Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 15. zaří 2019 01:02
Reakce na Fleur:

Ale já jsem už dnes vděčná snad za všechno, z čeho mi netrnou zuby, jak je to sladké...

​To je pravda.

viktorka_od splavu Poeme sú ešte "staré dobré časy" mainstreamu, aj ja ju musím mať vždy doma. Najradšej ju nosím do mrazu.

Offline jerry
Avatar
8982 příspěvků moje polička 15. zaří 2019 13:55

White Tea Wild Rose (Elizabeth Arden) - pudr s růžovou parfemací - jemná něžná vůně, bohužel s nulovou výdrží.

Joy (Eau de Parfum Intense) (Dior) - sladký syntetický začátek (tak trochu kašmeran, tak trochu ambroxan) s několika kapkami svěží ovocné limonády. Následné tóny květinového mýdélka navodily až trochu romantický dojem - bohužel jen nakrátko. Po rozvonění se vše rozsypalo do neurčité směsi, ze které vyčuhuje cípek starého hadru na podlahu. Tahle odnož je odnoží vcelku zbytečnou, nepříliš povedenou - původní Joy se nepřiblížila ani náhodou. Intenzita nic moc, výdrž o něco lepší.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 17. zaří 2019 16:02

Reveal Calvin Klein

Čerstvě sladký krémový růžový pepř

Delikátní krémová dřevistost s máslovým santalem, s vlhce pudrovým kašmeranem a měkkým hustým ambrovým teplem.

Éterické stopy tmavé čokolády s mikrozrnky soli...

...taková nenápadně přisprostlá nude vůně,

příjemná, "nahá", podprahově svádivá a současně relaxační.

Typově jemnější Ambre Gris

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 17. zaří 2019 21:58

jsem dneska ještě jednou (abych jí teda nekřivdila) vyzkoušela pozorněji Lancome Idole a.. názor jsem nezměnila, v porovnání s některýma opravdovýma hrůzama "parfumérkových voňavek" je fajn, před takovými pěti lety bych jí rozhodně nepohrdla, ale dnes to není nic, co bych na sebe chtěla aplikovat alibi ten flakon.. měli položený, protože sám pořádně nestojí jak je tenký, to jsem si prve nevšimla resp mi ji stříkla prodavačka a měla ho asi postavený nějak šikovně.. nebo jinou velikost? jsou-li? takže jo, hezký je, ale placatý až moc:-/

nová odnož Twilly se mi líbí, i když v úvodu má takovou fázi kdy mi levandule byla až nepříjemná a vzpomněla jsem si na Fleur ale to byla jen chvilinka, jinak brzy přešla do výrazně koženého tónu, až jsem si musela hned doma vedle stříknout pro porovnání tu svoji původní, ta má pro mě hezčí úvod, ale ve střední fázi hodnotím líp (a vhodně podzimně) mladší ségru:-) ovšem připomenula jsem si, jak nezvykle (na ten roztomilý flakonek) je průrazná. teda obě

a potkala jsem i novou Gabču, ta se mi tedy taky líbí víc, než původní Gabrielle, úvodní jabkový čistič se nedostavil, jabka tam sice jsou, ale ve snesitelnější verzi, možná křížaly. po půlhodině už pěkná květinová vůně, slušná, nekonfliktní

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. zaří 2019 22:43
Reakce na Fleur:

Idôle Lancôme

Pro mě je to vůně smíru.
Odpouštím značce Lancôme, že ukradla název Lubinu a Armanimu (a opravdu nepovažuji za výraznou kreativitu, že Idôle odlišila použitím accent circonflexe, protože tady funguje jenom jako bezduchá grafická ozdoba upomínající na jméno značky).
Odpouštím, že vykrádá vlastní poklady, poněvadž připomíná to lepší z původního Trésoru, a inspiruje se i cizími, neboť trošku kopíruje Idylle od Guerlainu.
Flakón je nádherný, ale jeho minimalistické ploché linie moc nekorespondují s bohatým vyzněním vůně. Ta má ovocný začátek s čerstvou hruškou a chladivými konvalinkami, ale zakrátko zrůžoví okvětními plátky, pudrem a dobarvuje ji i troška zralých broskví. Vše se ovíjí a pne kolem kosmetického pižma, takže výsledek je velmi ženský, líbivý, s dostatečnou výdrží i prostorovostí . Originalitu nehledejme, ale na mainstream je to opravdu slušně odvedená práce.
Pokud se naplní tvrzení jerry , že kdyby toto chtěl být trhák letošních Vánoc, byl by to trhák povedený, tak odpouštím značce Lancôme, že vrhla na trh La Vie Est Belle.

