Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 23:12
Reakce na Renusatko:

Reni, ani nevíš, jak jsi mě svým krásným popisem potěšila. Miluji "pudrovost", často k nemístným poznámkám okolí, nicméně, s chladným počasím, ba i jarní a podzimní pudříky mám. Snad jen v létě nedusím okolí. O to více se těším a cuká mi ruka na navýšení podílu.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 23:48

Pineider: Giglio di Firenze

Tahle vůně má vzdávat poctu Kateřině Medičejské, která do Francie přivezla módu parfémovaných rukavic. Její nejoblíbenější vůní prý totiž vůně florentského kosatce, který je vyobrazený dokonce i na městském znaku. Giglio di Firenze ale rozhodně není jenom o kosatci, ačkoliv je zde krásně máslový. Úvod patří šťavnaté mandarince s příjemně svíravým neroli a bergamotem, aby se po rozvonění celý kosatec ponořil do lázně ze sladce aldehydového heliotropinu se sladkými pomerančovými kvítky. Ke slovu se výrazněji dostane opět v dřevitém základu, kdy smetanová vanilka znovu zdůrazní jeho máslovost a bílé pižmo mu zároveň dodá i kapku vzdušnosti.

UèRMì: OR±Cashmere

Na první přičichnutí vypadá jako další sladce ambrová variace na skořicový štrůdl s rozinkami z Ambre Narguilé. Už ale na to druhé se ukáže, že Cecile Zarokian na rozdíl od božského Elleny nešetřila s rumem a místo medu přidala do něj velké množství lískových oříšků, díky čemuž nepůsobí tak sladce a vy si tak přídavkem dopřejete ještě kousek pižmově nadýchaného vanilkového moučníku. Jen už by se z mého pohledu teda Cecile mohla vykašlat na ten svůj neustále se opakující podpis z Mon nom est rouge či Fetes Persanes a spousty dalších vůní, kdy ani OR±Cashmere není výjimkou.

Offline černá káva
Avatar
1910 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 08:14
Reakce na whiskas:

U nás Douglas není

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 08:45

Ach jo. 

Sine Die LM Parfums - krásný šťavnatý a sladký úvod. Zralé fíky a opačná stránka kyselý, šťavnatý grep. Zpočátku svěží vůně se jen malinko zdrsní závanem kůže, krátkým, nijak výrazným tónem. Fík vítězí, je sladký až přezrálý a fialka mu jen dělá malinký doprovod. Takovou malou kytičku u dřevěné misky, kde leží rozpůlené zralé fíky. Ambra vše doladí k dokonalosti. Tím fíkem mi připomína Wommanity, ale v mnohem lehčí, propracovanější a krásnější podobě. 

Veleno Doré LM Parfums - gurmánská černá třešeň. Vůně pánského salónu a přitom je krásně jemná a sexi. Pravý unisex. Je tmavá, temná a hluboká, i když je to spíš třešňový květ, než přímo vůně třešní. Možná třešňové dřevo u krbu nebo jemná třešňová kořalka. Ve vzduchu se vznáší zbytek kouře z doutníku a dává ji pocit něčeho zajímavého a exkluzivního. Ambra a vanilka nejsou opět vůbec sladké, což je dobře. Do této kompozice by se sladkost ani nehodila.

Sorriso Profumum Roma - čokoláda v hlavní roli. Není to tabulka čokolády, ale tekutá hořká čokoláda. V první chvíli spíš kakao. Nesladký, hustý vanilkový krém přelitý hladkou, tmavou, horkou čokoládou přes plátky šťavnatého pomeranče. Tak málo ingrediencí dokáže vytvořit takové kouzlo. Není nijak sladká, přitom je to krásně složená, jedlá gurmánka. 

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 08:58
Reakce na černá káva:

Nevím odkud jsi, ale nechystáš se někam na výlet? Myslím do místa, kde se tato parfumerie nachází?

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 10:01
Reakce na Renusatko:

Veleno Doré LM Parfums - to zní přímo skvěle!

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 10:21
Reakce na alibi:

Jj, tak se uklidníme a koukneme na cenu 

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 10:51
Reakce na Renusatko:

AHA, SPADLA MI BRADA

Offline Dayyo
Avatar
70 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 17:09
Reakce na alibi:

Veleno Doré LM Parfums - zkoušela jsem,  má  úžasný flakon,ale  na  mě  až příliš  maskulinní  typ  vůně

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 19:23
Reakce na alibi:

Nejenže zní, ta je fakt krásná Nic pánského v ní naštěstí nemám.

Offline černá káva
Avatar
1910 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 19:36
Reakce na whiskas:

Jsem sice z města, které se nazývá statutárním, ale... V dohledné době se nechystám, ale píšu si.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 19:40
Reakce na Korsičanka:

Já v ní taky právě nemám nic pánského, i když to složení k tomu trochu svádí. No bohužel. Tohle už je 100% nad moje možnosti...i teda nad moji ochotu dát určitou částku za flakón. Naštěstí zas tak, že bych bez ní nemohla žít, to není.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 19:45
Reakce na Renusatko:

Taky ji nutně nepotřebuji - též NAŠTĚSTÍ, protože mně se v touze zatmí a peníze odletí, ať se děje, co se děje

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 19:50
Reakce na Korsičanka:

Tak to moje štěstí je, že je ani nemám, takže nemají odkud odletět. Ale ty limity mám. Sice se dost posunuly, ale jsou. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 21:59

QVLP = gumové rukavice

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 24. listopadu 2017 11:17

Kiss Me Intense (Nicolaï) - těšila jsem se na mandličky, bála se ylangu a přitom vnímám nejvíc takový kadidlový hřebíček :) pěkná je moc

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 24. listopadu 2017 11:45
Reakce na alibi:

Já cítím mandle v zelené anýzové polevě.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 24. listopadu 2017 12:15
Reakce na alibi:

a ja v ni citim hrebickovy karafiat:-) a je krasna..

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. listopadu 2017 12:46

Ty jo, tak to jsi asi první.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 24. listopadu 2017 13:18
Reakce na wendulka:

a pro me to zase byla jedna z prvnich "skutecnych" vuni co jsem vyzkousela

pamatuju si jak me prekvapilo ze je prvnich par hodin stejna, az pak se objevily mandle a vanilka