Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. zaří 2019 18:05
Reakce na Fleur:

Gucci Mémoire d´une odeur: U téhle vůně se zřetelně ukazuje, že pokud se jménem, odkazem k jinému parfému a použitými složkami nesugeruje nějaká představa, jíž nelze dostát, můžeme i ničím nepřekvapující kreaci hodnotit překvapivě jako dobrou.

Mémoire d´une odeur má neidentifikovatelnost a univezálnost přímo v koncepci vůně, kterou vytvořil Alberto Morillas. A zvládnul to skvěle: je svěží, příjemná, trošku retro, unisexová, použitelná díky uklidňujícímu heřmánku možná i jako dětský parfém. Vůně linoucí se z koupelnové skříňky v mnohageneračním domě, ale bez avivážové agresivity typické pro Chloé.

​Vyzkoušela jsem včera a musím bezvýhradně souhlasit se vším, co jsi napsala

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 02. zaří 2019 18:07

wendulka Já ji zkoušela opakovaně a nakonec si ji snad pořídím jako takovou tu "neviditelnou" vůni, když člověk nemá na nic náladu a nechce nikterak vyčnívat z davu.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 04. zaří 2019 08:43

...složením mi evokuje Mon Guerlain...

Nezkoušel už někdo.?

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 04. zaří 2019 08:44

...a tohle.?

(to mě taky moc láká, i naslepo)

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 04. zaří 2019 08:45

Fleur 

...jako neviditelnou vůni bych dala

Chanel 1957

Narciso Rodriguez Pure Musc

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 04. zaří 2019 09:58

Miru NR je už pro mě moc pudrový, ale ten Chanel 1957 bych samozřejmě brala hned - jen mi to připadá moc velká investice na vůni, od které čekám "neviditelnost" ; takovou sumu jsem ochotná dát jen za něco, co mi bude vysloveně rvát srdce.

Offline milacka
Avatar
5469 příspěvků moje polička 04. zaří 2019 10:44

Tak za mňa je Chanel 1957 priestorová a dlhotrvajúca vôňa. Neviditeľná? Kdeže.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 04. zaří 2019 11:51

milacka To ano, také jsem ji kolem sebe cítila a z oblečení i po několika dnech. Já tou neviditelností myslela spíš její neutrálnost - nevyčnívá z ní žádný jednoznačně identifikovatelný tón, prvoplánově nekřičí žádná ingredience. Prostě hezky a luxusně voní...

Offline milacka
Avatar
5469 příspěvků moje polička 04. zaří 2019 15:35

Fleur aha, v tomto zmysle, že je neutrálna, pekná a luxusná s Tebou úplne súhlasím.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 04. zaří 2019 19:09
Reakce na Miru:

...a tohle.?

(to mě taky moc láká, i naslepo)

​Naslepo rozhodně ne - obávám se, že pro tebe bude nudná a nevýrazná.

Online blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 04. zaří 2019 22:27

Blumarine: B. Blumarine 

Bílokvětinovka s ovocem. Svěží nesladký grapefruit a bílé květiny s hruškovou šťávou a pár kuličkami černého rybízu. V květinovém tónu se snaživě ukáže i růže. Má celkem dobrou výdrž, jenže po nějaké době voní už jen obvyklý pižmovo cedrový základ.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 06. zaří 2019 13:55

Libre (Yves Saint Laurent) - řízným pomerančovým květem se vskutku nešetřilo. A jemným sladce pudrově dřevitým jasmínem jakbysmet. Zklamal mě pouze dojezd, kdy vůně sklouzla do generického sladce pižmového cedru. 

Tropicale Tentation (Yves Rocher) - čerstvý dobře vychlazený džus z manga, postupně přecházející do džusu multivitaminového. Vůně autentická (pravda - trochu jednotvárná), neulepená, s dlouhou výdrží. Ale tak pro školačky...souhlas s Fleur. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 06. zaří 2019 17:10

Twilly Eau Poivrée: Původní Twilly se rozhodla, že je načase skoncovat s pověstí slušné maminčiny holčičky a ukázat světu, jaká je rebelka, ale nedospěla dál než k vytetované růžičce na kotníku a k pepřovému spreji pro noční návrat z klubu. Vůni otevírá pikantní pepřový obláček, který se rychle usazuje a rozpouští ve smetanově hebkém krému z bílých květin (nemůžu si pomoci, cítím tam skoro až houbový podtón). Růže schovaná v té jemné štiplavosti je spíš planá šípková než velkokvětá zahradní a vyrůstá ze suché hlíny, evokované umírněnou pačuli. Líbí se mi o něco víc než původní Twilly a kvituji s povděkem, že se zcela obejde bez cukru a ovoce.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 07. zaří 2019 08:40

Zkoušel někdo.?

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 07. zaří 2019 10:05

Idôle Lancôme

Pro mě je to vůně smíru.
Odpouštím značce Lancôme, že ukradla název Lubinu a Armanimu (a opravdu nepovažuji za výraznou kreativitu, že Idôle odlišila použitím accent circonflexe, protože tady funguje jenom jako bezduchá grafická ozdoba upomínající na jméno značky).
Odpouštím, že vykrádá vlastní poklady, poněvadž připomíná to lepší z původního Trésoru, a inspiruje se i cizími, neboť trošku kopíruje Idylle od Guerlainu.
Flakón je nádherný, ale jeho minimalistické ploché linie moc nekorespondují s bohatým vyzněním vůně. Ta má ovocný začátek s čerstvou hruškou a chladivými konvalinkami, ale zakrátko zrůžoví okvětními plátky, pudrem a dobarvuje ji i troška zralých broskví. Vše se ovíjí a pne kolem kosmetického pižma, takže výsledek je velmi ženský, líbivý, s dostatečnou výdrží i prostorovostí . Originalitu nehledejme, ale na mainstream je to opravdu slušně odvedená práce.
Pokud se naplní tvrzení jerry , že kdyby toto chtěl být trhák letošních Vánoc, byl by to trhák povedený, tak odpouštím značce Lancôme, že vrhla na trh La Vie Est Belle.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 08. zaří 2019 16:01

