Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 04. října 2019 15:19

La Belle Jean Paul Gaultier 

Vanilka. Ovocná.

Zeleně ovocná.

Vetiverově zeleně naovocnělá,

drhnoucí po trpkých zelených a hnědavých slupkách z hrušek.

Měknoucí, jak ve vodě se skořicí na kompot svařované čerstvé hrušky.

Protivná a přitažlivá.

Divná.

Delikátně pichlavá  a ostře měkká.

Kontroverzní.

Dobrá

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 04. října 2019 15:35
Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 04. října 2019 15:35

L´Interdit Givenchy Eau de Toilette 2019

Tuberoza z vůní Juicy Couture - šťavnatá, trochu dirty a trochu juicy...

Pomerančový květ z vůně Dolce Gabbana Femme 2012 - heboučký, hladce žvýkačkový.

Tenhle Interdit není vyloženě a jen hlavně tuberozový, ale je takový polstářově  měkký, hustě tlumeně naovocněle šťavnatý, mazlivý, delikátně pikantně muskový.

Elegantně hravá vůně.

Poměrně dost sladká

(což mně nevadí)

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 04. října 2019 15:44

Elie Saab Le Parfum Royal

Maximálně lahodná, vymazlená, luxusně vytuněná zlatistá tekutina, jež hladí snad všechny smysly,

tekuté zlato...

...aneb absolut ze všech uváděných ingrediencí vytavených na skelnou hmotu, ze které se pak v do černa opálených dřevěných formách vytahuje do elegantních tvarů...

Hedvábně hlaďoučce sirupovité, podprahově vlhce prachové, tlumeně šťavnaté.

Vysoce elegantní.

Nejlépe tato vůně vynikne v kontrastu...

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 04. října 2019 15:49

Prada Candy Night

...vetiver, kosatec s mrkví(ale možná tyhle vjemy má na svědomí pomerančový květ i s větví, na které vykvetl...). A někde hoooooodně hluboko pod tím trošku čokoládky.

Celkem děs.

Minimálně prostě divný...

Offline 0zero7
Avatar
10741 příspěvků moje polička 04. října 2019 23:12

wendulka precetla jsem si prave tvul popis Ombre Leather (te cerne pro masy) a doted jsem si rikala, ze vune super, ale budu se krotit, no tak si ji asi pujdu koupit, moc hezky jsi to napsala. Mela jsem ji na sobe v utery a sklidila spoustu komplimentu a fakt je moc hezka, takova komplexni a kulata a pritom neni ordinerni, ach ach. Nic nepotrebuju, samozrejme.... a vydrzi na me vic nez Hermer elixir des merveilles, kterej mam novej. Schvalnost toto! 

Jediny co si teda urcite poridim (zase po stopadesate je L'Instand Edp, zbyva mi polovina uz jenom. A vytahla jsem Mitsouko pred tydnem, uz jsem zapomela jak je dobra! 

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 04. října 2019 23:26

0zero7 Jé, to mě těší. Část zdejší parfémové komunity sice zahořela po Metallique, ale mně osobně přijde Ombre Leather taková víc fordovská.

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 04. října 2019 23:56
Reakce na 0zero7:

Jediny co si teda urcite poridim (zase po stopadesate je L'Instand Edp, zbyva mi polovina uz jenom. A vytahla jsem Mitsouko pred tydnem, uz jsem zapomela jak je dobra! 

​L´Instant a Mitsouko... stálice značky... a hlavně moje. Tam si jenom přát, aby nikdy neskončily.

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 05. října 2019 08:52

Soleil Lalique (Lalique) - sladký růžový pepř v květinovém nektaru vypadal dost nadějně. Jenže po rozvonění z toho byl kýbl jakožesantalově nasládlých duhových bublin. Škoda. Zato flakónek je potěchou pro oko.

Les Sorbets de Nina (Nina Ricci) - sladkokyselá svěže ovocná pižmovka - skutečný ovocný sorbet, osvěžující a v nejlepším slova smyslu líbivý. Hodně povedená letní vůně.

