Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Nadik
Avatar
138 příspěvků moje polička 19. listopadu 2017 19:43
Reakce na Cervanek:

do Sweet Morphine bych šla, kdyby se rozdělil flakon za 260,- na 3 díly, tak by to tak nebolelo ?????? 

Cervanek
Avatar
19. listopadu 2017 19:53
Reakce na Nadik:

to by nebolelo, akorát že, já nemám moc ráda odstřiky. raději dám přednost miniatuře.

Cervanek
Avatar
19. listopadu 2017 19:53
Reakce na Korsičanka:

ta je na příští rok

Offline Nadik
Avatar
138 příspěvků moje polička 19. listopadu 2017 19:56
Reakce na Cervanek:

to by nebolelo, akorát že, já nemám moc ráda odstřiky. raději dám přednost miniatuře.

Aha, já na flakonu netrvám, odstřik by mi stačil......

Cervanek
Avatar
19. listopadu 2017 20:46
Reakce na Nadik:

Kromě Sweet Morphine neznám žádnou další vůni, ale jsem riskér, takže bych šla asi do travel kitu 5x7,5 ml ze začátku a pak uvidím.

Zda ještě letos, závisí na pracovním vytížení - firmy jako divé mají do vánoc fofry - audity, služebky, představenstva atd. a já jsem s něma ve vleku.

Offline Nadik
Avatar
138 příspěvků moje polička 19. listopadu 2017 21:12
Reakce na Cervanek:

Sylvi, v pohodě, já jsem četla vaši chválu s Martulou na Sweet Morphine, tak jsem zkusila možnost rozdělení flakonu. Jinak také teď testuju další vůně od Ex Nihilo a asi zkusím nejprve ten Travel Kit a zkusím si třeba více vůní .

Faktem je, že jsem ze značky nadšená 

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 19. listopadu 2017 21:27

Ex Nihilo: French Affair

Lehká vzdušná vůně ve stylu moderní chypre. Osvěží grapefruitem, bergamotem a zelenou andělikou v úvodu  a pokračuje v zeleném tónu pár fialkovými listy a suchým pačuli. Barevnou tečkou je malé růžové poupě a tón chypre je tvořen převážně dřevitým a kouřovým vetiverem. Na hraně unisexu, pro mě se kloní spíš na pánskou stranu. Jednoduché a šik.

Ex Nihilo: Amber Sky

Zlatá ambra s orientálním tónem čerstvě nastrouhaného muškátového oříšku a pár kuličkami koriandru, který voní lehce po usušené pomerančové kůře. Zahuštěná krémovou tonkou, pudrovou vanilkou a tropickým dřevem.

Určitě jedna z top ambrovek. Originální, nezaměnitelná a s neskutečnou výdrží.

Offline Renusatko
Avatar
11564 příspěvků moje polička 19. listopadu 2017 22:40

Dnes vypůjčený vzorek od viktorka_od splavu 

Black Phantom By Kilian Krásná gurmánská vůně. Rumové pralinky v začátku. Nemám je nijak ráda. Jsou podivě sladké s rumovou náplní. Taková ta cukrová hmota s rumem, namočená v hořké čokoládě. Jejich vůně mi ale nijak nevadí a je příjemná. Mimo toho cukrového začátku žádná sladkost. Asi jako když člověk jí vysokoprocentní čokoládu. Je čokoládová, ale není sladká. Následuje mírně hořký karamel, malinko připálený což možná dělají mandle nebo spíš jejich slupka. Vše postupuje pěkně hladce za sebou, žádné velké zvraty, jen hladká tmavá vůně. Snad jen v závěru ještě santalové dřevo, poprášené malým množstvím pudru. Název jí sedí. 

Offline milacka
Avatar
5452 příspěvků moje polička 19. listopadu 2017 23:31
Reakce na Cervanek:

Kromě Sweet Morphine neznám žádnou další vůni, ale jsem riskér, takže bych šla asi do travel kitu 5x7,5 ml ze začátku a pak uvidím.

Zda ještě letos, závisí na pracovním vytížení - firmy jako divé mají do vánoc fofry - audity, služebky, představenstva atd. a já jsem s něma ve vleku.

Sylvi, ja som dostala od MiJi v Prahe malý darček Sweet Morphine, voňavý poklad mi podarovala. Tiež sa mi veľmi páči. Odstreku by som sa vôbec nebránila. Je skutočne návyková, krémovosladké kvetiny, kosatec, vďaka ktorému je vanilka v konečnej fáze práškovo sladká. Luxusné telové maslo.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 20. listopadu 2017 08:54
Reakce na milacka:

No vidíš, Dari, a já sklerotička přemýšlela, komu jsem odstříček od Martuly věnovala

Offline milacka
Avatar
5452 příspěvků moje polička 20. listopadu 2017 10:43
Reakce na Korsičanka:

MiJo, vidíš, už si nemusíš hlavu lámať, mne si ju darovala, mňa zaujala hneď, ako som ju vyskúšala. Ešte mám v odstreku pár kvapiek, tak nostalgicky privoniavam...

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 20. listopadu 2017 12:11
Reakce na milacka:

  

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 20. listopadu 2017 12:55

Dievčatá, vy mi ale dávate s Ex Nihilo

milacka nechceš odstrek vziať sebou na stretko? Alebo aspoň prázdny flakón na privoňanie

Offline milacka
Avatar
5452 příspěvků moje polička 20. listopadu 2017 14:25
Reakce na sisa.b:

Odložila som ho, možno ešte raz dvakrát strekne, ale aj prázdny flakón výrazne vonia, bude sa ti páčiť.

