V naší databázi nejdete celkem 99361 vůní od 7769 značek a 1399 parfumérů

Fugit Amor Jul et Mad

Fugit Amor
unisex unisex
složení:
HLAVA: růžový pepř, pryskyřice elemi, zázvor, kardamom, skořice
SRDCE: karafiát
ZÁKLAD: vetiver, cedrové dřevo, ambra, pižmo
Tito uživatelé vůni: Mají (30) Chtějí (2) Chtějí zkusit (5)
Diskuze:
Komentáře Komentáře k vůni (5):
Avatar
15. červen 2017 Luna píše:

Letní večer se chýlí ke konci a vy sedíte na kamenné lavičce starého dvorku, vaše záda zahřívají bílou chladnoucí omítku, slunce pomalu zapadá. Potichu se stmívá a vy pozorujete na nebi první hvězdy. Dnes svítí jasněji než jindy, zlatá záře je čím dál silnější a pomalu vás oslňuje. Musíte zavřít oči, abyste z toho silného jasu neoslepli. Záře dostává zvláštní tvar, tvar člověka, který rozpíná ruce. Ruce? Jsou to...křídla! Snese se na kamenné dlaždice a jde přímo k vám. Přisedne si a těmi velkými křídly vás mlčky objímá, protože noc je chladná a kámen tak studený...Křídla krásně hřejí jako prachová peřina a vám je tak dobře, že si přejete, aby ten okamžik neskončil. Něco vás tak zvláštně šimrá na nose...a pak v dlani. Slunce? Otvíráte pomaličku oči, protože svítá. Svítá a vy stále sedíte na kamenné lavičce. Když rozevřete dlaň, najdete v ní sněhobílé pírko. Pomalu se rozhlížíte do stran. Nikde nikdo. A to je dobře, protože jen vy teď víte, jak voní andělská křídla.

Avatar
08. červen 2017 alibi píše:

Auguste Rodina, jeho dílo, způsob práce i životní příběh mám moc ráda. Sousoší je taky krásné a vyvolává spoustu představ. Krásný popis Munu "Proces vedoucí od kusu bělostného a chladného kusu mramoru k teplému, živému dílu, vyjadřujícímu nevyhnutelný konec zakázané lásky." mě nalákal.

Očekávání jsem měla veliká a zároveň se velmi obávala zklamání. Opatrně jsem přivoněla... a rozplakala se. Paní Levenson může potvrdit. JE TO TAM! Duch sousoší Fugit Amor. Jsem okouzlena. Jedna vnímavá kamarádka někde napsala, když jsme se bavily o baletu, že i nezainteresovaný člověk pozná krásu, když ji vidí - v tomto případě spíš cítí.

Nádherný vývoj. První nádech byl, jako bych vstoupila do sochařského ateliéru a ovanul mě chlad kamene a kovových nástrojů. Ale postupně se kořením vůně prohřívá, jak ji rozpaluje zapovězená láska. Je taková lahodně kořeněná. Složení je matoucí. Když se soustředím, vnímám karafiát na hladkém mýdélku, ale spíše se prosazuje krásný hřebíčkovo-kořeněný akord a pryskyřičná sladkost.
Ještě poznámka k projekci a výdrži. Do prostoru jde řekla bych průměrně. Výdrž je dokonalá, držela na mě téměř nezměněně i po sprše.

Avatar
30. květen 2017 Martula píše:

Je jako závan svěžího vzduchu, který rozevlál bílou záclonu v otevřeném okně ložnice. Záclona se zachytila o mramorový stolek s vysokou vázou plnou drobných růžových karafiátků. Jejich horká a opojná vůně se prolíná s chladem ranního povětří. Překrásné.

Avatar
23. květen 2017 wendulka píše:

Fleur to ve svojí recenzi vyjádřila naprosto dokonale: úvodní minerální tóny v kombinaci s pryskyřicemi, drceným štiplavým pepřem a kardamomem sice působí trochu pánsky, ale i mně evokují sluncem rozpálený kámen, na nějž dopadnou ledové kapky zázvorového deště a vznesou se opět k obloze jako teplý skořicový prach, z nějž postupně vznikne nádherně vřelá kytice hřebíčkových karafiátů. A ne jen tak ledajaká.

Její výjimečnost totiž spočívá v tom, že je zasypaná najemno nasekanými mandličkami a uprostřed ukrývá jeden karafiát, který není živý, ale vytesaný z mléčně bílého mramoru. V základu se pak na karafiáty začne pozvolna snášet vrstva cedrových hoblinek a suchého vetiveru, až se nakonec zcela rozpustí ve směsi balzamické ambry a mléčného pižma. Pro mě jednoznačný vítěz z nové trojice, který svoje zadání splnil do puntíku.

Avatar
10. květen 2017 Fleur píše:

Již podle složení jsem měla pocit, že by se mi tahle vůně mohla velmi líbit. Samotná zkouška však předčila všechna očekávání.Začátek je oblak hořce štiplavého pepře; minerální svěžest, jako když při letní přeháňce dopadnou kapky na sluncem rozpálený kámen. Je to trošku do pánska, připojuje se čerstvý zázvor (tohle znám z milované Mandragore, jenže zde je to bez citrusů) a pomalu se klube karafiát. Na zápěstí mi plně vykvetl až po dvou hodinách a jen nepatrně zesládnul - to byl okamžik, kdy jsem se přestala bát, že by mi vůni mohli pro sebe zabavit mužští členové rodiny. Karafiát se pak pomalu ztrácí ve vetiveru s ambrou. Pokud bylo v zadání vytvořit efekt kontrastu mezi chladným mramorem a vřelostí citu, tak se to skutečně povedlo. Kontrastů je tam víc: vůně osciluje mezi polohou spojovanou s pánskými (pepř, vetiver) a dámskými (karafiát) parfémy, mezi pocitem chladivé svěžesti (začátek) a pudrové vřelosti (karafiát prohřívaný kořením v prostřední fázi vůně).
Většinou si po prvním vyzkoušení vůně nejsem úplně jistá a při dalších zkouškách se vynořují nové fasety vůně. V tomto případě však prvopočáteční okouzlení trvá a moje parfémová láska, navzdory názvu vůně, nikam neprchá...

Partneři a spřátelené weby
Nejnovější komentáře k vůním
Aerin
od: jerry, 10.prosinec 2018
Guerlain
od: jerry, 10.prosinec 2018
Grossmith
od: ModestMourek, 10.prosinec 2018
Grossmith
od: ModestMourek, 10.prosinec 2018
Bond No. 9
od: ModestMourek, 09.prosinec 2018
Yves Saint Laurent
od: viktorka_od splavu, 09.prosinec 2018
Cacharel
od: jerry, 09.prosinec 2018
La Perla
od: jerry, 09.prosinec 2018
Penhaligon's
od: blackviolet, 09.prosinec 2018
Penhaligon's
od: blackviolet, 09.prosinec 2018
Nejnovější články
Nejnovější novinky
komerční sdělení
Notino.cz

Značka Chloé letos na jaře představila velice zajímavou novinku s názvem Chloé Nomade, která se…

24. květen 18

Značka 1907 uviedla na trh dlho očakávané novinky v kolekcii "Beneath the Surface". Sú to (zatiaľ?)…

27. duben 18

Chanel chystá trojici nových svěžích toaletních vod