Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 29. července 2017 22:53
Reakce na Solathis:

No, to bych prve zazit nechtela, tak jsem si rikala, ze to nastolim, az otehotnim, ze bud budem jezdit vsichni a budem se vsichni chovat slusne, nebo proste vnoucata budou vidat jen u nas a detto (trochu vydirani, ja vim). Manzel kriminalnik samozrejme neni, jen on prosel jinou vychovou nez ja, tudiz na neco reaguje jinak a navic me chrani a nasi to tezce snasej. Ale jak jsem psala, prestavam to zvladat, nasledkem toho jezdim min, o to vic jsou oni urazeni a uz se to toci... Achjaj.

No tak na tehotenstvo to fakt neodporúčam nechávať, hormóny sú sviňa.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 30. července 2017 09:59

Ja se v podstate celou dobu od toho vybuchu pripravuju na to, ze s nima nakonec budu muset prerusit kontakt, protoze se to nesrovna. Problem je, ze opravdu nesnasim konflikty (A to tak, ze vlastni rodine radsi zalzu, nez aby byl krik - doma tu potrebu nemam, u nas to vyvola debatu, obcas vzrusenou, ale konstruktivni). Do toho mam pocit, ze nasim trosku cvaklo a zacali se chovat jak rozcapeny pubertaci. Bohuzel jsem si toho nevsimla jen ja, ktera to kvuli tomu vyse prechazim, ale i prostredni bracha (kterej si asi neuvedomuje, co ho tak rozciluje) a pak jeci na vsechny a je hnusnej. A ja nevim, jestli mu natahnout, nebo se hystericky smat, nebo co vlastne. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33645 příspěvků moje polička 30. července 2017 11:33
Reakce na Solathis:

mně přijde, že pro dost rodičů (včetně těch mých samozřejmě) je problém zjistit, že jejich dítě už neni dítě a začít se k němu chovat jako k dospělý svéprávný osobě. Mně by moje máma taky nejradši utírala zadek až do důchodu. Teď se neuraz, prosim tě, ale přijde mi, že to taky řešíš pořád trochu dětsky. 

U nás moje babička asi dost velkou měrou přispěla k rozpadu manželství obou svých dětí, prostě tak dlouho prudila, rýpala, nikdo jí nebyl dost dobrej. Moje máma si v tomto směru dává hodně velkej pozor, aby nebyla jako její matka, a naopak se těm partnerům snažila vždycky spíš podstrojovat a hájit je i přede mnou, i když si asi taky občas myslela leccos. 

Protože člověk, kterej se mele mezi svejma rodičema a svým partnerem, je fakt chudák. 

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 30. července 2017 11:40
Reakce na Solathis:

Myslím, že prerušiť na čas kontakt je dobrý nápad. Ak nebývaš s nimi a nemáš rada osobnú konfrontáciu, napíš im mejl s vysvetlením a nedvíhaj telefón, kým sa to nedorieši. Možno, keď budeš pevná, tak po čase pochopia, že je to vážne a prehodnotia konanie (nerátaj zmýšľanie, ale konanie stačí).

Nesúhlasím s tým, že pôvodná rodina je viac ako manžel. Človek v určitom veku by mal z pôvodnej rodiny odísť a založiť si novú, ktorá sa stane jeho "primárnou". Ako áno, iste, niekedy to nevyjde, ale v princípe je to prirodzený postup emancipácie dieťaťa a založenie novej rodinnej jednotky.

Chápem jedine rodičov, ktorí sa snažia "zachrániť" dieťa od partnera buď skutočne kriminálneho, alebo týrajúceho, prípadne inak "toxického" (tým ale myslím závažné veci, ako látkové/nelátkové závislosti, sklon sa neúmerne zadlžovať atď...).

