Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 20. listopadu 2017 18:02
Reakce na milacka:

u mě vítězí o fous mpn. tak, jak jdou v článku ty tři poslední po sobě, tak jsem je i poznala a tak jim patří 1. 2. a 3. místo

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 20. listopadu 2017 18:04
Reakce na Korsičanka:

myslím že bys měla vyzkoušet Yadis Blanc, i když možná bude na tebe málo silná , je taková tělová 

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 20. listopadu 2017 18:45
Reakce na alibi:

Někdy mám chuť na jemnou vůni, nelze stále nosit samé pecky:), takže třeba zkusím. Musíme taky "dotáhnout" ty vzorky. Pojedu k vám před Bratislavou, 9., nebo 10. 12. Tak se pak domluvíme, zda dojedu až do Brna, nebo ti je nechám u synka.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 20. listopadu 2017 19:51
Reakce na Korsičanka:

Určitě, těším se.

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 20. listopadu 2017 20:12
Reakce na Korsičanka:

Pojeď až do Brna a sejdeme se. Však nás nemusí být moc a obří sraz. 

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 20. listopadu 2017 20:39
Reakce na Renusatko:

Píšu SZ.

Cervanek
Avatar
20. listopadu 2017 22:23
Reakce na blackviolet:

Děkuji za krásné popisy u Ex Nihilo - to jsou samá lákadla  

Vidím, že značku budu muset více do hloubky prozkoumat (ve Vídní se ale asi neprodává, že?)

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 20. listopadu 2017 22:42
Reakce na Cervanek:

Já už zkoumám a stojí to zato. Zaujala mě už loni, kdy se ke mně dostal vzorek Sweet Morphine.

Ve Vídni Ex Nihilo nemají, vůbec mají těch prodejních míst málo, v Evropě jenom Paříž, Londýn, Cannes, Istanbul, Kijev a Moskva.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 15:50

Ex Nihilo: Musc Infini

Je to vlastně balzamická vůně, hebká benzoinově sladká, krémová a teple smyslná. Pouze v úvodu se mihne vzdušné pižmové mošusové semínko a bergamot a krátkou mezihru má i růže s pačuli. Benzoin s tonkou a vanilkou pak splynou v ambrový balzám, který hladí a zahřívá.

Offline whiskas
Avatar
19520 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 18:38

Omlouvám se, jsem-li ve špatném vlákně (netuším, je-li Jo Malone niche, nebo mainstream). Každopádně, dnes jsem zkoušela Jo Malone English Oak & Hazelnut a jsem unešena. Zatím netuším, jaká je výdrž, ale voní krásně. Je dřevitá, přitom svěží, řekla bych nevtíravá, asi neodolám. 

A na Vánoce asi nebude chybět Pine & Eucalyptus Diffuser. 

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 21:59
Reakce na whiskas:

English Oak & Hazelnut je pěkná dřevitá vůně, líbí se mi víc než její sestra EO & Redcurrant. Dobrá volba.

A jsi ve správném vlákně .

Offline whiskas
Avatar
19520 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 22:45
Reakce na blackviolet:

 díky. Ze zápěstí jsem ji cítila ještě po 5 hodinách, takže výdrž je na kolínskou asi dobrá. 

Online černá káva
Avatar
1906 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 08:07
Reakce na whiskas:

Zaujal mě název , měla bych chuť ji také vyzkoušet (i když nakupování podle slibného názvu už mám z sebou a dopadlo to nevalně). Je ke koupi v ČR?

Offline whiskas
Avatar
19520 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 09:50

Ano, mají ji v parfumerii Douglas. :-)

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 22:20
Reakce na Renusatko:

Dnes vypůjčený vzorek od viktorka_od splavu 

Black Phantom By Kilian Krásná gurmánská vůně. Rumové pralinky v začátku. Nemám je nijak ráda. Jsou podivě sladké s rumovou náplní. Taková ta cukrová hmota s rumem, namočená v hořké čokoládě. Jejich vůně mi ale nijak nevadí a je příjemná. Mimo toho cukrového začátku žádná sladkost. Asi jako když člověk jí vysokoprocentní čokoládu. Je čokoládová, ale není sladká. Následuje mírně hořký karamel, malinko připálený což možná dělají mandle nebo spíš jejich slupka. Vše postupuje pěkně hladce za sebou, žádné velké zvraty, jen hladká tmavá vůně. Snad jen v závěru ještě santalové dřevo, poprášené malým množstvím pudru. Název jí sedí. 

Dobrá, že?

Flakon s tou skříňkou s hnusnou lebkou bych nechtěla ani za nic. Původně jsem si říkala, že bych zkusila rozdělit tu 50 ml náplň, která vychází cenově nejvýhodněji, ale když nakonec přece jen vyrobili i cestovní balení, tak nejspíš nakonec pořídím to. Případně na něj zkusím ukecat Ježíška.

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 22:41
Reakce na wendulka:

Já bych musela ukecat Ježíška, aby napřed vybral banku. Jelikož nám teď zvednou školné, tak už si asi koupím prd. A jak naschvál se mi asi začne plnit tužebník  (samé "levné" parfémy)

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 22:50
Reakce na alibi:

U mně jednoznačně vede MPN, ale podprahově cítím, že Le Plus Beau Jour de ma Vie (Guerlain) bude mým

dalším favoritem, i když - přiznám se - očekávám trochu něco jiného, doufám, že pomerančový květ nebude dominantní.

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 22:56
Reakce na woman27:

To tě uklidním. Já ho tam necítí a to bych řekla  vůbec. V popisu o něm nemám ani pidizmínku. 

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 23:00
Reakce na Renusatko:

Uf, to se mi ulevilo, tvoje popisy mi většinou ladí s mými. Já se těším na něžnou vůni, mandličky, jako na něžném obláčku.

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 23:07
Reakce na woman27:

Koukám, že kecám . Pidizmínku tam mám. Je to jen můj popis na poličku, takže nic vzletného. 

V první chvíli se mi vůně zdála jako trefa do černého. Další krasně složená vůně od Guerlainu. Mírně sladká, pudrová se všemi ingrediencemi, které mám ráda. Na krásné popisy jsou tu jiné odbornice, takže přidám můj pohled. Začátek jsou citrusy a pomerančový květ. Vůně je už od začátku pudrová, ale přitom vcelku ostrá a kořeněná. Postupně zjemní a přidávají se slibované svatební mandle. Nevím, jak přesně maji vonět, já cítím mandle v cukru, ale nic přeslazeného. Necítím v ní nijak výrazné pačuli ani kadidlo…snad jen opravdu malý nádech, když vim, že tam být má. Ze vzorečku se mi velice líbila a už jsem v duchu šetřila na flakon. Bohužel po celodenním nošení mi přišla otravná její přílišná pudrovost. Výdrž je jako vždy excelentní, jak se na správnou vůni této značky sluší. Určitě ji budu ještě zkoušet.

I když jsem nenašla žádný velký rozdíl, tak Le Bouquet de la Mariée mi sedí trochu líp. Je to nakonec jediný důvod proč Le Plus Beau Jour de Ma Vie nepoužívám.