databáze 122221 vůní od 8574 značek a 1627 parfumérů

1957 Chanel

1957
značka: Chanel
parfumér: Polge, Olivier
rok: 2018
určení: unisex
složení: bílé pižmo, bergamot, kosatec, neroli, cedr, pudrové tóny, med

Vytvořená exkluzivně ke znovuotevření pobočky na 57. Východní ulici v New Yorku. Přibližně od února 2019 dostupná i na všech prodejních místech s řadou Les Exclusifs de Chanel.

Diskuze:
Komentáře k vůni (8)
Avatar
Dalia (09.2.2020 )

S hlavou v oblacích …
Blankytně modré nebe a teplý vítr a sluneční svit. A to všechno cítím na vlastní kůži. Těším se krásou modrých kosatců, co rostou v trsech v měkoučké trávě, stejně jako bílými beránky plujícími v oceánu nekonečné modři. Moje sny plují s nimi …
Vzdušná, osvěžující, nasládlá, nevšední vůně … nezvykle půvabná svou jednoduchostí.

Avatar
wendulka (02.9.2019 )

Je květinovou aldehydovkou s pudrovými tóny, která se vrací na přelom 19. a 20. století, kdy si distingované dámy ráno před snídaní v doprovodu komorné vyšly do zahrady natrhat čerstvé květiny. Hedvábná noční košile, dlouhá až na zem, zdobená tou nejjemnější bruselskou krajkou společně s županem, převázaném ozdobnou bergamotově zelenou stuhou skryla bosé nohy, brouzdající se ranní rosou, V kytici nesměla chybět kromě zemitého kosatce i růže s jasmínem, frézie a ano dokonce i konvalinka.

Jakmile se aldehydy rozestoupí, prostor dostává už samotný salón, prosluněný kapkou medu s toaletním stolkem z cedrového dřeva s již nachystanou vázou pro květiny. Žádná rtěnka, ani dóza od fialkových bonbónů jako v případě Misie se ovšem naštěstí nekoná. Starodávná pudřenka od levandulového pudru je prázdná a zanechává jen nepatrnou stopu a květiny tak zahalí pavučinkový závoj bílého pižma. Až mi jednou dojdou zásoby 31 RC v původní koncentraci EdT, nahradím ji 1957 právě pro to geniální spojení chanelovské odtažité elegance a moderních akordů.

Avatar
jerry (24.7.2019 )

Hedvábné bílé pižmo v hlavní roli - bergamotový pudr, svěží a nasládlý, se na začátku promíchal se semišovým pudrem kosatcovým, po rozvonění se přidal vosk se zbytky medové sladkosti s trochou pižmové zeleně. Dojezd je pižmově neroliový. V této fázi mi připadá jak ozvěna Hermèssence Cuir d'Ange. Líbivá v nejlepším slova smyslu...

Avatar
Fleur (26.5.2019 )

Betonově šedá vůně s aldehydovou ostrostí jako právě dokončená funkcionalistická vilka. I stébla trávníku před světlým domem stojí spořádaně v pozoru, nahořklou zelení ale občas prokmitne neposlušný bílokvětinový tón, skoro jako by se v trávě schovaly žampióny. Prohlídka vilky začíná, s každým podlažím je vůně o něco lehčí, pudrovější, krémovější, nicméně žádné něžně háčkované krajkové záclonky nelze očekávat. 1957 je nádherná, ale rezervovaná elegantní kráska, minimalistická ve své podstatě, a přesto výmluvná.

Avatar
Miru (25.3.2019 )

...průsvitně bílá, hustě průhledná,
hedvábným mazlivě zemitým kosatcem drhnoucí,
v tónech velmi bledě zelenkavé, přecházející skoro až do odstínů slonové kosti a akvarelově popelavě šedavé,
a pak krásný cedr - satén a organza mě napadají, když skláním nos ke kůži...
...1957 je
nesmírně lahodná, ale současně delikátně relativně škrábající - jak hladit velejemný samet proti srsti,
vláčně pudrová a vlahá, špetkou medu nasládlá, jenže současně i luxusně mikroskopicky hrubá, jako bych vnímala i molekuly kůže a kadidla...
Svůdná tělová vůně.
Simply Beautiful

Avatar
blackviolet (09.3.2019 )

Pižmovo pudrová vůně, milá a přítulná. Přilne ke kůži a vzbudí pocit, jako byste se právě osprchovali a použili mýdlo Chanel, pak se osušili hebkým bílým froté ručníkem a oblékli si bílé lněné šaty z dřevěné komody, ve které leží jedna snítka levandule. Je to důvěrně známý Chanel, s aldehydy, neroli, bílými květinami a chanelovským kosatcem, zakletý do kostky krémového mýdla. A s kapkou medu, který hřeje jako polibek na kůži, ještě teplé z koupele.

Avatar
domenica (23.2.2019 )

Čistá, elegantní, jemná vůně, lehkým krokem procházející kolem Pětky, Bois des Iles a No.22., zachytávající jejich letmé závany a snažící se přitom rozvzpomenout se na příjemný sen o krásné dámě, navoněné parfémem Rive Gauche.

Začátek je zeleně bylinkový, štiplavě bergamotový, s prvními náznaky bílého pižma. Nahořklé, lehounce indolické neroli se zdá být velmi dobře zvoleným partnerem pro měkké pižmo a mýdlové aldehydy, takže výsledný úvodní akord zní velmi harmonicky. Květinová vrstva je – ve své jemnosti – poměrně barevná. Kromě Chanelem deklarovaného kosatce, dodávajícího kompozici špetku pudrovosti, se zde předvádí taktéž růže, jasmín, frézie, dokonce i konvalinka… vše ve světlých odstínech, vše se rozplývá v pižmovém závoji, utkaném hned z několika typů bílého pižma. Kapka medu nestačí na prohřátí a pořádné oslazení, vůně zůstává čistá, světlá, hladká a trochu odtažitá, zajímavě odtažitá.

A Rivě Gauche? Hned při prvním zkoušení jsem si vzpomněla na tuhle klasiku klasik od značky Yves Saint Laurent. Parfém s rokem vzniku 1970 (!) ve ně vyvolává podobné pocity… napadlo mě, jestli jej náhodou nevytvořil otec Oliviera… a co myslíte? :-) Autorem Rive Gauche je opravdu Jacques Polge (ve spolupráci s Michelem Hy) a parfém vznikl čtyři roky před Olivierovým narozením.

(vice v článku na Guerlinade z 5.2.2019)

Avatar
Cervanek (19.2.2019 )

V začátku ruku v ruce s jasmínem a kvítky neroli s RED edition No 5 a L´Eau s podtextem Beige a mýdlovými aldehydy z no 22, zemitost z nemrkvových kosatců z No 18 a La Pausy; na pomerančovém pudrovo-pižmovém chanelovském ocásku. Přitahuje jaro a nové začátky.