databáze 134890 vůní od 9133 značek a 1721 parfumérů

Les Années 25 Tauer Perfumes

Les Années 25
značka: Tauer Perfumes
parfumér: Tauer, Andy
rok: 2018
určení: unisex
hlava: bergamot, petitgrain, pomerančový olej, indický zázvor
srdce: bulharská růže, kosatec, benzoin
základ: větvičník, tonka, santalové dřevo, pravá ambra, pižmo, pačuli, vanilka

limitovaná edice

Diskuze:
Komentáře k vůni (7)
Avatar
daniela (20.4.2019 )

Přičichnutí k rozprašovači napovídá, že bude vůně citrusová, jako klasická kolínská staršího ročníku. Po nástřiku opravdu zavoní citrusy, ale krásně čerstvé, jako když zlomíme kousek kůry nad skleničkou s koktejlem. Po chvíli se vůně usadí, je zvláštně matná, s umělohmotným nádechem. A vtom se z ní zhmotní poupě růže z umělé hmoty a začne se pomalu rozevírat a vydávat tu vůni, o kterou doopravdy jde. Předtím to byl jen malý úvod, teď přichází Vůně: líčidla, pudr a rtěnka, kytička fialek, rukavičky. Pořád bohužel cítím náznak umělé hmoty. Vůně působí jako vintage, přitom nijak nostalgicky nebo smutně, je moderní a optimistická.

Avatar
wendulka (08.11.2018 )

Znáte Miriam, kterou Andy vytvořil v rámci projektu Tableau de Parfums? Jedná se o starosvětskou květinovou aldehydovku v moderním pojetí. Les Années 25 hovoří podobnou řečí. Svrchní akordy jsou místo aldehydů vystavěné na trpkém bergamotu, jehož svíravost umocňuje čerstvý zázvor s koncentrovaným pomerančovým olejem, doplněné citrusově nazelenalým petitgrainem se dřevitými podtóny

Kořenitá růže s pudrovým kosatcem a fialkou, santalem a vanilkou už vás ovšem nenechá na pochybách, že tahle dáma vyrostla ve zlaté éře 20. let 20. století společně se svojí sestrou Miriam. Oproti ní je ale mnohem způsobnější. Nechodí na bujaré večírky do šantánu, prosycenými cigaretovým dýmem a obléká se výhradně do zeleného sametu, zatímco její starší sestra si vystačí jen se sametovými rukavičkami.

Avatar
alibi (13.10.2018 )

Vůně nepostrádá lehký nádech nostalgie dvacátých let a dotek vintage labutěnky, přesto je současná a troufám si říci nadčasová. Je plná vrstev a prolínajících se složek, přesto jako celek působí harmonicky. A teprve na kůži nositele získává svou tvář. Může být formální, může být elegantní, může provokovat. Záleží jen na vás.

Pro mne je jako přehlídka Tauerových výtvorů. Jakoby se promísily Tauerovy vůně L´Eau a L´Air du Desert Marocain a nejspíše i další, které ani neznám. Cítím svěží citrusy a dřevitý kosatec z L´Eau, zemitou ambru a prašný pudr, i ten závan z pekárny z L´Air du Desert Marocain tam mám. Možná mi zrovna pečou mé zamilované zázvorové sušenky :-)

Avatar
Cervanek (19.6.2018 )

Bergamot s pomerančovým olejem se starají o svěžest, větvičník o vintage. Zázvor dává náboj svou lehounkou kořeněnou štiplavostí. Tonka a santal vůni zase uhlazují.Pižmo jako fixátor hladí po duši.Šmrncovní vintage a moderna.

Avatar
Fleur (14.6.2018 )

Kyselý citrón nakrájený na plátky a hromady rozdrcených zelených lístků v plastové nádobě jako dvoudruhový biologický odpad z bistra, kde servírují čerstvou citronádu. Tauerovy vůně mi v první desetiminutovce vždycky připadají trošku kompostové.
Počáteční ostrost ustupuje, mizí i ten "igelitový" tón a do centra pozornosti se dostává mírně trpká růže. Vůně se začne zaoblovat pudrem, jenomže v mém případě z pudrového obláčku tu a tam nasládle zavane něco zvláštního: voní to jako vzduch, který se se vrací a uniká při nafukování gumových hraček. Navzdory dřevitému závěru si vůně ponechává svěží charakter.

Avatar
ModestMourek (07.6.2018 )

Citrusově svěží a posléze hřejivě kořeněný zázvor přechází přes hladký kosatcový pudr, doplněný několika okvětními plátky růže, na závěrečné sladké vanilkové dřevo. Zázvor dodává kompozici moderní nádech a pudr starosvětský šarm. Řekl bych, že bude slušet spíše dámám než pánům. Výdrž přesahuje 8 hodin.

Avatar
blackviolet (05.6.2018 )

Moderní, ale i trochu vintage. Chypre, ale taky orientálka. Andy skloubil do výroční vůně všechny fasety, které známe z jeho tvorby a vznikla harmonická kompozice, v tomto případě líbivá a nijak kontroverzní.
Je tady bergamot a citrusy, hlavně dřevitě zelený petitgrain. Růže s orientálním kořením, která dorazila ze suché pouště. Klasika větvičníku, pačuli a kosatcového pudru. A nakonec jemná živočišnost ambry s hladkostí santalu, pižma a vanilkové tonky.