Offline SunEclipse
Avatar
3105 příspěvků moje polička 30. července 2017 11:50
Reakce na Solathis:

a zkoušela jsi s bratrem o chování rodičů v klidu promluvit?  Jaký on má názor na tvého muže? Jestli třeba by nešlo ho "získat" na svou stranu.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33645 příspěvků moje polička 30. července 2017 11:57
Reakce na slniecko:

no já si hlavně myslim, že čistě teoreticky mě rodiče budou mít rádi do smrti smrťoucí, stejně jako já je, že nějaký životní eskapády, manželství, ať vydařený nebo nevydařený na to nebudou mít vliv. Tím nechci říct, že by se měl člověk na rodiče vykašlat, ale ta nová rodina má přednost, zvlášť pokud v ní jsou děti, těm zase člověk musí dělat tu oporu a zázemí sám a ne do toho ještě řešit nějaký tahanice se svýma rodičema. Samozřejmě, že to jsou rodiče a člověk by se měl snažit jim pomáhat a vycházet s nima, co to jde, ale ne jim podřizovat svůj dospělej život. 

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 30. července 2017 12:36
Reakce na Potrefenáhusa:

Presne.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 30. července 2017 12:44
Reakce na slniecko:

Myslím, že prerušiť na čas kontakt je dobrý nápad. Ak nebývaš s nimi a nemáš rada osobnú konfrontáciu, napíš im mejl s vysvetlením a nedvíhaj telefón, kým sa to nedorieši. Možno, keď budeš pevná, tak po čase pochopia, že je to vážne a prehodnotia konanie (nerátaj zmýšľanie, ale konanie stačí).

Nesúhlasím s tým, že pôvodná rodina je viac ako manžel. Človek v určitom veku by mal z pôvodnej rodiny odísť a založiť si novú, ktorá sa stane jeho "primárnou". Ako áno, iste, niekedy to nevyjde, ale v princípe je to prirodzený postup emancipácie dieťaťa a založenie novej rodinnej jednotky.

Chápem jedine rodičov, ktorí sa snažia "zachrániť" dieťa od partnera buď skutočne kriminálneho, alebo týrajúceho, prípadne inak "toxického" (tým ale myslím závažné veci, ako látkové/nelátkové závislosti, sklon sa neúmerne zadlžovať atď...).

Lepšie si to nemohla ani napísať, podobne to vnímam aj ja.

Offline brrr
Avatar
9996 příspěvků moje polička 30. července 2017 13:45
Reakce na Ounz:
@SweatPotato Jupí, ježek už byl venku ateď je zase zpátky v domečku.
Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 30. července 2017 13:52
Reakce na brrr:

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 30. července 2017 13:54
Reakce na Potrefenáhusa:

Přesně, a rozšířila bych to i na sourozence (to je zase moje slabé místo ). 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 30. července 2017 20:51

Celý týždeň má byť 33 a viac, na víkend hlásia 38!!!!! Pomoooooc

Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 30. července 2017 20:57
Reakce na paktofonika:

No, já si tu z toho taky zoufam  nesnáším horko

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 30. července 2017 20:59
Reakce na paktofonika:

zas budu chodit vsade hobiti a hadzat prstene

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 30. července 2017 21:02
Reakce na paktofonika:

Celý týždeň má byť 33 a viac, na víkend hlásia 38!!!!! Pomoooooc

Soucítím. Modlím se, aby Praha byla ušetřena... podle Norů by to nemuselo být tak pekelné. 

https://www.yr.no/place/Czech_Republic/Prague/Prague/long.html

Být příští týden v Římě, jdu se oběsit.

https://www.yr.no/place/Italy/Lazio/Rome/long.html

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 30. července 2017 21:22
Reakce na paktofonika:

to je mi lito, ja jsem teda nadsena, cim tepleji, tim lip! 

Offline RoSa
Avatar
8176 příspěvků moje polička 30. července 2017 21:27
Reakce na paktofonika:

Já jsem si celý tento týden taky užívala - paráda, to deštivé počasí.

Navíc v podkroví je to pocitově jak pod stanem

Dneska ani ten pes nechtěl vylézt ven   (a teď tu krásně prší!)

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 30. července 2017 21:30
Reakce na eless:

zas budu chodit vsade hobiti a hadzat prstene

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33645 příspěvků moje polička 30. července 2017 21:33
Reakce na eless:

zas budu chodit vsade hobiti a hadzat prstene

Ja tomu nerozumím 

Offline Sweet Potato
Avatar
34791 příspěvků moje polička 30. července 2017 21:35
Reakce na Lilly_Ku:

A já o to přijdu