Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline 0zero7
Avatar
10741 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 00:26

Zkousela jsem dneska Gucci Memoire d'une a dobra je, zvlastni kombinace hermanku a mandli na zacatku je netypicka pro mainstream myslim. Voni mi, ale zatim to vypada, ze nevydrzi.

Novy Narcosi Rodriguez voni uplne stejne jak dekorativka Dior v 80letech, pamatuju si to matne z veci co pouzivala maminka. Pudr Dior, mozna i nejakej Dermacol. Presny to je.

Annick Goutal Nuit et Confidences voni na prvni privoneni jak vajecny konak! Hezka je, nemela jsem uz cas zkoumat ji dal.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 27. srpna 2019 12:59

Kenzo World Power: Vida, rodina pomrkávajících plastových očí dostala další přírůstek, tentokrát zachvácený žloutenkou. Není divu, tuhle dávku cukru, zahnívajících citronů a mikrotenových sáčků společně zprudka zkaramelizovaných by nezvládla žádná játra. "Ukažte své pravé já!", vybízí reklama, ale opravdu si nedokážu představit, že by někdo spatřoval svou identitu v drhnutí zuhelnatělého cukru z připálené pánvičky za pomoci citrusového písku na nádobí.

Snesitelná se vůně stala asi až po hodině, ale nelíbí se mi ani trochu.

Offline jerry
Avatar
8894 příspěvků moje polička 27. srpna 2019 13:09

Fleur 

Tak nějak jsem už podle složení čekala podobný výsledek (cypřiš x sůl x tonka se tak nějak vzájemně vylučují) - ovšem v tvém podání to nabylo skoro až komiksové podoby.

Zkoušení si asi rozmyslím (ke své smůle jsem to neudělala již u předchozích "jednooček") - slogan "Ukažte své pravé já!" by mohl můj žaludek mylně pochopit

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 27. srpna 2019 13:15

jerry Ano, to souhlasím .

Offline jerry
Avatar
8894 příspěvků moje polička 27. srpna 2019 20:47

La Femme Water Splash (Prada) - jemná vůně magnólií, průsvitná, svěže chladivá. A chladivost ještě umocnily konvalinkové zvonky pod vrstvou jinovatky. V dojezdu pak lodyhy čerstvě uřezaných květin. Nadobyčej povedená vodní vůně...

Garden Party (Yves Rocher) - trochu suchého čaje, trochu ovoce, trochu kytek - dohromady generická pižmovka s citrusovým dojezdem. Vůně sama o sobě žádný propadák není, ale je slaboučká a bez výdrže. Prodejní cena za toto je vysloveně nemravná... 

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 28. srpna 2019 14:53

jerry Problém u celé nové řady YR je hlavně v tom, že cena skutečně nekoresponduje s kvalitou - žádná originalita, mizivá výdrž, průměrné ingredience. Vůně samy o sobě by nebyly tak špatné, kdyby se prodávaly za pětistovku jako startovací parfémy pro -náctileté.

Já jsem dnes zkoušela Tropicale Tentation a je to lepkavá vonokvětka s mangem, to by se mi líbilo tak ve dvanácti letech.

Offline jerry
Avatar
8894 příspěvků moje polička 28. srpna 2019 16:21

Fleur 

Zase s tebou musím bezvýhradně souhlasit - pokud ty parfémy budou za 50% původní ceny, tak u některých to bude dobrá koupě (i když Garden Party se současnou cenou 1.699,- mezi ně patřit nebude ani po slevě).  

Tropicale Tentation je pro mě vysloveně soli-mango k nakousnutí. Ovšem nedovedu si představit dospělou svéprávnou osobu, která by takto chtěla vonět.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 29. srpna 2019 07:26

jerry  nejvíce lituji ztráty těch povedených zelených čajů, které se tam daly pořídit, a pak řady Secret d' Essences. Tohle není ekvivalentní náhrada.

Offline jerry
Avatar
8894 příspěvků moje polička 29. srpna 2019 09:49

Fleur 

Mě se ten zelený čaj líbí - jak předchozí, tak i letošní verze. Sama bych si ho sice nepořídila, ale pokud bych jej dostala, unosím. Ovšem stále nostalgicky vzpomínám na tento (poslední ze zásob jsem vypotřebovala asi před 2 lety).

Zkoušela jsem i tu novou růži - ta mi připadá identická jako ta předchozí.

