Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 22. listopadu 2021 20:46

Evaeva no ten věk dělá dost, ale on býval zase doma během dne. To má taky výhody - třeba jsme mohli všichni všední den do bazénu nebo na lyže. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. listopadu 2021 20:47

continuity to jo, denní přítomnost by večerní nepřítomnost vyrovnala.

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 22. listopadu 2021 20:52

My jsme 24/7 doma spolu uz dva roky a nemenila bych. Je to bozi! Hlavne ocenuju, ze spolecne jime u stolu, prijde mi to jako hezkej vzor pro dite. Plus je skvely, ze se sambo zapojuje i pres den, ze to neni tak, ze by rano zalezl a objevil se az vecer, ale pomuze svliknout/obliknout dite, umeje mu ruce, zabavi ho, aby nevysiral kdyz varim nebo s nim jde na chvili ven a praci dodelava pak. Je to narocny hlavne pro nej, soustredit se na praci a zaroven na deni doma, ja z toho mam jen vyhody:) 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. listopadu 2021 21:09

711990 jo, to je fajn. Akorát u nás je to proložené "Já nechci, aby táta už pracoval" už v deset dopoledne. Muž teda tak volný režim nemá, má dost schůzek, ale i tak je víc přítomný, než když je v práci. Ale model "přijdu každý den v půl šesté" mi taky vyhovuje. Štvalo by mě akorát "v neděli si s dětmi hodinu možná pohraju"

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 22. listopadu 2021 21:16

Evaeva jo, i u nas uz Tonda klepe na dvere a nosi mu knizkyale zatim to jde nejak vymyslet:) ja jsem ten kancelarskej mod skoro nezazila, meli HO uz i predtim minimalne 3x v tydnu, takze nevim. Asi bych to sama nezvladala:D

Offline Viatori
Avatar
192 příspěvků moje polička 22. listopadu 2021 21:29

Kde se podává přihláška do lopatového družstva? Na vstupní pohovor nemusím, můj muž mi totiž posledních dobou na narozeniny, svátky, Vánoce dává rýče, sekyrky, elektrický nůžky, lopaty, hrábě, apod. Před chvílí se mě zeptal, jestli bych nechtěla malou motorovku, že nebude tak těžká jako ta jeho. PS: nářadí mám vlastní.

Offline Makara
Avatar
2273 příspěvků moje polička 22. listopadu 2021 21:38

Viatori myslim, ze jsi prijata.

Muj muz ma rozum a porizeni parniho generatoru misto obycejne zehlicky nevydaval za darek pro mne. Zasah lopatoveho komada je vsak na zvazeni, protoze predtim zehlil temer vyhradne on. S tim novym super kramem za cely rok presne jednou! 

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 22. listopadu 2021 21:39
Offline Viatori
Avatar
192 příspěvků moje polička 22. listopadu 2021 21:41

Makara tady uživíme malý bagr.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 22. listopadu 2021 21:47
Reakce na Viatori:

Kde se podává přihláška do lopatového družstva? Na vstupní pohovor nemusím, můj muž mi totiž posledních dobou na narozeniny, svátky, Vánoce dává rýče, sekyrky, elektrický nůžky, lopaty, hrábě, apod. Před chvílí se mě zeptal, jestli bych nechtěla malou motorovku, že nebude tak těžká jako ta jeho. PS: nářadí mám vlastní.

​a to to používáš a on ti kupuje nevyžádané nové kusy, nevo to koupí tobě, ale používá to sám? 

Offline Makara
Avatar
2273 příspěvků moje polička 22. listopadu 2021 21:47

Viatori a ten si budes prat k vyroci svatby?

Offline Viatori
Avatar
192 příspěvků moje polička 22. listopadu 2021 22:01
Reakce na Ounz:

​a to to používáš a on ti kupuje nevyžádané nové kusy, nevo to koupí tobě, ale používá to sám? 

​Vše používám na zahradě u chaty a jako dobrý, ale tyhle praktický věci nemám problém si koupit sama a ráda bych dostávala něco hezkýho. Dostaneš balík, strhneš papír a tam krásny zeleny elektricky nůžky....

