Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 31. července 2017 10:51
Reakce na Solathis:

ted jeste otazka jestli jdes az k te skutecne pricine, tzn priklad: to co mi vadi zdanlive je ze rodice mluvi nehezky o mem manzelovi.

ve skutecnosti vadi to, ze me rodice nepovazuji za dospelou svepravnou osobu jejiz zivot nemaji co ovlivnovat 

mne osobne je treba uplne fuk co si moji rodice mysli o mem muzi, ale jsem moc rada ze me nechavaji proste dychat, zit po svym, kdyz si reknu tak pomuzou a naopak, nic vic

Amun
Avatar
31. července 2017 10:52
Reakce na Solathis:

Myslim, ze pokud uz jsi ve stavu, kdy premyslis, ze rodinu definitivne prestanes vidat, tak na rovinu jim rict, co vsechno ti vadi a ze si zadas respekt, nemuze nicemu uskodit. 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 31. července 2017 10:58

 az ke skutecne pricine 

Amun
Avatar
31. července 2017 11:23

Pred 7 mesici jsem zacala pracovat pro velkou mezinarodni firmu, kde vse fungovalo jak ma. Tu koupila nadnarodni korporace. A je to hruza. Pracovni napln vsech se vinou novych procesu zmenila, tak 40% me prace bych oznacila za zcela bezduvodne a zbytecne (ovsem slozite, tezke a bez logiky). Jsem z toho opravdu unavena. Nedavno jsem se ptala kolegy, jestli nevi, jak se nove bude jedna vec resit. Jeho odpoved: "jednoznacne tak, ze to bude narocne, zabere to co nejvice casu a zapoji co nejvic lidi, aby to fakt nedavalo smysl."  

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 31. července 2017 11:25
Reakce na Mutziputzi:

Maly gympl by mi ukradl detstvi, na ostatni veci nebyl krouzek v nasi vesnicke skole. Ze mela o nejakych devet let pozdeji cas vozit na krouzky meho nejmladsiho bratra (kdy uz samozrejme mela nasobne vice prace) uz snad ani nestoji za rec. Jsem rada, ze se na mne aspon poucili pro brachy. Nicmene jeden z nejvetsich konfliktu, co jsem s mamou mela, byl, kdyz jsem podporila prostredniho v rozhodnuti, ze na vysokou jit nechce (ma stredni prumyslovou a k tomu nekolik vyucaku). Ona ho tam moci mermo chtela narvat (asi, aby se pak mohla vztekat, az by odesel/vylitl, jako u me)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 31. července 2017 11:40
Reakce na Solathis:

To bych asi měla problém odpustit, je paradoxní dítěti neumožnit dělat co chce a pak to dorovnávat tím, že trvám na studijích, bůhví jestli to není kompenzace špatného svědomí nebo "předstírání" zájmu o vaši budoucnost, když v dětství to z nějakých důvodů neřešili, je to zvláštní, neříkám že je to tragédie, ale věřím vám, že se s tím nežije jednoduše a ten blok i chápu.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 31. července 2017 11:42
Reakce na Solathis:

hele, na tyhle křivdy se fakt vykašli, ber to tak, že rodiče prostě dělali, co jim v tu chvíli přišlo nejlepší. Tohle se najde u všech. Prostě i rodiče jsou lidi, co dělají chyby, ze kterých se potom někdy poučej, někdy ne. Pro mě bylo tohle dost zásadní zjištění, že rodiče nejsou všemocní, nemají vždycky pravdu, nemusí je člověk ve všem poslechnout a kor jak stárnou (a my s nima), tak se někdy role můžou i dost obrátit.

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 31. července 2017 11:50

Příšerný, příšerný vedro!

