16:11

wendulka Já právě celkem koukám, že u nás je víc těch důchodců + teda milion matek s malými dětmi na pískovišti. Náš puberťák je doma, ale ostatní můžou courat někde mimo hřiště, to je jasný. 

Offline Kokoska
Avatar
28410 příspěvků moje polička 15. března 2020 16:38

Zacina me lehce chytat panika. Mam tu ty dva devadesatilety lidi, s tatou potrebuju dost nutne na prevaz do nemocnice v utery, budu tam muset asi zitra zavolat, co a jak. Oni uz jsou nateseni, ze pojedou ve stredu domu, jestli to kvuli karantene nepujde, asi se tu z nich zblaznim. Maji porad stejne otazky kolem dokola typu jak to bude s kostelem, jestli jim socialka doveze obed... vysvetlim jim to a za dve hodiny jedem dalsi kolo. Navic v jejich dome maji delat rekonstrukci stoupacek, coz by znamenalo, ze jim do bytu polezou cizi lidi. Netusim, jestli bytovy druzstvo bude mit tolik rozumu, aby to zrusilo. Pokud rodice premluvim, aby tu zustali a rekonstrukce pojede, dali bychom nekomu klice, ale to zas budou mit bezesny noci, ze maji nekoho doma bez dozoru. Manzel sice praci hodla omezit, ale obcas do kanclu bude muset. Ja musim na nakup aspon jidla. Jestli nekde neco chytime, potes pambu. Kdyby slo jen o nas, nejak to prezijem, ale ty dva... 

Omlouvam se, nejak to na me dneska dolehlo.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 15. března 2020 16:52

Kokoska já tě chápu.

já mám doma člověka, který má všecky nemoci světa, druhého, které je po dvou chemo a není mu dobře, oba v neskutečném stresu, protože jsme někde uprotřed rekonstrukce firmy navázané na eurodotace za těžko uvěřitelné peníze. zavřeli nám už tak třetinu odběrných míst, a každou minutu čekáme, kdy budeme mít prvního nakaženého v provozu (co bude pak, je těžko říct). nemáme už nic, co bychom mohli udělat, jen prostě čekáme jak na popravu.

já celý víkend nespím, budím se tam v pět ráno stresem, a vedu čilé konverzace s ministerstvy, krajem apod., protože pokud máme zachovat výrobu, která je strategická pro celý kraj, potřebujeme ochranné prostředky pro 150 lidí. 

navíc pořád žeru čokoládu a už jsem přibrala tak dvě kila, to je taková nejzásadnější stížnost!

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 15. března 2020 17:00

Kokoska Karanténa podle mě je na 90%, promysli jak to vyřešit. Nevím kde a jak žijí, ale určitě budeš potřebovat nějakého dobrovolníka, který jim bude vozit nákupy, ta jídla od sociálky myslím zůstanou zachovaná. Jinak ti dobrovolníci se teď hodně združují přes radnici, nebo případně přes nějaké vysoké školy. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. března 2020 17:03

Kokoska Tohle je podle mě na aktuální situaci nejhorší, nejohroženější jsou starý lidi a to co píšeš je mi úplně líto, umim si to představit.

Děti mě musim říct nijak neinteresujou, pokud panikaří, je to vina rodičů a bonus k tomu maj prázdniny, obecně jsem o dost citlivější na problémy seniorů.

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 15. března 2020 17:04

Solathis Včera jsme z lesa dorazili k civilizaci a tam stánek obleženej lidmi, ale fakt desítky lidí: Hranolkýýý! Smažááák!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 15. března 2020 17:04

Mutziputzi deti nemaji prazdniny, jaks na to prisla?

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 15. března 2020 17:05

Kokoska Držte se.

Jiná Realita