​Mno, tak jsem dnes na popud Tvojí recenze vyzkoušela a u mě se smír bohužel nekoná, protože to, jak na mně květinově ovocně čpěla, na to moje parfémová tolerance nestačí. Kdybych nevěděla, že mám na sobě Lancome, tipuju dámského Bosse. 

Ale vzhledem k tomu, že podobně jsem dopadla i s La Vie Est Belle, věřím tomu, že komerčně podobně úspěšná bude i Idole.

Offline jerry
Avatar
8982 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 10:46

Eau Fraiche Rose (Yves Rocher) - jemná růžová růžička - autentický soliflor bez jakéhokoliv balastu. Dá se přirovnat k Paul Smith Rose. Je takřka identická s původní rocherovskou Rose Fraîche.

Candy Night (Prada) - pudr se slabým závanem prachového karamelu a pomerančový květ zasypaný sladkým pižmovým pudrem přímo odkazující na Candy Kiss. Bohužel je slaboučká, s mizivou intenzitou i výdrží.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 17:20

Flower by Kenzo Red Edition

+

Flower by Kenzo Eau de Vie

=

vždy jakž takž zajímavý začátek, ale pak nedržící chemie

Carat Cartier

Chvilku zajímavé, pak celkem příjemné a pak nic

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 21:27

Bolgherello

Olivel

Olivový nádych cítiť, kvetinové pozadie, ktorým je asi myslená tá "slnečnica" tiež. Milá vôňa, nenásilná a vďaka olive nie úplne tuctová.

Acqua di Bagno Vignoni Unisex (Eau de Toilette)

Veľmi nenápadná, jemná vodná vôňa, taká trochu "nijaká".

Acqua di Toscana Marè (Eau de Parfum)

Príjemná "vodnička" s mierne slaným nádychom. Nepôsobí príliš umelohmotne.

Cashmere Fichi e Iris

Nečakane príjemná, jednoduchá kombinácia čerstvej figy a najprv skôr mrkvového kosatca, ktorý postupne prechádza do nežného púdru.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 20:41

viktorka_od splavu Tak já dnes taky nakoukla do parfumérie a zkoušela podobné kousky. 

Gabrielle Essence Chanel - nelíbila se mi. Tak tady rozhodně nevidím trefu do černého. Jestli je klasická Gabrielle nudná a obyčejná, tak tohle mi přijde navíc ještě otravné. Hodně květinovo-citrusové, ostré, kyselé. Nevím, kam unikly jemné složky. Možná v letním počasí by vyzněla jinak, ale jinak též nevím, proč vznikla.

Twilly d'Hermès Eau Poivrée Hermès - recenzi Fleur jsem četla a na jejím základě jsem zatoužila ji vyzkoušet. Dávno už jsem na to zapomněla, ale po zkoušení celkem souhlasím.  Z Twilly má jen malinko pudrového základu, ale jinak nic. Zatímco první je na pudru postavená a ostatní složky jsou doplněk, tak tady je to obráceně. Je spíš květinová. Bílé květiny. A růžová. Pepř sejme z růže omamnost a posypaná pudrovým práškem je jemnější. 

No. 5 L'Eau - Měla jsem pocit, že je mezi novinkami, ale asi ne. Nejsem milovník 5 a nemám porovnání s klasickou 5, protože ji nemám moc načichanou. Začíná náloží aldehydů, ale později, spíš k její smůle , převládne růže a citrusy. Citrusů je až moc a jestli to z ní má tvořit to L´Eau, tak se to moc nepovedlo. Je to naopak hodně výrazná, kyselá a ostrá vůně. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 21:02

