Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 16:57
Reakce na milacka:

viktorka_od splavu No.19 Poudre je mäkká púdrová vôňa, ktorej som kedysi z nepochopiteľných dôvodov nedala šancu. Dnes ju považujem za najkrajšiu zelenú vôňu na jej začiatku a mäkkým práškovým kosatcom na konci. Horké bylinné galbanum so suchým vetiverom len akosi prejde okolo mňa, nezdrží sa dlho, uvoľní priestor nežným  fialkovým kosatcovým kvetom s mandľovou práškovou vôňou.

Poudre je rafinovaná ženská vôňa, hodvábna ako našuchorený páperový vankúšik. Baví ma jej vývoj a elegancia, a prečo mi vlastne chýba na polici?

​Rozhodla jsem se zkusit, jestli mi nebude vadit. Když o ní čtu, mám na ni chuť. 

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 17:41

Dalia Skús Dali, možno ťa vôňa nebude rušiť. Verím, že sa k vôňam pomaly vrátiš, veď sú to naše súputníčky, ktoré nás sprevádzajú životom

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 24. zaří 2019 13:13

Twilly d'Hermès Eau Poivrée

Napriek tomu, že ovocie tu v zložení nie je uvedené, na ovocnú fázu z pôvodnej Twilly sa nezabudlo. Akurát tu je to ovocie iné, plné, dozreté, skôr "jesenné druhy". A nie je ho tm veľa. O to viac je korenia a neskorej, jesenej ruže, ktoré vytvárajú červeno-ružovo-senový kúzelný svet záhrady v neskorom lete. Končí príjemne krémovým základom.

Thierry Mugler Aura (Eau de Toilette)

PoloAura. Na koho je Aura too much, mohol by skúsiť toto. Z tých divokých molekúl od Firmenich obsahuje len jednu a to tú miernejšiu. Takže je to zaujímavá, netradičná, ale zďaleka nie tak úderná a potencionálne bolehlavová vôňa.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 24. zaří 2019 18:26
Reakce na Miru:

Si Passione Red Maestro Giorgio Armani

Nic. Neviditelné květinkovíčkovéovocíčko. Za pár vteřin nic.

Tak jsem si myslela, že je chyba na mé straně, že jsem kromě několikavteřinového začátku nic necítila.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 24. zaří 2019 18:46

jerry 

já jsem normálně šokovaná!

Mám pocit, že ti parfuméři si z lidí dělají regulérně prdel, jakože do kdy budou říkat, ti lidé, jak je to super vůně a přitom ani není možné cokoliv cítit...

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 24. zaří 2019 19:49

Miru 

Císařovy nové šaty.

Zbytek vzorku jsem vystříkala na papírový kapesník - a nebylo to o moc lepší. Takové slabé nasládlé nic.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. zaří 2019 15:55
Reakce na milacka:

Dalia Skús Dali, možno ťa vôňa nebude rušiť. Verím, že sa k vôňam pomaly vrátiš, veď sú to naše súputníčky, ktoré nás sprevádzajú životom

​Tak ano, snesu ji. A zdá se, že všechny vůně Chanel, které mám. Nesnesu však značku Narciso Rodriguez, tak uvidím, jestli ji nakonec nebudu muset z poličky vystěhovat. Jinak jsem toho zatím moc neotestovala. Ještě mi teď sedí Mon Geurlain.

A bohužel nyní nemůžu ani cítit Alien, který jsem měla na sobě, když mě odvezla rychlá.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 28. zaří 2019 21:16

V rychlosti jsem na jednu ruku cakla Bottega Veneta Illusione panskou a na druhou ruku damskou verzi... neprekvapive se mi damska zdala az nablble nasladla... zato vsak panska se mi zalibila moc a voni moc hezky dotedka... mam sto chuti na ni vletet

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 29. zaří 2019 17:38

barbucha ja som si v domnení, že skúšam dámsku verziu, strekla pánsku a tiež sa mi veľmi páčila. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 29. zaří 2019 18:27

milacka 

Taky jsem nevedela ze je to pansky... nijak prezentovany to nebylo.

Moc povedena, krasna citrusovka s vetiverem na jehlici a dreve, zmekcena tonkou... vubec nic mi tam nezavani chlapem (a ze ty pansky nemam rada vubec, vzdycky mi tam neco vadi, jsou vetsinou prilis takovy jako fougere).

