Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Online teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 04. ledna 2021 19:23
@alibi děkuju ,taky mám jeden vltavín ve stříbře po babičce ale ten by voněl spíš kovově chladně :D
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 05. ledna 2021 09:55

Nedlouho před Vánocemi se nám objevil v mailových schránkách moc hezký dopis od našeho Nejvyššího, který psal něco v tom smyslu, že mu fakt nevadí, že jsme my všichni kverulanti a flákači imrvére na HO, ale ať se do konce roku nějak organizovaně //ne všichni naráz, proboha// dostavíme do našeho pracovního squatu a odneseme si domů osobní věci z pracovních stolů, neb přes Vánoce bude probíhat menší rekonstrukce, abychom měli hezčí pracovní prostředí, i když si to samozřejmě ale vůbec nezasloužíme //takhle - bylo tam napsáno spíš něco ve stylu "ukliďte si ten bordel na stolech a odneste si ho laskavě někam jinam, jinak to všechno osobně vyházím"//. No tak jsem se naprosto neorganizovaně dostavila, věci odnesla - a to zahrnovalo i obsah tzv. poštovního koše, který má každý z nás na stole - tam nám házejí poštu, vzkazy, produkty k vyzkoušení, produkty k vyzkoušení, které ovšem ten, komu byly přiděleny, vyzkoušet nechce, tak je přesune o koš dál atd. No a můj koš už, pravda, lehce přetékal - dva sáčky bonbonů Nimm2, což byl v dětství můj oblíbený tlamolep, ty jsem si nechala, lak Chanel Le Vernis, ovšem odstín Harmony, takže se přesunul o koš vedle, náramek Guess, ten šel taky vedle, tři reklamní diáře na rok 2021, ty letěly rovnou a přímo, to bych neudala, hafo dalších nesmyslů - a vzorky! Asi tucet vzorků, fakt jsem ten koš už dost dlouho ignorovala, takže asi takhle...



MON PETIT Lolita Lempicka

Tenkrát jsme pár hodin hlídali sousedovic dítě, malý Mouss tiše a klidně spal v kočárku, který jsem za toho slunného květnového odpoledne postavila k otevřenému oknu, zatímco T. celou dobu poctivě hlídal, jestli dítě stále dýchá, jestli nemá studené ručičky, jestli na něj nesvítí slunce - nebo nedej bože nefouká... Já seděla u stolu, pila kávu, velmi opatrně jsem otáčela listy novin, jelikož na mě bylo již několikrát nepěkně pohlédnuto, protože těmi listy strašně šustím. Když jsme dítě večer vraceli, T. mu ještě pečlivě srovnal tu záplavu tmavých kudrn, aby bylo vidět, že jsme se fakt dobře starali. Pamatuju se, že jsem mu tehdy řekla, že z něho jednou bude skvělá maminka. Potěšilo ho to. It seems like yesterday, chce se říct. A zároveň tak dávno.

Ale od té doby mám pocit, že vím.

Že vím, jaké to je, může být...

Rodina.

Ta sladká pouta, která prý občas škrtí.

Ale tady ještě ne - jistě ne...

Tohle je miminkovská něha.

Čistá, nekomplikovaná, absolutní.

Smetanové bubliny jemného tělového mýdla, absolutní čistota bílého pižma, pudrová sladkost a hebká, uklidňující vůně lipového květu.

Tato vůně je veganská, bez alkoholu, stabilizátorů a umělých barviv, neobsahuje esenciální oleje a přírodní rostlinné extrakty, které by mohly způsobovat alergie - tahle vůně je totiž určená nejen nám dospělým, ale i těm nejmenším...

