databáze 124347 vůní od 8629 značek a 1632 parfumérů

Rrose Sèlavy Maria Candida Gentile

Rrose Sèlavy
značka: Maria Candida Gentile
parfumér: Gentile, Maria Candida
rok: 2016
určení: unisex
složení: růžové poupě, turecká růže, májová růže, list růže, růžové trny, růže Michèle-Meilland
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
euridike (05.2.2020 )


Planá růže, jež kvetla osamocena kdesi v skrytu. Pak Viktorka ji našla, stonek zlomila, květ vetkla do vlasů, už nikdy pak nebyla sama ani jedna z nich, obě téhož druhu, krásné příliš, opravdové příliš… A bylo psáno, že tak to musí být, všichni to vždycky věděli – voda je splavila, ze světa ale nesešly, nikdo nezapomněl.

Svět nikdy nebyl bez růží,
kdo spíš než milenci to vědí;
a řinčelo-li oruží
z ocele kuté nebo z mědi,
kdo spíš než milenci to vědí,
svět nikdy nebyl bez růží.

/Jaroslav Seifert – Píseň o Viktorce/

Avatar
wendulka (20.9.2016 )

V názvu této vůně se skrývá dámské alterego slavného francouzského výtvarníka Marcela Duchampa, jak jej v roce 1920 vyfotografoval v převleku za ženu jeho přítel americký výtvarník a fotograf Man Ray. No a už z názvu je jasné, že to nebude o ničem jiném než o růži, hned s vícero druhy a výsledek je dokonalý. Rrose Sélavy začíná jako májová růže, jejíž svěžest zdůrazňuje citrusová pelargónie.

Postupně nabírá na síle a změní v jemně kořenitou tureckou růži s ovocnými podtóny. Podobně jako Rosenlust se stává i hřejivou, malinko voskovou a lehce medovou, přičemž stále neztrácí přírodní citrusovou svěžest a jistou dávku vzdušnosti a nám tak pozvolna pod nosem vykvétá kompletní sametová růže se zelenými lístky a dřevitým stonkem. Ve srovnání s Rosenlust má ovšem daleko lepší intenzitu a výdrž (je to čistý parfém), což z ní dělá dokonalou přírodní růži, která se podle mě klidně může hrdě postavit i vedle takové Une Rose.