Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline razorblade
Avatar
8176 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 08:58

Konecne jsem zkusila zde opevovany baccarat rouge. Cekala jsem naloz dezinfekce a brutalni lomcovak, ale nedockala jsem. Citim jen meco jako slany karamel s lesnima jahodama. Ale zklamana nejsem vubec, naopak! Tahle vune se bude hodit, az budu chtit pusobit jako sofistikovana dama. Ale bez spetky upjatosti. Jen skoda, ze ji kolem sebe skoro necitim...

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 09:23
Reakce na razorblade:

Stříkni do vlasů, na oblečení, nebo vyměň za BR extrait a...ucítíš

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 10:28
Reakce na razorblade:

pokud by ti stačil jen odstřik (záleží jak často chceš působit;-)) tak bych taky šla do extraitu. ten je pro mě vyloženě krásnej, kdybych chtěla působit jako "váš soused zabiják" páč tam mám hezkou porci čerstvé krve

Offline razorblade
Avatar
8176 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 11:02

Ja jsem si ted poridila od zdejsi mile uzivatelky 10ml odstrik edp a ten urcite vyuziju. Extrait si teda zapisu do tuzebniku na plnej flakon. Tam ale musim nakupovat postupne, ve sportce jsem jeste nevyhrala a ledvina se mi taky prodavat nechce :D jinak ta krev me na tom lakala a nemam po ni ani stopy, uz treti hodinu to na mne jede linearne jako slana karamelka s lesni jahodou. Je to ale prekvapive prijemna vune. Kdybych se nebala, ze mi mati bude zase nadavat, ze jsem utracela, dala bych ji privonet, urcite by se i ji, milovnici mainstreamovych ovocenek a svezenek, libila.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 28. listopadu 2017 11:03

Metalys (Guerlain)

Proč krásné odchází v zapomnění … otázka či povzdech? Spíš to druhé.

Zlehka se dotýkám měkkého kožíšku,

prsty protéká hedvábně šedá,

odkudsi přišlo pár zlatých odlesků,

pár zlatých prasátek co chytit se nedá …

Kolik květin, tolik vjemů. Hřebíčkově sladký karafiát, máslově bohatý ylang, zlatavě nahořklý pomerančový květ, růžově omamné poupě a semišově hladivý kosatec. Bohatá květinová skladba, jejíž předehrou je chvilka patřící svěže zeleně dřevitým tónům, tak podobným těm, které znějí v Cristalle (Chanel). Předehra však zmizí jak mávnutím kouzelného proutku a v plné síle se rozezní květinový chorál, slitý v jeden duši hladící hlas. Krása květin je ukotvena sladkou vanilkou a jantarovou ambrou. Ovšem jen lehoučce, aby celý ten půvabný květinový sbor nebyl rušen.

Metalys je pro mě vůní časů minulých, vůní vzbuzující emoce, asociuje mi představu letního prázdninového odpoledne, kdy si jen tak líně sedím v křesílku a sním … okouzlující retro vůně!

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 28. listopadu 2017 11:24
Reakce na Dalia:

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 28. listopadu 2017 12:06
Reakce na Dalia:

Mala som tú česť byť majiteľkou Metalys, výstižný, priam poetický popis Dali. Kde sa v tebe berie tento dar takto trefne s fotkou vystihnúť dušu parfumu? Tlieskam

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 28. listopadu 2017 12:51
Reakce na milacka:

Tvořím z asociací, hraji si s nimi ...  Děkuji!

alibi 

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 28. listopadu 2017 14:51
Reakce na Dalia:

Tak tak. Metalys je nádherná vůně. A ještě o chloupek víc se mi líbí její předchůdkyně Metallica. Škoda ukončení výroby.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 28. listopadu 2017 15:01
Reakce na wendulka:

Metallicu jsem nezkoušela.

Vážně škoda tolika nádherných vůní - Metalys, Mahora a řada dalších.