NARCISO RODRIGUEZ PATCHOULI MUSC

"Holmesi? Holmesi, jste tu někde? Slyším housle, cítím tabákový dým, ale nikde vás nevidím... Ach ne, doktore Watsone, promiňte, vás nehledám, vy mi bohužel nijak pomoci nemůžete, potřebuji profesionálního detektiva... Došlo totiž k loupeži, milý Watsone. Nebo přinejmenším k podvodu, nejsem si jistá, proto potřebuji mluvit s Holmesem. Co že se mi ztratilo? Pačuli, milý Watsone, pačuli. No jen se podívejte, čtěte: PATCHOULI MUSC. Jenže ono tam žádné pačuli není, Watsone, logika nám tudíž říká co? No že bylo zcizeno! A nebo je to podvod, nemohu ho najít prostě proto, že tam ve skutečnosti nikdy nebylo. Jenže to bych musela pana Rodrigueze obvinit ze lži a podvodu - a jak jistě chápete, milý Watsone, to je velmi ošemetná věc... No snad se to nějak vyřeší, stále je tu naděje, že Holmes ono pačuli najde - a vše bude v naprostém pořádku. Doufejme, Watsone, doufejme..."

A takhle to prostě je. Tohle je měkká, hebká, tulivá, hřejivá pižmová vůně. Celá je tak nějak sweet, comfy & fluffy. Ano, táhnou se jí zlatavé nitky květinových, medových, pryskyřičných, lehounce bylinných tónů, to ano... Ale pačuli je zde zřejmě nějak incognito. Nebo se odstěhovalo. Jako Hliník...

Vůně je to tak nějak pěkně neurčitá, neurčitě pěkná, nic mi na ní nevadí /vlastně ani ta nepřítomnost pačuli, ta je mi jen podezřelá, nic víc/, ale taky na ní není nic jakkoliv zajímavého, bohužel...

/"Vylez! Vylez, ty malej mizero! Já vím, že tam někde jsi!" No nic, tak jsem to ještě jednou zkusila, ale to pačuli tam asi fakt není.../

Týjo, nenapadlo by mě, že kdy budu souhlasit s kolegou Ovčáčkem, ale on tuhle psal o tom, jak velkým problémem je žvanivost – a mě to trochu překvapilo, že mu to vadí, když pracuje pro Vyvítekoho, no ale je to fakt problém, vidím to zrovna dnes u sebe – dala jsem si dva Nimm2, nejsem na cukr moc zvyklá, takže jsem teď lehce hyperaktivní, asi jako Milhouse, když si dal nálož neředěného sirupu do limonády, akorát že já neběhám dokola po domku na stromě, ale píšu...

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 05. ledna 2021 10:04

euridike Jen piš! A když tak mám doma karamelky:) 

Offline Fleur blogger
Avatar
6085 příspěvků moje polička 05. ledna 2021 10:44

euridike Pohřešované pačuli sice není hrdelní zločin, ale z plna hrdla jsem se tedy smála . Díky, vylepšila jsi mi den!

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 05. ledna 2021 10:48

euridike :D já se směju (po dlouhé době mě někdo fakt rozesmál - hurá)

Online viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 05. ledna 2021 10:48

euridike  bavim se moc!

Offline Jitka77
Avatar
1131 příspěvků moje polička 05. ledna 2021 13:20

euridike Díky za Mon Petit, anýz tam vůbec nemáš? Na ten jsem totiž zvědavá...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 05. ledna 2021 13:39

Mha Fleur alibi viktorka_od splavu 

Díky, fakt mám radost, že jsem vás pobavila...
Já jdu tak nějak z extrému do extrému, zdá se - od emotivně srdcerváčských textů k humoristickým recenzím; ale takhle já to mám vlastně celoživotně, ve všem a se vším...

Jitka77 

Anýz fakt ne, ani žádný podobně kořenitý aspekt, ani v nějaké jemné a sladké podobě... //Ale líbil by se mi tam, to ano...//

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 05. ledna 2021 14:33

euridike 

Jestli ti k takovému výkonu stačí Nimm2, tak ti ráda pošlu další celé balení, abys měla dost "pohonu"

Recenze na Musc Patchouli je skvělá.....a ani mě nepřekvapilo, že je to jak bramborák bez brambor. Patchouli Musk je totiž protimluv.

