Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Kokoska
Avatar
28411 příspěvků moje polička 04. května 2024 10:56

barbucha ani Nescafe Gold? To jediny z tech rozpustnych toleruju.

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 04. května 2024 10:58

barbucha nebo Jacobs Velvet... hele ale ten časovanej překapávač by fakt byl řešení, tě ráno vzbudí vůně kávy a závěrečný chrčení...

Offline continuity
Avatar
33831 příspěvků moje polička 04. května 2024 11:22

Rozpustný kafe mi přijde strašný všechno, a úplně nejhorší byl Starbucks, který muž donesl z letadla. Ten pytlík byl asi litrovou konev.

Úplně nejstrašnější jsou ty latečka z automatu, kde je sušené mléko. No ja to nám tak, že radši budu bez kafe a dám si zelený čaj. To mě taky spolehlivě probere. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 04. května 2024 11:28

continuity já po ránu piju černý čaj. Taky jsem ještě nepotkala pitelné rozpustné, ani mlíko to nevylepší.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 04. května 2024 11:35

bublifuk 

Ono by to šlo přednastavit i tady, ale já jsem v tom programování k ničemu, nepodařilo se mi to zatím ani na pračce. 

RoSa Kokoska 

Žádný to rozpustný není k pití, lépe řečeno nechutná mi žádná značka.

Offline stes
Avatar
7392 příspěvků moje polička 04. května 2024 12:15

Přidávám se do klubu rozpustné nikdy. Strašný patok. Černý čaj mám ráda s mlékem a medem.

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 04. května 2024 16:08
Reakce na continuity:

Rozpustný kafe mi přijde strašný všechno, a úplně nejhorší byl Starbucks, který muž donesl z letadla. 

Souhlas, podle me to neni k piti, a jeste je to fakt nezdrave -sama chemikalie

Offline continuity
Avatar
33831 příspěvků moje polička 04. května 2024 17:25

MP Margenezdravé ani ne,teď jsem četla nějaký článek. Normálně vyluhují silné kafe a vysuší buď mrazem nebo horkym vzduchem. 

Takové kafe v prášku v podstatě. 

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 04. května 2024 17:31

continuity Hm, ja si prave pamatuju clanek, kde psali o nejakem svinstvu, ktere se do toho dava, aby se to rozpustilo. Ale je pravda, ze uz je to peknych par let, co jsem to cetla, tak treba vyroba pokrocila? Ja to nijak zvlast nesleduju, protoze mne to nechutna tak jako tak 

Offline continuity
Avatar
33831 příspěvků moje polička 04. května 2024 18:04

MP Margejá jsem si to taky pamatovala, ale jak se tady psalo o těch odpadech a ekologické zátěži, tak jsem pogooglila, jak to vlastně s tím rozpustným kafem je. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 04. května 2024 18:44

continuity to mně překvapuje, že to má takovou pachuť, když je to jen vysušené normální kafe

Offline SunEclipse
Avatar
3120 příspěvků moje polička 04. května 2024 19:35

MP Marge a neni to bezkofeinove kafe, kde se pouziva chemie, aby se odstranil kofein? 

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 04. května 2024 21:29

continuity Tak to je zajímavé, mně totiž vážně chutna, ale to je asi tím zvykem. Ale chtěla jsem z toho rozpustného právě přejít kvůli tomu, že se říká, že není moc vhodné pít, že je nějak nezdravé. Tak nic no:D

Offline continuity
Avatar
33831 příspěvků moje polička 04. května 2024 21:50
Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 04. května 2024 21:52

continuity Jj nestafe a Velvet, podívám se na to. Zas to nejsou nijak drahé kávy, takže nevím, zda to dělají u vsech. Tak já teď budu říkat, že nepíšu rozpustný, ale sušený:D:D:D

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 04. května 2024 21:59
Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 04. května 2024 22:03
Reakce na SunEclipse:

MP Marge a neni to bezkofeinove kafe, kde se pouziva chemie, aby se odstranil kofein? 

​Vis, ze to je mozne? Uz je to nejaky patek, co jsem to cetla...A bezkofeinove kafe za me teda taky ne

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 04. května 2024 22:05

MP Marge u toho bezkofeinového jsou údajně dvě metody, jedna nějaké "chemická" a jedna nějak pomocí vody. Kojím, na kofein nemám odvahu, tak po tom radši víc nepátrám(Piju i bezkofeinový čaj)

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 04. května 2024 22:07

kafe bez kofeinu je jak cigareta bez nikotinu - to bych si snad radši uvařila cikorku

Offline continuity
Avatar
33831 příspěvků moje polička 04. května 2024 22:36

Evaeva To rozpouštědlo se používá při výrobě, pak se z kávy odstraní, navíc je to látka těkavá odpařuje se už při 40C a káva se poté ještě praží při 200C. Takže jestli tam něco zůstane,tak to odparis při zalévání. Novic jsem se teď dočetla, že se používá v zubním lékařství. 

Dítě má rado jedno cukroví, kde jde hodně silné kafe. Vzhledem k tomu, že hlavní ingredience jsou vločky, kakao a malinový džem, moc jí v tom neomezují, ale to kafe ji do toho dělám bezkofeinové. 

Možná tam jsou nějaké ekologické dopady, ale to je těžko takto říct. 

Asi bych byla v klidu.