Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline jerry
Avatar
9002 příspěvků moje polička 10. dubna 2024 11:05

Murmur (Pigmentarium) - jemná kůže skrz naskrz prosáklá kouřovou propolisovou ambrou, v dojezdu se přidal ještě vlídný dřevitý oud. Povedená, moc povedená...

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 11. dubna 2024 16:32

AUGUST/7th/2088 Rundholz Parfums

Toho rána jsem se vzbudila v ložnici v prvním patře, po rozespale zívajících schodech jsem sešla do ještě šeré haly, prošla jsem sklem zavřených dveří zimní zahrady a zvolna jsem pokračovala dál, klidně a sama, do zeleného moře vzrostlých trav, jejichž stébla se dotýkala konečků prstů, sama, tak sama, tak sama, přede mnou chladný ranní vítr, v týle už povstávající slunce, ty, neviděný, v dáli čekáš, kdo přijde na tvůj sad, jenž střeží Dobrá Luisa avranšská, její těžké plody s hrubou slupkou jsou na dotek, sad rozevírá svou zelenou náruč plnou nakvétajícího pustorylu a škrobeně cudných konvalinek, jde z nich netýkavý chlad gotické kaple za červnového rána, s každým krokem narůstá znepokojivý pocit, že se smráká dřív, než se vůbec rozednilo, ale konejšivě ševelivé tóny nad hlavou napovídají, že nad hlavou si nesu mrak drobných těl a křídel, agrius convolvuli, jeden vedle druhého, jde z nich uklidňující teplo stejně jako ze včelího úlu, malá soukromá nebesa, můj štít, tvůj sad je opuštěný, ale já jsem došla domů. 

Offline jerry
Avatar
9002 příspěvků moje polička 17. dubna 2024 11:56

Ad Libitum (Pigmentarium) - svazek rozličných suchých bylin se snítkou pelyňku, citronové verbeny a rozmarýnu. Připomíná hustou redukci z klasické neroliové kolínské, ale v pižmověji nasládlejší podobě. Nádhera sama...

Ani nepamatuji, kdy se mi stalo naposledy, že bych po vyzkoušení všech vůní jedné značky okamžitě všechny chtěla na poličku. 

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 09:12

YESTERDAY No. 21 Tokyo Milk

... yesterday is history

& tomorrow is mystery...

Konejšivá, aromaterapeutická vůně. 

Tkví v ní ticho a klid.

Klid červnového večera, v němž slyšíš vlastní dech a občasný výkřik mladého kosa, který se ještě před chvílí učil létat, nyní už si ale pod okny pochutnává na temně modrých bobulích břečťanu popínavého, symbolu nesmrtelnosti a věrnosti. 

Ve skleněné váze zvolna uvadají nachové růže, okvětní lístky blednou, žloutnou, těžké hlavy se sklánějí odevzdaně k zemi, jejich vůně podobá se vůni lipového čaje z krajiny mého dětství, kdy u dna bílého hrnečku s oprýskanými zlatými kvítky v krystalcích voskovitého medu spočívaly zlatorzivé utonulé lipové květy...

Offline blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 21. dubna 2024 20:03

La Closerie des Parfums: Petale Rose Cardamome 

Růže s velkými květy plnými okvětních lístků, zpočátku nasládlá díky kardamomu a lehounce zelená a ovocná s lístky fialky a poupaty rybízu. Dřevo a kůže pak poslouží jako elegantní základ, ale růži nechají vyniknout v celé své kráse.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 15:16

blackviolet Celé to trio jejich růží mě zajímá, ale bohužel neposílají do ČR, tak si jen značím, že někdy někde musím vyzkoušet .

Offline blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 16:24

Fleur Tu značku včetně vzorků mají např. v Parfumaria nebo v Jovoy.

A Rose Cannelle je taky pěkná, zrovna ji zkouším.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 16:42

blackviolet Díky za tip!

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 24. dubna 2024 18:31

...porovnání v butiku - parfémovaná voda je navláčněle pudrovo prachově pryskyřičnatější, vlahá, nakrémověle tělová, jak hebounká, měkoučká labutěnka

oproti

vlasovému spreji, který je

ostřejší, výraznější, delikátně dřevitější, tmavě zelenější až antracitový, tiše hutný, neznatelně mazlavý, nasládle temný skluz...

...prostě bez polštářků z prachového peří -

jakoby ženská, elegantně dekadentně vlhká a hebká horká ústa,

lahodná

i zásluhou, paradoxně nesladkého, sirupu z růží,

snažila se vší silou zuby přetrhnout doutník z houževnatých pačuliových listů a v dlani si míchala v olovnatém sklu s likérově labdanovým, provzdušněně olejnatým,

drinkem -

to všechno tam je.

...a

drží nesrovnatelně lépe, včetně lepší intenzity.

Radical Rose Hair Perfume Matiere Premiere

Flaming Dr. Pepper

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 24. dubna 2024 18:42

- hééj, proč to voní téměř stejně jako Patchouli Magnetik.?!.

