Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 14. srpna 2017 22:25
Reakce na blackviolet:

Jo, broskev se mi taky líbí.

Jako dárek jsou ideální - krabičky jsou vesele barevné (ale přitom žádná střelnice), flakónky mají pěkný design a obsah nemůže nikoho urazit.

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 15. srpna 2017 20:25

DKNY Nectar Love (Donna Karan) - nasládlá broskvově-jablečná pižmovka pokrytá tenkou medovou krustou, poprášenou jemným pylem. Příjemná letní vůně.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 16. srpna 2017 21:59

Sartoriale (Pal Zileri): Citrusovo-květinový úvod je karamelově sladký a jemně štiplavý (možná díky pryskyřici elemi, která je v některých pyramidách uváděna) a nemá dlouhé trvání. Po něm se rozvine sametově hebké santalové dřevo, kolem něhož je vůně vystavěna a které během několika hodin přejde v prašnou ambru. Povedená santalová vůně, podobná Autographu (Marks & Spencer), se shodnou projekcí (těsně u kůže) a o pár hodin delší výdrží.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 17. srpna 2017 10:33

Set Sail St. Barts for Men (Tommy Bahama): Ležím na lehátku na pláži ve stínu palmy a ze skleničky se solnou krustou upíjím margaritu z čerstvě vymačkané limetkové šťávy. Na stolku vedle mě stojí pohár plný vanilkové zmrzliny. Zmrzlina taje a přetéká přes okraj poháru, rozlévá se po stolku, po mě… Mísí se s mým potem. Probouzím se. Čtyřhodinový sen končí. –  Ze začátku příjemně kyselá svěženka, potom hodně sladká vůně, v samém závěru jemně pižmová.

Zdroj fotky

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 18. srpna 2017 00:07

4711 Remix Cologne Anniversary Edition (Maurer & Wirtz) - základem je klasická 4711 (v uhlazenější a méně ostré podobě), která jak meteorit proletí začátkem. K ní se přidaly výrazné sladkokyselé citrusy, petitgrain a sušená rozmarýna. Jak už název napovídá, jde o limitku vydaná k  výročí firmy (úctyhodnému 225.), a to limitku opravdu hodně povedenou - povyšuje klasiku všech klasik na vyšší level.

No.20 Lipový květ (Zámecká parfumerie) - Dokonale autentický lipový květ bez jakéhokoliv balastu, pouze se stopou sladkého nektaru a několika zelenými lístečky. Jemná vůně s nečekaně solidní výdrží.   

Online Jitka77
Avatar
1132 příspěvků moje polička 19. srpna 2017 18:04

Zkouším Chanel Gabrielle a bohužel to vypadá, že na mně kysne - poprvé jsem si ji dala na ruku v hodně velkém teple, takže jsem mohla doufat, že je to počasím... dneska je venku příjemně a scénář se opakuje. Je to snad první vůně od Chanelu, u které zřetelně rozeznávám složky, chybí tu (kromě úplně prvního závanu) typická nerozlišitelná aura, kterou na téhle značce tak miluju.

Jasmín, ylang a tuberóza by chtěly být elegantní, ale grep a rybíz je sráží k zemi - jako rodina, kterou pubertální dcery tahají po obchodech, zatímco rodiče by dali přednost kultivovanějšímu trávení času. Je v tom až něco vulgárního, jak si tyhle hlučné, bezohledné a řekněme jednodušší charaktery prosadí svou. Společný mají jen ten santal, taková rodinná DNA, a to je prostě málo.

Pokud jde o jiné parfémy, připomíná mi docela výrazně Jour od Hermés. Ještě jí dám šanci, ale jsem spíš sklíčená.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. srpna 2017 19:59
Reakce na Jitka77:

Kde jsi ji zkoušela, prosím? V úterý jsem se dostala akorát do Sephory v Palladiu a tam jsem si jí ještě nevšimla. 

Online Jitka77
Avatar
1132 příspěvků moje polička 19. srpna 2017 20:42
Reakce na wendulka:

Mám malý odstřik z nejmenované inzerce

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. srpna 2017 21:11
Reakce na Jitka77:

Aha, už jsem si dohledala. Díky.

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 20. srpna 2017 08:58
Reakce na wendulka:

Rybíz a Jour....Ani jedno není pro mě dobrá zpráva. Tak uvidíme...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. srpna 2017 09:29
Reakce na jerry:

No ani pro mě, ale milacka ji zase ve vlákně Chanel popisovala přívětivěji, proto ještě úplně neházím flintu do žita.