O Secret d' Essences se nové řadě La Collection může jenom zdát - podle mého nosu je to bída s nouzí.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 29. srpna 2019 12:54

jerry  právě po tomto čaji se mi stýská, zdařilá byla i verbena z téže řady.

Offline Miru
Avatar
13812 příspěvků moje polička 29. srpna 2019 15:40

...konečně mi naskočilo, co mi připomíná vůně

Idole Lancome.!

Je to velmi, velmi podobné vůni

Mademoiselle Ricci L´Eau Nina Ricci

(ovšem, za zlomek cena a s lepší výdrží, ta Nina...)

Offline Miru
Avatar
13812 příspěvků moje polička 01. zaří 2019 12:13

Zkoušel už někdo?, a jestli ano, jaká je.?

Offline Miru
Avatar
13812 příspěvků moje polička 01. zaří 2019 17:48

Sun di Gioia Giorgio Armani

Teplá měkce zlatavě béžová vůně.

...smetanou krémový kosatec, jenž dodává jakousi podprahovou živočišnost jinak letně květinové vůni...

...vůni hustě teplého jasmínu velejemně dostínovaného  stopami ylangu, k tomu hlaďoučký mléčný santal a nadýchaná tropicky orientální hutnost delikátní pryskyřice.

Kokos.? Za mě  - nee.

Slané tóny.? Za mě - asi ano...

...jako pár mikroskopických kapek, jež vyskočí ženě nad horním rtem, když se jí, nejen v létě, více rozproudí krev...

Sun di Gioia na mě působí relaxačně, velmi jemně, ale příjemně živočišně, pohodově.

(...byla jsem překvapená reakcí mého muže. Protože, když jsem se ho zeptala, jak se mu vůně líbí, odvětil mi:,,...vždyť to jsi přece Ty..."...)

Offline Biely kvet
Avatar
4020 příspěvků moje polička 01. zaří 2019 18:03

Miru To je pekná reakcia, asi ti veľmi pristane.

Offline Miru
Avatar
13812 příspěvků moje polička 01. zaří 2019 18:08

Biely kvet 

...děkuju!.

No, já byla velmi překvapena z té reakce. Mně ta vůně přijde obyčejná...

Ale když "to jsem já", vezmu ji na milost...

Offline jerry
Avatar
8894 příspěvků moje polička 02. zaří 2019 14:13

Armani Code Absolu (Armani) - je to óda na pomerančový květ a neroli - pomerančový květ je nepatrně zatuchlý, ale ve své sladkosti se v kombinaci s neroli moc pěkně doplňují.

Eau Fraîche Muguet  (Yves Rocher) - jemný vzdušný konvalinkový soliflor, bohužel jemný tak, že byl hned pryč. Pro mě je povedenější než původní Muguet en Fleurs, ovšem v rychlosti úniku by mohl soutěžit s jamajskými sprintery.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 02. zaří 2019 14:25
Reakce na jerry:

...v rychlosti úniku by mohl soutěžit s jamajskými sprintery.

​Zajímavě řečeno

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 02. zaří 2019 15:08
Reakce na jerry:

v rychlosti úniku by mohl soutěžit s jamajskými sprintery.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 02. zaří 2019 16:28

jerry Formulace pobavila, ale samotný fakt týkající se výdrže už nikoliv...

Offline Miru
Avatar
13812 příspěvků moje polička 02. zaří 2019 18:00

For Her L´Absolu Narciso Rodriguez

...luxusně hustě delikátní balzamičnost z vůně Coco Chanel

...sterilní čistota z vůně Narciso Narciso Rodriguez 2014

...sofistikovaná elegance z vůně 24 Fabourgh Hermes

...k tomu trochu živočišné špíny(a nebo - špinavé živočišnosti.?.) a

podprahová hrubě aristokratická rebelie z vůní Narciso Rodriguez

Mastně klouzavá krémová nadýchaná velejemná a současně velehustá zlatistá pryskyřice,

lenivá,

ochucená jasmínovou těžkotonáží slazenou temnou medovostí s, jindy dost často uřvanou, zde však chlípně zkrotlou, tuberózou,

jež svoji případnou přisprostlost umně skrývá za decentní, leč provokativní klopení řas...

For Her L´Absolu, to jsou tři slova - zlato, ženskost, luxus

(= moderní čarodějnice/drahá čubka/křehká vip kurtizána)