Renusatko s No. 5 L'Eau souhlasím v tom, že je až moc citrusová a svěženkovitá, výrazná ani ne, teda ne pro mě, můj tupý nos ji za dvě tři hodinky vůbec necítí

a dnes jdu takhle kolem parfumerie a napadlo mě, že zkusím No. 19 Poudré a jsem fakt příjemně překvapená.. nebo.. no prostě překvapená. necítím žádný mnou nemilovaný pudr, ale krásné mydlíčko. nejdřív citrusové, pak lehce "nevoňavý" tón jako z úvodu klasické pětky, a pak se rozvine moc hezká kombinace vetiveru, hladkého oblého mýdla a jemného kosatcového prachu. fakt moc fajn, výdrž výborná a je to ta vůně, která mě nutí neustále přičichávat.. ach chanel.. už si mě získal, už mě má! a to jsem furt tvrdila, že to není nic pro mě

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 09:59

Včera jsem při čekání na vlak z nudy zkusila novou Kenzo World Power a to jsem neměla dělat. Citrusově svěží úvodní fáze s cypřišem ještě šla, no následný úder na solar náloží slaného kašmeranu byl tak silný, že ten tonkový základ se po několika zoufalých pokusech nakonec vůbec neprosadil.

Když si pomyslím, že tohle je značka, která vyprodukovala Flower EdP, slona, Kenzo Indigo - dokonce i tu svěží L´Eau par Kenzo jsem svého času vynosila jeden flakon - je mi z toho ale druhou stranou docela smutno. Originalitu nečekám, ovšem tohle? Zlatej Thierry Mugler.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 10:36

wendulka Kenzo a jejich produkce "očí" mi přijde čím dál horší. Tuhle jsem po recenzi Fleur zkoušela jen na papírek a je hodně špatná. Nic víc se o ní napsat nedá.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 15:18

wendulka Renusatko pro mě je ta oční řada naprosto nepochopitelná, zejména ve stínu někdejších počinů značky.

Offline jerry
Avatar
8982 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 17:32
Reakce na wendulka:

Včera jsem při čekání na vlak z nudy zkusila novou Kenzo World Power

​Jó, člověk dělá z nudy různý blbosti, ovšem tady je to víc než smutné. A odnože "očí" přibývají...

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 18:19

viktorka_od splavu No.19 Poudre je mäkká púdrová vôňa, ktorej som kedysi z nepochopiteľných dôvodov nedala šancu. Dnes ju považujem za najkrajšiu zelenú vôňu na jej začiatku a mäkkým práškovým kosatcom na konci. Horké bylinné galbanum so suchým vetiverom len akosi prejde okolo mňa, nezdrží sa dlho, uvoľní priestor nežným  fialkovým kosatcovým kvetom s mandľovou práškovou vôňou.

Poudre je rafinovaná ženská vôňa, hodvábna ako našuchorený páperový vankúšik. Baví ma jej vývoj a elegancia, a prečo mi vlastne chýba na polici?

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 19:23

milacka Miluju slovenský jazyk . Našuchorený páperový vankůšik ... To si musím zapamatovat!

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 20:07

milacka Krásně jsi ji popsala! Já se pořád držím klasické No 19, ve srovnání s ní je verze Poudré příliš křehká a méně prostorová, ale jednou na ni určitě dojde...

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 20:10

Si Passione Red Maestro Giorgio Armani

Nic. Neviditelné květinkovíčkovéovocíčko. Za pár vteřin nic.

The One Only 2 Dolce Gabbana

Divné, slabé.

Bloom Gocce di Fiori Gucci

Slabší verze Nettare di Fiori.

Zbytečné.

La Belle Jean Paul Gaultier

Fakt pěkná, příjemná, drží.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 20:15
Reakce na milacka:

prečo mi vlastne chýba na polici?

 pro sebe ji vidím jako příští parfémový nákup:-) popsalas ji krásně

Offline jerry
Avatar
8982 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 11:50

Twilly d'Hermès Eau Poivrée (Hermes) - úvodní písčitě suchá sladce pepřová pasáž s růží schovanou pod vysušenými santalovými hoblinkami je prostě kouzelná. Ale ani po rozvonění se kouzlo neztratilo - vysušená písčitá hlína s jemnou dřevitou usušenou růží V dojezdu pak lehký tělový krém s jemnou parfemací rozkvétající magnólie. Osobně se mi líbí nesrovnatelně víc než původní Twilly, která moje očekávání nenaplnila.

Moc se mi líbí výstižná recenze Fleur.

French Lime & Leaves (Jenny Glow) - šeřík těsně před rozkvětem, s poupaty plnými sladkého pylu. Po rozvonění rozkvetlá letní louka se závany sladkého sena a lehkým avivážově svěžím tónem.