Gabrielle Essence (Chanel) - pižmová směs prolínajících se jemných bílých květin s decentním dřívkem a špetkou ovocné kyselkavosti. Je to variace hodně blízká původní Gabrielle, a to nejen co do vůně samotné, ale i co do obecné líbivosti. Až si říkám, proč vlastně tahle vůně vznikla...

Women 002 (Manufaktura) - jemná zelenojablečná svěžest se rozvoněla do nasládlé pižmovky s jablečnou slupkou. Ovšem dojezd v podobě extralaciného kyselého cedropižma odeslal vůni do parfémového předpeklí...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 08. zaří 2019 19:21

Joy Eau de Parfum Intense Christian Dior

...u mě anosmie.

Necítím nic. Ultra slaboulinečká vůněnečka nějakých ťuťu kvítků. Pár vteřin.

A pan NIC.

Intense.?

Ano. Intenzivní nic.

Libre Yves Saint Laurent

Propadák. Něco levného. Nepříjemného/laciného.

Jakoby se někdo snažil napodobit Mon Precieux Nectar a dostal mizerný rozpočet a mizerného parfuméra.

Chloé Signature L´Eau Chloé

Starosvětská růže. S malou výdrží.

Kde je rukopis původní, sice provařené, ale povedené Chloé EdP 2008?!...

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 10. zaří 2019 08:01

Aura (Eau de Parfum Sensuelle) (Mugler) - sice Aura, ale se "zelenou" Aurou má pramálo společného. Žádná "zelená smršť", ale nasládlé dřevo s lehkým závanem vzdušné zeleně. Rozvoněla se do jakési nasládlé syntetické směsi... asi nějaká nová syntetická "molekula".

Heliotrope (Demeter Fragrance Library) - CPO. Neparfémovaný tělový krém s velice lehoučkým vanilko-mandlovým nádechem. Intenzita skoro žádná, výdrž jen o málo delší.

Offline černá káva
Avatar
1906 příspěvků moje polička 10. zaří 2019 08:08
Reakce na jerry:

Aura (Eau de Parfum Sensuelle) (Mugler) - 

Rozvonělase do jakési nasládlé syntetické směsi...ani nějaká nová syntetická "molekula".

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 12. zaří 2019 15:12

Zadig & Voltaire

Girls Can Do Anything: Eh no, pomerne umelo pôsobiaci ovocný úvod, prechádzajúci do príjemnej, teplej, pižmovo-ambrovej, ľahko púdrovej, ale nijako nie ťažkej vône. Mierené evidentne na mladšie ročníky - moja sedemnástka po nej kvôli názvu neomylne siahla, napriek rozmaznanému nosu - a v tejto kategórii patrí rozhodne medzi to lepšie.

Girls Can Say Anything: Úvod jemne kvietkový - príjemnejší,než pri "girls can do...", ale postupne to skĺzne do prakticky totožnej vône. Príde mi trocha podarenejšia, ale ak by som mala vyberať pre nejakú pubišku (lebo ja toto fakt nosiť nebudem), tak názov je taký zbytočne krotkejší...

Thierry Mugler

Aura (Eau de Parfum Sensuelle): Líniu Aura od Muglera vidím ako praktickú lekciu odčítania. Prvá Aura bola odvážna kombinácia dvoch nových molekúl  wolfwood a "tigrej liany", myslím obe od Firmenich, v Edt sa "odčítala" wolfwood a v sensuel už aj "tigria liana". Ostal nežný, priam akvarelový tieň tej pôvodnej, ktorý s jej originalitou má už spoločné len málo (ale trocha tam ešte je) s milou štipkou škorice a s tak trochu umelým chvostíkom.

Lancôme

Idôle: Veselá, milá ovocenka, pokračujúca rozjasanými kvetmi. Fakt podarená. Ako síce mi okamžite naskočili asociácie s ďalšími vôňami, s novou Bel-Air od Molinardu na čele, čiže žiadny prevratný úkaz sa nekoná, ale v rámci mainstreamu v bežných parfumériách je to veľmi príjemné osvieženie. A flakón sa mi fakt veľmi páči.

Gucci

Mémoire d'une Odeur: Zvláštna vôňa-nevôňa. Najprv som necítila skoro nič, len jemný závan čerstvých kamiliek, ale skôr také, akože ste na lúke a cítite, že niekde tam asi je, než nejaký jednoznačný tón. Aj som pritvrdila s nástrekom a nič. Tak som to zabalila, že asi proste na mne nespolupracuje. No a potom v nasledujúcich hodinách, dávno zabudnúc, že som ju skúšala, som začala riešiť, Čo Sa Deje. Vysypala sa mi púdrenka do kabelky? Neskúšala som náhodou v parfumérii aj nejaký make-up (a neotrel sa mi o rukáv?)...no proste po dosť dlhom pátraní som prišla na to, že to sa na mne rozvoňal tento parfém-neparfém. Vonia totálne kozmeticky, ako moderný "neparfémovaný" krém, či púder, žiadna starosvetská púdrenka. Proste ako výjsť z kúpeľne práve čerstvo upravená.