Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 31. března 2024 19:50

L'Eau d'Issey Solar Violet (Issey Miyake) - svěží průsvitné pižmově nasládlé květinky, na moment se mihly i fialkové lístečky a pak to sklouzlo k takovém jemnému květinkovému pižmu s lehoučkým ovocným nádechem.

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 10:28

L'Interdit Nocturnal Jasmine (Givenchy) - sladký jasmín - lehce pudrový a malinko nektarově svěží. Velice autentický aromatický jasmín po rozvonění ještě malinko více zpudrovatel a do pudru se vpašovala jedna malá sladká mandlička a kousek suchého vetiveru. Intenzita i výdrž jsou nadprůměrné.

Miru Luna

Sice to byla limitka, ale pokud byste na ni někde narazily, mohla by se zrovna vám dvěma líbit.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 02. dubna 2024 10:33

jerry 

...tak dekuju

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 05. dubna 2024 10:19

Valentino Donna Born In Roma Green Stravaganza (Valentino) - nasládlá kombinace zelené suchosti s trochou zelené svěžesti s nepatrným lehce naovocnělým tónem. Postupně sládla víc a víc do dřevitých květin, až skončila v syntetickém kašmeranovém finále. Zbytečná, generická, nepříliš povedená.

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 05. dubna 2024 12:04

jerry moc jsem chtěla, aby se mi líbila. asi to teda neklapne :/

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 05. dubna 2024 13:22

alibi 

Ale však vyzkoušej. Ale rovnou si vyber pro jistotu nějakou jinou do zálohy.

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 08. dubna 2024 15:56

Toy 2 Pearl (Moschino) - bylinná citrusovka, nasládle cypřišově zelená, hodně připomínající Eau d´Hadrien (ovšem s nesrovnatelně větší intenzitou i výdrží). Zpočátku spíš svěží, postupně se prohřála. Flakon infantilní, obsah povedený.

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 11. dubna 2024 20:37

jerry dnes jsem konečně byla ve Fann vyzkoušet to nový zelený Valentino Born in Roma a fakt je to běs. A chtěla jsem vyzkoušet toho Moschino medvěda, ale bohužel ho tam neměli 

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 11. dubna 2024 21:00

alibi 

Medvěda určitě vyzkoušej - kdybych neměla vzorek, tak by mě asi ani nenapadlo po takovém flakonku sáhnout. A byla by to škoda.

Akorát myslím, že v kamenných obchodech není (tedy zatím). 

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 12. dubna 2024 10:31

Fenty (Fenty) - usušené drhnoucí stonky růží obsypané trny, namočené do nepříliš sladkého džemu s kousky sušených  růží- ten lehce svíravě drhnoucí začátek je na celé vůni nejzajímavější. Postupně přibývalo víc a víc sladkého pižma a dojezd má podobu nikterak originální čistočisté sladké pižmovky.

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 15. dubna 2024 21:17

Daisy Eau So Fresh Pop (Marc Jacobs) - fialkové listy sladce zapudrované, kolem krouží jemný pižmově květinový závan. Příjemná a líbivá vůně, nikterak intenzívní, která nemůže nikoho pohoršovat ani ve škole, ani v open space.

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 19:53

Polo Earth: Provencial Sage (Ralph Lauren) - levandule s rozmarýnem - takové napůl usušené, napůl zelené, později se přidalo dřevo s nasládlým suchým vetiverem, neroli a suchou šalvějí. Dojezd je suchý, prohřátý, jemně santalově olejový....takové závany z látkových pytlíčků naplněných bylinkami.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 21. dubna 2024 19:35

Prada La Femme Intense

...absolutně dokonalá kombinace tuberozy, pačuli, frangipani, jasmínu, pomerančového květu, vanilky a vetiveru - 

oble, až kulatě sladké, ale současně podmalované právě všemi těmi bílými květy, pod nimiž nenápadně, delikátně elegantně se prosazuje pačuli, jeho hutnost uzemňuje případnou jásavost či infantilnost jednotlivých platinových květenství,

a jakoby vše bylo v pružně skelné bublině s rozmazaně éterickým/ultrajemným kouřem(vetiver) a hebounkými, navláčněle  prachovými mydlinkami s tenkou, měkce vanilkovou polevou.

Vůně mi osciluje na hraně líbivého mainstreamu a jakési

sofistikované

nedostižnosti...

...jestli budeš

takhle

vonět,

sním

a -

za

své

vezmou

jakékoliv

něžnosti...

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 20:11

Daisy Wild (Marc Jacobs) - nakrájené nezralé mango se zeleným jablkem ve svěží zelené trávě - příjemná nasládle zelená pižmovka. Postupně trochu zeleň zesládla a vloudil se sladký kašmeranový tón. Intenzita velmi dobrá, výdrž jakbysmet.

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 11:42

Black Orchid (Eau de Toilette) (Tom Ford) - lanýžová náplň v krémové kořeněné hořké čokoládě, a to vše postupně zalévané sladkým hodně dřevitým tekutým balzámem. Postupně potemněla pod vrstvou sladce pačuliového kořeněného dřeva. Intenzita i výdrž jsou famózní a překonávají i verzi EdP. Sice vedena jako dámská, ale je to typický unisex.

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 09:28

Polo Earth (Ralph Lauren) - svěží zelený nasládlý pomerančový květ v záplavě petitgrainu a citrusové kůry. Není to ale citrusovka, petitgrain hraje prim - mám ho moc ráda v Dior Star, ale tady spíš připomíná variaci na sytou Mugler Cologne a je stejně tak studeně vzdušná). Co do výdrže ale s přehledem překonává obě jmenované.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 06:21
Reakce na jerry:

For Her Musc Nude (Narciso Rodriguez) - nasládle pudrové zvláštně kouřové pižmo v oblaku sladkého pepřového prachu. Postupně ještě trochu zesládla do ambrova a objevilo se pár suchých růží i s dřevitými trny. Typově mi připomíná NR for Her EdP (růžovou) a jsem stejně okouzlena, jako jsem byla oběma prvními Narciso Rodriguez for Her EdP a EdT).

Tuhle budu potřebovat...

​...tak jsem ji zkusila.

kdyby na mně voněla jak na Tobě, byla bych ráda.

Na mně je to "jen" příjemná mainstreamová vůně,

něco ve stylu typu vůně, jako byl Lacoste Pour Femme nebo Idole Lancome, vedle kterého rychlostí blesku Narciso Rodriguez pouze  prolétnul,

vůně není ničím typická, osobitá, prostě snadno nositelná květinová pižmovka, líbivá...

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 09:17

Miru 

Pokud bych si mohla vybrat, tak, stejně původní NR růžová a černá jsou pro mě nej...

Je ale fakt, že poslední dobou v mainstreamu aby líbivou snadno nositelnou květinovou pižmovku (ze které neleze ambroxan, kašmeran ani podobné sloučeniny) člověk pohledal.

Lacoste Pour Femme byla moje oblíbená "neškodná" univerzálka, ale po reformulaci už ztratila to původní kouzlo.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 09:18

jerry 

...to s Tebou naprosto souhlasím. Ve všem...

Offline salvia
Avatar
příspěvků moje polička 26. dubna 2024 18:07
Reakce na jerry:

Daisy Wild (Marc Jacobs) - nakrájené nezralé mango se zeleným jablkem ve svěží zelené trávě - příjemná nasládle zelená pižmovka. Postupně trochu zeleň zesládla a vloudil se sladký kašmeranový tón. Intenzita velmi dobrá, výdrž jakbysmet.

​A byla by pro třináctiletou subtilní tmavovlásku spíš dětstějšího typu? Diky za názor.