databáze 126890 vůní od 8715 značek a 1654 parfumérů

Crimson Rocks Amouage

Crimson Rocks
značka: Amouage
parfumér: Michalon Bertier, Domitille
rok: 2020
určení: pro ženy
hlava: oxid růžového pepře, skořicová esence
srdce: růžová esence, růžový extrakt, čínský med z cicimku datlového
základ: oxid dubového dřeva, atlaský cedr, vetiver

Renaissance Collection

Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
wendulka (01.12.2020 )

Budu se opakovat, ale zbožňuju karmínově rudé růže a stejně tak růžovou marmeládu. Přesně tak totiž Crimson Rocks voní. Podobně jako Midnight Special pracuje s kořenitou tureckou růží s tóny červeného ovoce. Domitille do ní ovšem ve srovnání s Olivierem Pescheuxem zamíchala větší množství skořice, rozemleté na mikroskopický prach a místo klasického pepře použila mražený kandovaný růžový pepř a zahustila medově sladkým sirupem z datlí. Nakonec ji nalila do soudku z dubového dřeva, který postavila na kamennou zídku, aby vychladla.

Avatar
viktorka_od splavu (27.11.2020 )

teplé.. horké koření. hořké koření. skořice a pelyněk.. možná, možná to je pepř ale ne ten čerstvě mletý palčivý, jsou to suché kuličky pepře, svinuté kousky skořicové kůry.. a kamení. suchá, prašná skála. skála porostlá seschlou hořkou zelení, rozehřátá sluncem. ve skalní rozsedlině se uchytila hrstka hlíny a z té vyrůstá sporý keřík. dřevnaté stonky tvrdé jako kámen, tmavozelené listy ostré jako břitva a květ nepřístupný jako ze skla. pomalu se rozevírá - ach! božská růžová vůně a krůpěj nektaru. do nektaru pere polední slunce a ten houstne a mění se v med, v té výhni se čas pomalu a sladce táhne... prašná hlína je cítit mentolem. medová sladkost a růžová krása . a je ukrytá v místech, kde byste nic takového nečekali

Avatar
teena-s (02.11.2020 )

Nechtěla jsem aby voněla jako "Cintorínson rock" a tak to neudělala.
Růže dospělá čerstvá rudá ,usochaná do tvaru rtěnky nebo svíce,taková stonkotvrdá,hlavu má graciezně hrdě vypnutou,působí velmi energicky,snídá svou oblíbenou kávu,zrnka si sama drtí v mlýnku na koření,sladí jen medem,žádný bílý krystal.Zdobí se šperky z platiny,masivní kovové řetězy ji dávají pocit moci,Valkýra,divá bojovnice se žlutýma očima a hebkou pletí,jen na krku má jizvu co jí připomene jedinou porážku v životě.Kovová šarlatová růže z panenských pláství,mramorová busta antické bohyně.
...nádhera které budu potřeboval kanystr :)

Avatar
blackviolet (31.10.2020 )

Keř růží u mramorového náhrobku. Sametové růžové a kořenité květy vonící pudrem, skořicí a medem a cedrově dřevité stonky, které se prodírají z tmavé zeminy. Na kamenné desce se usazuje vetiverový prach.

Zezdola k růžím přivoníš
až budeš smrt svou žít
a do tmy lásku odhodíš
svůj štít
(F. Halas)

Avatar
Korsičanka (16.10.2020 )

Po nanesení této vůně jsem dumala, co mi připomíná. Seběhla jsem do sklepa a vylovila Mon Nom est Rouge. Pak můj zrak padl na POAL. Nanesla jsem všechny tři zmiňované vůně na kůži a tady je závěr.
Když z POAL vyvanou dřeva, podobá se jí Crimson Rocks velmi. Jen obě mnou zmiňované jsou jakoby hrubší, CR je jemnější. Mon Nom pak zesládne a víc zeskořicovatí, čímž též zjemní, ovšem POAL je stále tvrdá a jde si za svým. Vidím tři ženy: MNER - mladá a rozverná slečna Červená, bažící po milostném dobrodružství, POAL - tvrdá podnikatelka, sošně krásná Lady, ale ke všem i k sobě příliš náročná. CR - opravdová Carmínová Skála, žena příjemná a pracovitá, milující svoji práci i rodinu, ochotná se za svou lásku rvát až do roztrhání těla. Zažila časy bídné i blahobytné, je už naprosto vyrovnaná, a když na její profil dopadnou červánky, nečekaně oslní okolí zralou krásou...
Možná jsou to sestry, možná jen evoluce 1 ženy, z níž se vyklubou právě ROCKS, ženy s velkým Ž.

Avatar
Martula (12.10.2020 )

Krvavě rudý orient.. Tmavá růže macerovaná v medově skořicovém lektvaru ležící na stolku z dubového dřeva. Pomalu z ní stékají krůpěje líně se táhnoucí, husté a sladké tekutiny a zanechávají na dřevě lesknoucí se skvrny. Opaleskují od zlatavě béžové k tmavě rudé. Orientální Amouage je zpět :-)