Offline černá káva
Avatar
1911 příspěvků moje polička 28. listopadu 2017 19:09
Reakce na Dalia:

Metallicu jsem nezkoušela.

Vážně škoda tolika nádherných vůní - Metalys, Mahora a řada dalších.

Také jich lituji.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 28. listopadu 2017 22:49

Maison Martin Margiela: Music Festival

Tenhle hudební festival se sice koná na otevřeném prostranství, ale ve srovnání s takovou Psychédélique tu pačuli najdete jen velmi poskrovnu. Jako občerstvení se tu prodávají hlavně kandovaná jablka a fialkové bonbóny. Že by se tu kouřila tráva? Ale kdeže. Jen pár odvázanějších návštěvníků v křiváku si dopřeje třešňový tabák z vodní dýmky.

Etat Libre d'Orange: The Afternoon of a Faun

Žádné vzpomínky na milostné prožitky, tohle je vůně podzimu. Najdete tu stejně úžasnou skořici jako v Autumn od Dasein, která vás společně s trpkým bergamotem, drceným pepřem a kadidlem přenese na studená a zaprášená přímořská skaliska. Jen tahle jsou místo cedrů porostlá slaměnkami, uschlou trávou a místo kávy váše ruce zahřívají jen kožené rukavice a cigareta, kterou v jedné z nich svíráte.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 11:53

Amore Mio (Roja Dove)

Amore Mio je druhou vůní značky Roja Dove, kterou jsem poznala a vůbec mě nepřekvapuje, že mě okouzluje se stejnou měrou jako dříve zkoušený Unspoken. Mému vnímání je naservírována bohatá škála dojmů, s nimiž tato čarodějka mnoha tváří uchvacuje duši.

Mechově nadýchaná zeleň prostupující celou skladbou od začátku až do konce, lehce nahořklý úvod citrusového zajiskření, po jehož pohasnutí pokračuje v podobném duchu pomerančový květ a k němuž se přidává vábení dalších květin.

Temně působící dřevitost strhávající květinové akordy z prosvětlených výšin do hlubin stínů, které čerpají sílu v zemitém pačuli. Nehmotné stíny se probouzejí k životu a jejich dech přináší dráždivou pikanterii pepře a šafránu.

A nakonec tiše a pomalu klenot vystupující z temných stínů lahodící smyslům nejměkčím sametovým pohlazením, ultramarínová modř pod závojem něžně levandulové, poklidný majestát vznešeného kosatce.

Amore Mio je dílem takřka surrealistického ražení, je zrcadlením duality světla a tmy, zářící radosti i potemnělé melancholie, je studnicí nejrůznějších asociací … je hrou vědomí.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 12:17
Reakce na Dalia:

Dali, ty válíš! opět krásný popis i obrázek 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 12:37
Reakce na alibi:

Děkuji, jsi milá! 

Proč mě musí oslovovat vždy tak drahé nebo už nedostupné vůně! Achjo ...  AM bych z fleku nosila a řadila by se k vůním, které nejvíce podtrhují moji osobnost. 

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 12:41
Reakce na Dalia:

pro drahocenné duše je drahocená vůně adekvátní, tak asi proto :)... a nedostupné je vždy lákavější. aspoň můžeš toužit 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 13:01
Reakce na alibi:

Ano, mohu snít.  Mám vzoreček, tak občas máznu na ruku a nechám se unášet do světa fantazie.

Cervanek
Avatar
30. listopadu 2017 19:11
Reakce na alibi:

Krásně vyjádřeno.

Nejsi sama, koho AM či Roja Dove oslovuje. 

Jeho vůně jsou přímo nebezpečné. ale i velmi těžko odolatelné.

Naštěstí lze sehnat i miniatury přímo u značky.

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 19:24
Reakce na Dalia:

Nádherný popis, aj ten obrázok k nemu 

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 19:51
Reakce na Cervanek:

Dalia 

"Nejsi sama, koho AM či Roja Dove oslovuje. "