databáze 117220 vůní od 8403 značek a 1585 parfumérů

Eiderantler January Scent Project

Eiderantler
značka: January Scent Project
parfumér: Biebel, John
rok: 2017
určení: unisex
hlava: růžový pepř, zelené listy, levandule
srdce: champaca, břečťan, elemi, balzámová jedle, mech
základ: dub, kašmeran, haitský vetiver, pižmo, seno
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
Korsičanka (16.11.2019 )

Nechutně se zapaří asi na chlapovi:))) Na ženách je nádherná - přesně, jak píše prďola!

Avatar
ModestMourek (16.11.2019 )

Nahořklá travní zeleň, pudrová levandule, sladká champaca, trpký břečťan a dlouhotrvající seno, které se během půl hodiny nechutně zapaří. V úvodu mi Eiderantler připomněl Un Dimanche à la Campagne (Guerlain), ovšem další vývoj jej zcela pohřbil.

Avatar
prďola (25.9.2019 )

Eiderantler je velmi podmanivá a návyková vůně, skoro se mi chce napsat, že je to vůně sena mého mládí... :-)

Vůni otevírá nezvykle prosluněná směs levandule a jedlové pryskyřice. Napadá mě, jak je vůbec možné vytvořit tak krásný dojem krémové levandule, že ji ani tóny růžového pepře neuberou na uhlazenosti? Velmi nekonvenční a opravdu lahodící začátek. 
Při rozehřívání se začne hlásit ke slovu seno - krásně načechrané, nasládlé seno. Díky bylinně zeleným tónům břečťanu vzniká dojem sena ještě ne úplně vysušeného, ale sena sluncem prohřátého, sena jehož lahodně nasládlou vůni je cítit na patře... opravdu krásně vytvořená kompozice břečťanu, sena a magnolie. V této fázi vydrží vůně nejdéle (cca 4 hodiny), s blížícím se drydownem se díky pryskyřici Elemi se slabými kouřovými tóny, oříškovému vetiveru a dřevěným tónům přidává dojem blízkého lesa.

Celkové vyznění vůně je vzdušné, měkké a optimistické, výdrž je velmi uspokojivá (cca 7h.). 

Vůně January Scent Project vytvořil John Biebel - malíř, hudebník, umělec a autor příspěvků na Fragrantica.com, který má vzácnou schopnost kombinovat neobvyklé vůně a díky svému nespornému talentu dosáhnou originálního, moderního a působivého výsledku.