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 20. listopadu 2017 14:32

Při posledním zkoušení hrsti vzorků se mi pod ruku dostaly shodou okolností vzorky tří vůní s výrazným pomerančovým květem, které mne zaujaly. Pomerančový květ ve vůních nevyhledávám, a když ho obléknu, tak většinou při teplotách kolem nuly. Asi proto, že je jeho vůně optimistická a letní a já si léto s ní tak přivolávám. 

V parfumářství jsou využívány téměř všechny části pomerančovníku. Pomerančový esenciální olej se získává ze slupek pomerančů, z listů petitgrain a z květů se extrahuje neroli a pomerančový květ. Každá z nich voní úplně jinak. Pomerančový květ a neroli jsou esence získávané z květů pomerančovníku hořkého Citrus Aurantium (známého jako kyselý či zelený pomeranč), který je aromatičtější než jiné druhy pomerančů. Pomerančový květ se získává pomocí složitější metody extrakce s alkoholem a filtrací. Neroli se získává parní destilací čerstvě natrhaných květů. A jak tedy tyto esence voní? Vůně neroli je květinová svěží, malinko nahořklá. Pomerančový květ má květinovou vůni sladší, výraznější a hlubší. Jeho aroma je podobné vůni jasmínu a také parfuméři s oblibou jasmín a pomerančový květ kombinují.

Můj výčet vůní s pomerančovým květem rozhodně nebude vyčerpávající, ale ani jsem se o to tentokrát nesnažila.

La Route D´Emeraude (Ysabey)

První vzorek z víkendu, který mne zaujal. Zlatavá květinová vůně. Krásný pomerančový květ s jasmínem. Úvodní útok květin se posléze zklidní a konec je jemně ambrový. 

Yadis Blanc (Arabian Oud)

Arabské vůně nejsou můj šálek čaje. Ovšem Yadis Blanc se ukázala, že je pro můj nos naprosto božím zpracováním pomerančového květu a santalu. Květinově dřevitá vůně, tělová. Má zahřívací potenciál. A díky špetce skořice je do nadcházejících zimních dní jako stvořená.

Prodigieux le Parfum (Nuxe) 

Tady pomerančovému květu sekunduje gardénie a magnolie, které se koupou v kokosovém mléku.

Fleurs d´Oranger (Serge Lutens) 

Ibiškový čaj s citrónem pod jasmínovým keřem. 

A přichází na řadu tři vůně, které mám opravdu velmi ráda. Ve všech třech jsou ve složení pomerančový květ a mandle. 

Mon précieux Nectar (Guerlain)

Hladká a blízká vůně. Tělová. Důvěrně známá z jiných parfémů a přesto osobitá. Při prvním zkoušení mi připomněla vůni babiččina prádelníku, který provoněla mýdla s pomerančovým květem. Nahořklá mandle, medový pomerančový květ a světlé dřevo. V životě bych neřekla, že obsahuje kadidlo. Ale jsem si jistá, že právě pro ten přesný mikroskopický obsah kadidla je úžasná. 

Le Plus Beau Jour de ma Vie (Guerlain)

Při prvním zkoušení mě napadla podobnost s vůní Mon précieux Nectar. Pomerančový květ vznášející se nad sklenicí pomerančové šťávy a miskou pražených sladkých mandliček obalených v cukru. Sladkost pomerančového květu je ve svatebních mandlích zmírněna neroli a andělikou, které vůni dodávají svěžest a nahořklost. A sladký závan pepře vzdušnost.

Secrets du Paradis Rouge (Jul et Mad)

Přezrálá mandarinka a pomerančový květ medově nasládlý s malinko kořeněným nádechem, který mívá marmeláda s kousky pomeračové kůry. A to vše podbarvené mandlemi. Zprvu nahořklými, posléze namletými, zbavenými slupek. Pro můj nos jsou si s Le Plus Beau Jour de ma Vie velmi podobné a i složení tomu napovídá. Výtvor od Jul et Mad je ovšem hustější a kořeněnější. Svatební mandličky od Guerlaina jsou lehčí a vzdušnější. Přirovnala bych ten rozdíl k barokní róbě z brokátu oproti svatebním šatům z madeiry.

Offline Renusatko
Avatar
11564 příspěvků moje polička 20. listopadu 2017 14:49
Reakce na alibi:

Moc pěkné recenze. Já tady mám kupu nových vzorků, ale jdu na schůzku do školy a nerada bych měla 10 vůní po rukou. Už se moc těším na večer 

Já teda zase mám pomerančový květ poměrně ráda, takže si asi ještě některé, co neznám poznačím. 

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 20. listopadu 2017 14:53
Reakce na milacka:

Tak potom ho radšej nenos

alibi pekné recenzie, ďakujem   Ja mám s pomarančovým kvetom taký zvláštny vzťah. Niekedy sa mi prehupne do vône pracieho prášku a vtedy ho neznesiem, pritom v niektorých mojich TOP vôňach hrá hlavnú úlohu.

Offline milacka
Avatar
5452 příspěvků moje polička 20. listopadu 2017 16:26
Reakce na alibi:

Výstižne popísané, u mňa jasný víťaz Le Plus Beau Jour de ma Vie (Guerlain)

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 20. listopadu 2017 16:57
Reakce na alibi:

Prima počtení, Libu. Neznám Nuxe, ale lákají mě k prostudování Yadis Blanc z Arabian OudLa Route

D´Emeraude od Isabey:)

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 20. listopadu 2017 18:01
Reakce na sisa.b:

Renusatko 

mě zas pomerančový květ vyvolá vzpomínku na babičku. jedna byla "chypre" babička. a ta druhá babička zase právě pomerančový květ a mandle :). jinak pomerančový květ mi často způsobuje bolehlav, ale u posledních třech to právě neplatí.