A milej zeť mi odevzdal zřítelnici s totálně spálenejma zádíčkama (po týdnu raftingu a surfování) a už vím proč - z kufru vytáhla vlastní krém na opalování - patnáctku! Takže moje padesátka už je prd platná a na pláž pomaže v tričku, chuděra. Až toho mizeru za tejden dostanu do ruky, tak ho rovnou zabiju

A příští dovolená bude na Islandu.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 31. července 2017 11:53
Reakce na barbucha:

Máma nás celý dětsví mazala olivovym olejem a já v tom pokračuju i přes veškerou osvětu a kosmetickou a farma lobby, asi už u toho zůstanu

Amun
Avatar
31. července 2017 11:53

Zavidim vam vsem to vedro. Tady uz asi zacal podzim, vcera jsem malem zmrzla, kdyz na chvilku vykoune slunce, je to zazrak. Nikdy by me nanapadlo, ze na opalovaci dovolenou je dobre jet do Prahy :D

Offline evik77
Avatar
757 příspěvků moje polička 31. července 2017 11:58
Reakce na Solathis:

Ono se to lehce radí, ale hůř praktikuje v praxi. Ne vždy je možné se s každým dohodnout a vše si vysvětlit  . Jestli mohu dát radu - pokud se rozhodneš do toho jít (promluvit si s rodiči), využij k tomu chvíli, kdy se budeš cítit v pohodě a vyrovnaná. A případné "co mi vadí" vztahuj raději k situacím, ne k osobním vlastnostem/chování rodičům. Jakmile převládnou emoce, většinou jde všechno do háje.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 31. července 2017 12:04
Reakce na Mutziputzi:

podle nějakého toho posledního výzkumu jsou stejně mnohé opalovací krémy kupodivu karcinogenní při kontaktu se sluncem, tak asi dobře děláte.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 31. července 2017 12:07
Reakce na Amun:

40C není dobrá teplota na opalovací dovolenou

Amun
Avatar
31. července 2017 12:11
Reakce na Potrefenáhusa:

Bych asi brala to, nez leto na tri tydny. Zcela uprimne mam z toho fakt spatnou naladu. Posledni dva tydny porad jenom prsi, je vitr nebo oblacno  uz plne chapu brity, co si nakreckovali a pak zdrhali do spanelska, kde maji dustojne podnebi :D

Offline Ginevra
Avatar
853 příspěvků moje polička 31. července 2017 12:12

Že se do toho ještě vměšuju, já jen něco z druhé strany, za rodiče a prarodiče. Pravda je, že by se neměli plést do života svým dospělým dětem. Ale fakt je sakra těžký mlčet, když vidíte, že se nabeton ženou do průseru a nemůžete s tím nic dělat. A žádný opravný termín na život není a že si třeba následky svého blbého rozhodnutí ponesou celý život, i třeba se svýma dětma. To není přimo na @Solathis, to je jen takové všeobecné povzdechnutí. Je to těžký. 

No a k @Solathis a jejímu vyjádření "manžel z toho byl dlouho na prášky ....", ono se to tak říká, ale připomnělo mi to, že jste před lety na MP psala něco o jeho závislosti na opiátech, nebo si to s něčím pletu?

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 31. července 2017 12:15
Reakce na Amun:

To sem radši ani nepište, protože já už mám za dlouhý roky vypozorováno, že co vy tam máte v Londýně, je co nevidět i tady. Bohužel se to týká jen počasí, pokud jde o to, co je v obchodech na štenderech, tak to sem putuje tak cca 2 roky :-D

Amun
Avatar
31. července 2017 12:19
Reakce na Zina:

 vymenim dest za trochu slunce

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 31. července 2017 12:21
Reakce na Amun:

No ale keď máš v 35 stupňovej horúčave myslieť a pracovať je to ťažké(nie v práci nemám klímu), potom poobede v najväčšej horúčave sa doplaziť domov a doma zabarikádovať okná a čakať kým sa aspoň trochu ochladí aby som mohla vyvetrať. Fakt paráda je to. Ani pes nechce ísť von.  A to som teraz zistila, že domov musím isť MHD. Pomoooc. 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 31. července 2017 12:22
Reakce na Amun:

Za jih Moravy beru!

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 31. července 2017 12:23
Reakce na Amun:

A kdybych si nakrečkovala, přestěhuju se od Aberdeenu na sever, ideálně Orkneje nebo Shetlandy.