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 05. října 2019 08:56
Reakce na Miru:

La Belle Jean Paul Gaultier 

​Naprosto souhlasím, je vcelku povedená, pro mě tedy alespoň na začátku.  A jak se mi Gaultierova torza moc nelíbí, tak v tomto případě se k vůni vysloveně hodí.

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 05. října 2019 10:43
Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 05. října 2019 10:43

jerry 

...jsem vždycky potěšená, když někdo vnímá vůni podobně, stejně jako já...

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 09. října 2019 13:18

Matin Blanc (Yves Rocher) - zprvu zelený pomerančový květ, po rozvonění zatuchlý pomerančový květ (což nemusí být nutně chyba toho květu, ale spíš projev toho, že moje kůže si jen zřídka s pomerančovým květem rozumí).

Elixir | 11 (Kayali) - svěží sladké pižmo, které postupně "chladlo" do pižma ledového s neidentifikovatelnou svěží sladkostí. Rozvoněla se do nasládlé dřevité studené pižmovky s lehkým nádechem růže.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 09. října 2019 23:46
Reakce na jerry:

Libre (Yves Saint Laurent) - řízným pomerančovým květem se vskutku nešetřilo. A jemným sladce pudrově dřevitým jasmínem jakbysmet. Zklamal mě pouze dojezd, kdy vůně sklouzla do generického sladce pižmového cedru. 

​Pche, to máš ještě dobrý. Já nedala na varování andry a stříkla v pondělí na sebe a výsledek byl takový, jakoby na mně někdo zkřížil Allure, tak strašně gumově, jak na mně voní s tebou zmíněným čpícím cedrovým základem s ambroxanem a kosmetickým pižmem. Uááá, to jsem si dala!!!

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 10. října 2019 00:08

wendulka 

Spaste duši...to jsem fakt mohla dopadnout mnohem hůř.

Každopádně Libre se moc (tedy vlastně vůbec) nepovedla... 

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 10. října 2019 19:24
Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 10. října 2019 19:24

wendulka jerry 

...mně se nelíbila vůbec. Viz moje z 08/09/19

...propadák. Něco levného. Nepříjemného/laciného.

Jakoby se někdo snažil napodobit Mon Precieux Nectar a dostal mizerný rozpočet a mizerného parfuméra.

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 11. října 2019 03:05

Yes I am Cacharel

Mix vůní Good Girl Carolina Herrera + Dolce Gabbana Pour Femme Intense.

Hodně příjemné.

Obvzláště na zimní období...

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 13. října 2019 09:55

Fireplace (Demeter Fragrance Library) - CPO. Čerstvě vyuzené mandle rozsypané na leštěnkou vypulírovaném stolku, Po rozvonění zbytky ohořelého dřeva ve vyhaslém ohništi a jeden kopřivový stvol. Vůně pro kamarády táborových ohňů (pokud si odmyslíme tu leštěnku). Ale nositelná je....

La Belle (Jean Paul Gaultier) - dřevo se skořicovým cukrem na samém začátku vypadalo velmi nadějně. Ovšem vcelku rychle zůstal už jen cukr s kašmeranem, naštěstí s nepříliš dlouhou výdrží.

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 13. října 2019 12:58

Boss The Scent For Her Absolute Hugo Boss

Lahodná...

...a drží.

...začíná vůní dozrávající, ještě téměř nesladké, broskve s podprahovou medovostí.

A do těch minimálně cukrových broskví naložených v medovém sirupu je vmícháváno silné espresso, z čehož vzniká gurmánská nadýchaná krémová pěna. Vetiver ve složení způsobuje v počátku až dojem vlaze prachové pylovosti, ke konci rozvoje vůně má na svědomí delikátně dřevitě nazelenalou hustotu a  stabilitu.

Uklidňující, pohodová, romantická.

Chuťově dobrá na lenošení i na večer.

Mix vůní La Vie Est Belle Legere Lancome x Noir Pour Femme Tom Ford.