Makara takovej malej hezkej pásovej

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 22. listopadu 2021 22:14
Reakce na 711990:

My jsme 24/7 doma spolu uz dva roky a nemenila bych. Je to bozi! Hlavne ocenuju, ze spolecne jime u stolu, prijde mi to jako hezkej vzor pro dite. Plus je skvely, ze se sambo zapojuje i pres den, ze to neni tak, ze by rano zalezl a objevil se az vecer, ale pomuze svliknout/obliknout dite, umeje mu ruce, zabavi ho, aby nevysiral kdyz varim nebo s nim jde na chvili ven a praci dodelava pak. Je to narocny hlavne pro nej, soustredit se na praci a zaroven na deni doma, ja z toho mam jen vyhody:) 

Já si na muže nikdy extra nestěžovala, ale samozřejmě jsem občas viděla, že mu úplně nedochází, jaký život s malým dítětem je. Jak by taky mohlo, když ho viděl půl hodiny denně. Za tu dobu na HO strašně moc věcí pochopil, úplně automaticky dělá spoustu věcí, o kterých dřív neměl tušení, že je potřeba je dělat. Mně se jeho přítomností hrozně zjednodušil život. Když nedávno omezili HO na dva dny v týdnu, úplně se na ty dva dny těším. Brala bych, aby byl znovu doma denně. A taky má s mladším jiný vztah, Viki nedělá rozdíly v tom, ke komu půjde fňukat, když spadne, komu ukáže, že chce jít spát, kdo ho uspí. S Ríšou jsem musela všechno já, tatínek tu byl jen jako návštěva.

Offline SunEclipse
Avatar
3120 příspěvků moje polička 22. listopadu 2021 22:15

Viatori ber to tak, že vybírá z oboru, kterému rozumí. Co to udělat stejně, a koupit mu k vánocům nějaký pěkný pánský pleťový krém?

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. listopadu 2021 22:17

Pinot Noir to bude spíš povahou dětí, mladší výrazně preferuje mě, starší muže, mají to tak nehledě na stráveném času s druhým rodičem, bych řekla.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. listopadu 2021 22:24

711990 obojí má svoje pro a proti, když přijde muž domů z práce, má na děti dost energie, od narození jsem klidně mohla svěsit ruce a lehnout na gauč. Maximálně uvařím večeři. Muž byl ze začátku doma hodně nervózní, nebyl tolik zvyklý na ten jejich křik, hodně se mi snažil pomáhat (ale v tu chvíli většinou pomoc nebyla potřeba, prostě někdy holt řvali) a pak měl pocit, že málo pracuje. Taky blbě nesl, když mu třeba někdo vběhl do callu. Teď už je to fakt pohoda, kluci jsou větší, taky pochopil, že i ostatní mají děti a dítě v callu nikomu nevadí, naopak je to pomoc. Ale já nemůžu jen tak odejít, on musí pracovat v určitou dobu ideálně, když potřebuju, stejně to musím plánovat dopředu, takže z tohohle pohledu je jedno, jestli je doma nebo ne.

Offline DruI
Avatar
3306 příspěvků moje polička 22. listopadu 2021 22:24

711990 Já přiznávám, že mi ten muž neustále doma nevyhovuje. Ale ono je to trochu asi dítětem, protože dcera když se narodila, tak pořád brečela a chtěla být u mně, takže i když byl muž doma, tak jsem mu ji moc dávat nemohla, protože jak u něj v náručí brečela, tak jsem se stejně nemohla pořádně soustředit na žádnou činnost. A ještě jsem teda trpěla pocitem viny, že ho rušíme při práci, takže jsem byla nakonec ráda, když dodělal školu a našel si práci, do které může docházet :o)

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 22. listopadu 2021 22:25

Evaeva myslím, že u nás ne. Starší ho fakt skoro neznal. Muž tehdy ještě bral i zahraniční projekty, některá období jezdil domů jen na víkendy. 

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 22. listopadu 2021 22:29

Švagr je na HO taky nonstop už od loňského jara a jako předseda SVJ má klíče od schůzovací místnosti a chodí pracovat tam. 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 22. listopadu 2021 22:30

Viatori no tak to je naprd..hele ale já bych mu to asi řekla, jako nějak diplomaticky, že budeš radši, když tohle vyberete a koupíte spolu a že ti to nemusí dávat jako dar..jako člověk se ne vždy trefí do vkusu, že, ale praktické dary dávám pouze na výslovné přání ( a stejně k tomu přikoupím něco pro radost)