Online Jitka77
Avatar
1132 příspěvků moje polička 20. srpna 2017 09:56
Reakce na wendulka:

jerry   Zčásti je můj dojem určitě způsobený tím, že mi (jak se zdá) nesedla, taky ještě nelámu hůl... i když rybíz v Chanelu mi, čím víc nad tím přemýšlím, připadá jako dost nešťastný nápad - a zdaleka nezmizí s odezněním hlavy, spíš se společně s grepem podporují v kyselé hořkosti, což společně s tím, jak se na mojí kůži zjančily Gabrieliny kytky, vytváří opravdu nelibý akord (empiricky potvrzeno mým mužem).

Mimoto jsem v posledních dnech parfémově deprimovaná zjištěním o konci podstatné části stávajícího portfolia Gucci včetně dvou tří vůní, které mám opravdu ráda, a podle všeho i o konci Miss Dior EdP v současné (tj. 2012) podobě - jedno s druhým mě to hodilo do nálady "jaký má smysl se do nějaké vůně zamilovat?" a Chanel, který se mi nelíbí, to je další otřes, protože většinou si s vůněmi této značky dost rozumím a i když mě některé neoslovují, málokdy mi voní vysloveně nehezky.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. srpna 2017 10:11
Reakce na Jitka77:

O tom vůbec nepochybuju. Však já taky byla z nové 31 Rue Cambon dost v šoku, co na mně provedla, že to nebylo jen mým vnímáním, ale skutečně mojí kůží. Ale zase ten Coromandel mě příjemně překvapil, tak proto jsem zvědavá.

Online Jitka77
Avatar
1132 příspěvků moje polička 20. srpna 2017 10:38
Reakce na wendulka:

Já jsem moc zvědavá na tvoje (a nejen tvoje) dojmy!

Pokožka umí dělat věci a není to vždycky ku škodě, ta moje umí například v Lolitě Sweet vykouzlit rtěnkový tón, za jaký by se nemusel stydět leckterý vyhlášený dům...

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 20. srpna 2017 10:42
Reakce na Jitka77:

A jéje.. z rybízu tedy vůbec nemám radost. Ani z přirovnání k Jour od Hermés. No, uvidím, jak se projeví na mně.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. srpna 2017 17:55

My Name (Trussardi)

Krémové mýdlo s větvičkou šeříku ... jednoduchá, hladká vůně, v níž dominují krémové akordy a kdesi za nimi upejpavě vykukuje rozkvétající šeřík a ještě kdesi daleko za ním se mihne nasládlá ambra, která tu potenciálně bílou nálož přibarví lehce do odstínu vanilkové. 

Stále nevím, jestli bych ji chtěla nosit, ale z hlavy mi nejde už delší čas. Flakonku však dávám bez přemýšlení palec nahoru, líbí se mi moc. 

Online Jitka77
Avatar
1132 příspěvků moje polička 20. srpna 2017 21:07
Reakce na Dalia:

My Name je moc krásná, taková spolehlivá kamarádka... a pro mě jedna z vůní, které na sobě cítím celý den. Šeřík v ní nemám vůbec, jenom krém, a je taková jasná, zářivá - náladou mi trochu připomíná Sicily blahé paměti.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. srpna 2017 21:39
Reakce na Jitka77:

Nyní, když čtu Tvou připomínku Sicily, tak musím souhlasit. Ta "nálada" tam skutečně je. 

Online Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 21. srpna 2017 08:44
Reakce na wendulka:

No ani pro mě, ale milacka ji zase ve vlákně Chanel popisovala přívětivěji, proto ještě úplně neházím flintu do žita.

Já mám vzorek Gabrielle právě od ní a začínám se zamilovávat. 1.dojem byl-cože? Ta vůně mi připomíná nějaký známý mainstream. Je pro jemné blondýnky.Druhý den jsem s ní šla spát a ráno:hmmm, pěkná, zpočátku sladce ovocná,po chvíli však zajímavá...Něco jako Izia...Ale k porovnání už jsem se nedostala. Zřejmě ji ale budu chtít-alespoň odstřik. Nebo celou?:)))

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. srpna 2017 10:11
Reakce na Korsičanka:

Hm, Izia se mi docela líbí, až na ten cedr...