...ano, gardéniovitě nahoubičkovitělé, lahodně navláčnělé houževnaté pačuliové listy, hebce husté, teplavé, vlahé, s delikátní mátovou špičkou -

jakoby si žena ve spodním prádle vložila další čokoládový bonbon s mátovým furé do úst...

Nádhera na první dobrou!.

Normálně jsem nevěřícně koukala, jestli jako fakt jsem vzala flakon s touto vůní a ne onen Patchouli Magnetik.

Ne,

opravdu takhle skvostně na mně voní

Thundra Profumum Roma

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 24. dubna 2024 18:48

Heliotrope Perfumer H

...slabounkaté.

Moc pěkné, takové Teint de Neige pro malé holčičky.

White Smoke Perfumer H

...krásné, zajímavé, velmi příjemně nositelné.

Intenzita mizerná, výdrž ještě horší.

Black Magenta D.S. Durga

...viz White Smoke Perfumer H...

Ingredients 07/2022 Maison Crivelli

...likérovité švestky, delikátní kůže, delikátní oud, možná tabák.

Lahodné, krásné. Za hodinku, ani ne, je to fuč.

Škoda

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 24. dubna 2024 18:51

Raw Gold Thomas de Monaco

...to je něco TAK krásně lahodného!.

Na mé kůži vláčně prachově provzdušněně medové, sladké minimálně/nebo spíše hebounce plně nasládlé, měkké,

prostě

luxusní tavenina ze všech uváděných ingrediencí.

Krása.

...i "krásná" cena...

Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 24. dubna 2024 19:51

Miru Thundra je nádhernávelmi naturálnì. Magnetik jsou u mě houbičky na LSD, co se koupou v bazénu plném růžovofialového sirupu...moje kůže boostuje jakoukoliv sladkost...aspoň neutrácìm

Perfumer H ...zkoušeno Woodland, Incense, Moss...tušìm kvalitnì suroviny...ale mám tam otaznìk, protože i kapka vody vonì dýl. A to je na slzu. I jsem si řìkal, že vyzkoušim z Ingredients novou várku a jak čtu...it is always the same.

Offline blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 24. dubna 2024 20:49

La Closerie des Parfums: Suede Rose Cannelle 

Jestliže Rose Cardamom je jarní růže v plném květu, Rose Cannelle je růže podzimní. Růže, která zahřeje v chladném mlhavém počasí a navodí vůni adventu. Tou je pro mě mimo jiné skořice, která ovoní medovou švestku se stopkou z galbana a růži posune na hranici orientu. I díky semiši a ambře, do které je zachumlaná.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 24. dubna 2024 21:08

Woody 

...jj, Perfumer jsou opatrňoučkaté tělovky. Což je škoda. Mít grády - jsou parádní

Ano, Thundra mě překvapila, je krásná...

Offline salvia
Avatar
příspěvků moje polička 28. dubna 2024 12:22

Možná jsem ot a patřím do  zábavných parfémových přihod/stěžovacího koutku ( jak to kdo má :-))

Včera Café Rose Tom Ford - včera to bylo zklamání, ale nelámu nad ní hůl, vůně sama za něj úplně nemůže.

andry kdysi psala, že růži má rozjásanou. Ta moje je jen veselá, nicméně barva flakonu tomu dojmu vůbec neodpovídá. Vím, že je to příšerné cliche, ale starorůžová se zlatem, to je decentní, křehká elegance. Ovšem vyznění je bílá růže s výrazným žlutooranžovým žíháním.

Mé očekávání, jak a kde se objeví káva, se nedočkalo odpovědi. Jestli za to může Tom Ford, to zjistím až příště. Mou včerejší neuspokojenou zvědavost má na svědomí dvouhodinové nahánění dítěte po obchodním centru :-). Nějak jsem při rozmýšlení, kdy volat policii, neměla myšlenky na očuchávání zápěstí. A po šťastném setkání už tam zase byla jen ta veselá růže.

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 28. dubna 2024 12:25

salvia je treba brat v potaz, ze to byla prvni formulace, zkousela jsem relativne kratce po vydani vune. Dnes je to jina vune a i moje vnimani je jine.

Offline jerry
Avatar
9002 příspěvků moje polička 28. dubna 2024 12:33
Reakce na salvia:

Mé očekávání, jak a kde se objeví káva, se nedočkalo odpovědi.

​Nic si z toho nedělej, já necítila kávu ani v jedné verzi (a rozhodně mi to tedy nevadí). 

Ale hlavně že se našlo mládě.

Offline salvia
Avatar
příspěvků moje polička 28. dubna 2024 12:46

jerry CR dám ještě hednu šanci, jestli ty dvě hodiny nevyplní nèjak rozumně, tak jsem zase o iluzi chudší. 

Mládě má smůlu, žádný Daisy - mazat Avirilem ji budu :-).

Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 29. dubna 2024 12:19

konečně jsem se dostala k recenzi na Signature (Aedes de Venustas)

https://alibi-notes.webnode.cz/l/signature-aedes-de-venustas/