Drzi super... navic vyhoda je, ze ty pansky jsou vzdycky levnejsi pac chlap by moc drahou nekoupil a tahle Bottega neni vyjimkou!

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 29. zaří 2019 21:27

barbucha To je dobrá zpráva, poněvadž ta dámská byla fakt obrovským zklamáním (ztratila jsem touto Iluzí iluzi o značce). A nebýt tvé poznámky, ani by mě nenapadlo hrnout se do zkoušení téhož v pánské verzi. Co nejdříve napravím!

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 29. zaří 2019 22:40

Fleur 

Zkus to. Ja neskakala nadsenim zatim ani z jedny Bottegy, a tahle prijemne prekvapila... moc pekna, zavani sofistikovane a draze (aspon mne se tak zdalo) a dlouho drzi. Nejak se mi trefila do nalady a chuti, coz nemusi kazdymu (navic ja jsem rada kdyz na me neco vylozene nesmrdi)... ale schvalne dej vedet, jak pripadala tobe.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 29. zaří 2019 22:46

Si Passione Red Maestro (Giorgio Armani) - rychlý svěže štiplavý závan a za několik vteřin nezůstala na kůži ani jedna voňavá molekula. Nic, prostě nic.

Men 001 (Manufaktura) - sladká...a moc pěkná sladká - na začátku kardamom se sladkým dřevem, postupně se přidaly sušené muškátové listy namočené v tekuté náplni do pralinek. Sladkost tlumí lehce kouřové dřevo. Dala by se typově přirovnat k 1 Million. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 30. zaří 2019 17:08

OK, tak beru zpet

Dneska jsem pro jistotu tu Bottegu vyzkousela znovu, a uz tam ten panskej ton citim. Vono fakt zalezi na okamzitym rozpolozeni nebo co

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 30. zaří 2019 18:23

barbucha Škoda, ale stejně ji půjdu otestovat. Já jsem na ty pánské tóny dost háklivá, nesnesla jsem kvůli tomu ani přenádherný flakón Midnight in Paris, který přitom nosí hodně žen naprosto bez problémů.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 30. zaří 2019 20:32

Fleur 

Ja prave taky

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 01. října 2019 15:51

barbucha Dnes som opäť skúšala, pánska Ilussione má na mne po dvoch hodinách stále príjemné štipľavinky, ešte mi neskĺzla do pánskych tónov, možno adept na leto? U nás príjemných 26 stupňov, vôňa je osviežujúca, bez rušivých momentov. Ak v nej nezacítim vôňu pánskeho holičstva, nebude veru márna.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 01. října 2019 16:18

milacka barbucha Právě zkouším a potvrzuji, že je to velmi příjemná vůně. Na začátku skutečně ta citrusová štiplavost, spolu s vetiverem osvěžující a přitom nijak křiklavá. Ale ten pánský tón tam trochu je, možná číhá v jedlovém balzámu. Není to taková ta chlapácky zdůrazňovaná virilita, spíš vychrtlý puberťák s tatínkovou vodou po holení, ale je tam, bohužel...

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 01. října 2019 16:27

Fleur 

Jo jo, ta panska oficina je hned za rohem

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 04. října 2019 15:11

...z důvodu minimálního zkoušení nemohu porovnat s ostatním variantami vůně Mon Guerlain. Takže popisuji jako samostatnou vůni:

Mon Guerlain Eau de Parfum Intense

...hutná hustá hmota s chutí levandule. Hustá a hustě pichlavá jemnými pilinkami bergamotu, zakapaná hladkým mandarinkovým sirupem zjemněným vanilkou.

Těžkotonážní vláčná prachovost(na velejemný pudrový prášek namletý čerstvý jasmín, růže, kosatec) 

a podprahové tóny delikátní lékořice.

Když zavřu oči, vůně je v hloubi nesmírně barevná...

...chci říci, že kdyby bylo psáno, že tam je banán flambovaný v karamelu nebo piškot s jemně pečenými švestkami, uvěřím.

Stručně?

Levandulově nelevandulová vůně na gurmánské téma,

aneb taková High Society na téma Jil Jil Sander

Nejkrásnější je ale základ - lékořice z vůně Lolita Lempicka Midnight Fragrance 2013