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 05. ledna 2021 15:54

euridike No me tvoje recenze na pohresovane paculi nepobavila, ale rozesmutnela, pac jak je v nazvu Paculi, tak zbystruju smysly a kdyz ho tam pak nenajdu, tak to me teda vzdycky dokaze pekne nastvat!

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 05. ledna 2021 16:29

euridike ďakujem, spríjemnila si mi deň, keď musím ostať doma, ležať v posteli a lomcuje mnou nuda počas núteného odpočinku. Krásne

Online teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 05. ledna 2021 16:47
@euridike také stoupám do řady gratulantů ke komické vložce ,jsem zvědavá,kdo bude Holmesem a první pačuláka objeví,také jsem měla původně vůni ve složce"chci zkusit"
Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 05. ledna 2021 17:02

euridike 

...tak Patchouli Musc od NR by byla vůně pro měpodle Tvého popisu)

A jinak - Tvůj sloh je brilantní

Offline Jitka77
Avatar
1131 příspěvků moje polička 05. ledna 2021 18:52

euridike Díky, škoda, že anýz není zřetelný.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 06. ledna 2021 10:04

Luna

No ale třeba právě Tobě by se pačuli ukázalo! Přece není možné, aby pustili ven vůni, co má v názvu PATCHOULI, ale nikdo ho v ní nikdy ani koutkem oka nezahlédl! Někde prostě být musí, to je jisté, ale kde //třeba na to Holmes ještě přijde//...

Jedno srdíčko pro všechny by bylo málo, takže...

jerry

Miru

milacka

teena-s

slniecko

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 06. ledna 2021 13:18

Miru euridike teena-s

Dermacol Kakao a vanilka. Znáte? Jaka je to vůně? Voní si člověk jako cukroví? Pribere se po té vůní?

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 06. ledna 2021 13:20

Mha 

(...no, nechci té značce křivdit, ale přestože jsem vůni nezkoušela, nemyslím si, že by pro mě osobně byla dobrá...)

Musíš zkusit

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 06. ledna 2021 13:25

Miru Já si je chodím ocichavat do DM, zatím mi od nich nic nevonelo, a pokud ano, tak do půl hodiny se změnily na podivné chemikálie.

Ty budeš určitě vědět, existují i jiné "jedlé " vůně?

Jsem totální začátečník a některé vzorky jsem vyzkoušela právě a jen kvůli nazvu. 

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 06. ledna 2021 14:02

Mha 

...je jich moc!.

Teď je blbé, že člověk nemůže do parfumerií, zkoušet...

Není se od čeho odpíchnout(jakože zkusíš nějakou vůni, ale budeš vědět, že příště bys raději něco sladšího, nebo vanilkovějšího, nebo ovocnějšího nebo krémového, atd. ... Takhle se člověk postupně dostává k dalším různým vůním...)

Je to o neustálém zkoušení.

No, teď by šlo, uvědomit si, jakou vůni, jak by vůně měla nejspíš vonět/co máš ráda, by jsi chtěla.

A pak tady jsou témata, kde se dají tipy na ty které vůně sehnat. A dá se i do vlákna "Poptávka" dát prosbu o koupi vzorečku/ů...

No, nejjednodušší pro začátek asi - do tématu "Blbé parfémové dotazy" nebo "Poraďte vůni"(nebo jak se to jmenuje)

zadat dotaz, co Tě zajímá...

...no a určitě se Ti tipy sejdou. Pak stačí jít do databáze, zkoumat/číst složení vůní a představit si, co by Ti teoreticky mohlo, mělo vonět a pak shánět vzorečky od těch vůní...

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 06. ledna 2021 14:08

Miru

Diky

Zeptám se Te jako znalkyne, je parfém, co Te jeho název rozesmál? Tak jak mě kakao s vanilkou, to je jak začátek receptu na dort...