Philtre - Hiram Green

Avatar od alibi, 13. března 2024

Hiram Green vydal v lednu 2024 nový parfém Philtre. Milovnice květinových vůní by měly zpozornět. "Lektvar lásky" je o karafiátu, který doplňují koření a pryskyřice.

Moje kůže jako vždy zvýraznila především hřebíčkový aspekt karafiátu a objevila se i kovová růže, ostrá po pepři. Když se zamyslím, tak ve Philtre najdu odkazy k mnoha dalším Hiramovým parfémům. Má medovost ze Slowdive v lehčí podobě, jemné květiny z Vivacious zvýrazňuje opojnost květů z Moon Bloom a ukončená Lustre tam přidala růži. Na MarkétěDoteku Slunce, kde jsem parfém zkoušela, byla vůně opojnější a byly znatelnější bílé květiny. Ale to je u přírodních parfémů  normální, že na kůži každé nositelky pracují rozdílně.

A ještě jedna novinka. Značka kompletně přešla na nový vzhled flakonů i krabiček. Tématem je (jak jinak) příroda a udržitelnost. Autorem je Hiram Green. Není divu, je vystudovaný designér.

Bohužel, jak to bývá, některé vůně už v novém designu flakonů nenajdete. Doprodávají se poslední kusy vůní VivaciousVetiver. Ale abychom nekončili negativně, jeden velký návrat se koná - znovu je do kolekce zařazena chypre Shangri La.

Komentáře k článku (4)
Renusatko
Renusatko (30.3.2024 )

Já děkuji za vzorek i za tvůj popis, který mě nalákal k vyzkoušení. Kdybych si jedny karafiáty (mimochodem hodně podobné) nedávno nekoupila, tak tohle by byl určitě nákup. V začátku mi sice trochu překáží hřebíček, je ho na mě opravdu moc, ale nedrží se dlouho.

alibi
alibi (13.3.2024 )

Korsičanka, nahořklá? zajímavý postřeh, jdu to tam hledat.
prďola - děkuji za odkaz!
Hiram umí. Mi je ovšem bližší fialkový karafiátek ve Vivacious, je míň "hlasitý".

prďola
prďola (13.3.2024 )

Libu, Luca Turin jen o den dřív k vůni Philtre: https://lucaturin.substack.com/p/hiram-green :-)
Pro mě je to nádherný kořeněný karafiát, který mě neválcuje, naopak velmi se mnou spolupracuje. Prostě must have!

Korsičanka
Korsičanka (13.3.2024 )

Díky za vyzkoušení, Li, také mám tu čest - zatím ze vzorku. A už jsem domluvená na větším odstřiku s kamarádkou. Ta vůně je na mně přesně akorát sladko- svěžo- nahořklá. PARÁDA!