databáze 106255 vůní od 8073 značek a 1478 parfumérů

Un Jardin Sur La Lagune Hermès

Un Jardin Sur La Lagune
značka: Hermès
parfumér: Nagel, Christine
rok: 2019
určení: unisex
složení: dřevité tóny, tón mořského vánku, slizoplod, lilie bělostná, magnólie, slanorožec
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
Fleur (21.3.2019 )

Úvod se nese ve znamení osvěžující citrusové spršky, v zahradě za kamennou zídkou je zatím stín, ale už se spustil automatický zavlažovač. Po chvíli vysvitne slunko a potměšile zamíří své paprsky na místa, která bychom v té zahrádce raději neviděli: zlotřilí turisté háží přes zídku plastové láhve se zbytky nedopité zvětralé Fanty a Coca-coly, vedle tleje kůra od kilogramového grapefruitu, na zeleném trávníku povlávají kusy mikrotenových sáčků. Parkem se lenivě pohybuje osmahlý zahradník, nezdržuje se odstřiháváním odkvetlých lilií, ale uklízí ten nepořádek. Na čerstvě oholené tváři, která je cítit levnou vodou po holení, úsměv, kovovým drapákem loví odpadky ze záhonů a i když slunce ještě nenabralo polední sílu, na tričku se mu rýsují první slané mapy z potu.

Pro mě naprosto neuspořádaná vůně, v níž cítím vysloveně pánské tóny podobně ostré jako v Eau de citron noir.

Avatar
jerry (12.3.2019 )

Sladce citrusový začátek se postupně přelil do pleťového pižma s vymáčeným dřevem...což bylo pouze předznamenání syntetického nakyslého dřevopižma po rozvonění. Na mé kůži laciná pánská drogerková cedrovka.

Avatar
slniecko (11.3.2019 )

Parfém, ktorý stavia na vôni slanorožca, prímorskej rastliny, ktorá sa považuje za delikatesu a strihá sa ručne visiac z útesu. Nemala som možnosť ho ani ovoňať, ani ochutnať, ale mal by mať zvláštnu, slano-korenistú arómu. A keďže rastie tak blízko k moru, tak má pre niekoho až príliš slanú chuť. A ako vonia ten parfém? Hm, morská voda s drevom, ako ju poznáme s Eau des Merveilles, položené výraze viac na morskú vodu a rozriedené. Základ máme. A teraz tam pridáme ten slanorožec a prímorské rastliny, voniace na slnku svojou čiastočne rastlinnou a čiastočne slankastou arómou, ktorú by nemali, keby nerástli tak blízko pri slanej vode. Človek akoby tam bol. Ticho, pokoj, občasné zašumenie prímorského vánku a zavŕzganie stoniek a konárikov.

Avatar
blackviolet (10.3.2019 )

Tentokrát se má jednat o zahradu v Benátkách, s kvetoucími stromy a keři za kamennou zídkou.
Lehce citrusová a květinová vůně, ve které převládá magnólie, jedná drobná lilie a zelené keře. Je vzdušná se slaným mořským vzduchem a kupodivu ne akvatická. Působí ale bohužel poněkud jednoduše synteticky jako by se inspirovala moderními "molekulovými" vůněmi. Výdrž má sice dlouhou, ale pouze v podobě umělé sladké pudrové dřevitosti.