Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 25. listopadu 2017 20:29

Fetisch / Leder 6 (J.F. Schwarzlose Berlin) - sladká kůže s pižmo-šafránovým pudrem, ke které se přidal hutný neparfémovaný tělový krém a následně ještě kromě sladkého kouře i pár rozemletých datlí. Na začátku je blízká Perfume Calligraphy Saffron, ale pak už je to svébytná a hodně povedená vůně.

Musc (Franck Boclet) - sladce kořeněný semiš pokrytý jinovatkou.  Posléze místo jinovatky nastoupil nasládlý pudr promísený s prachovým růžovým pepřem a výraznými sladce kouřovými tóny. Je to unisex, ale pro mě se spíš blíží k vůni čistě pánské...a moc dobře udělané.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 25. listopadu 2017 20:48
Reakce na Cervanek:

Tak pak dej vědět, Sylvi, zda i ostatní SRDCE stojí za hřích

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 25. listopadu 2017 20:51
Reakce na Luna:

Už JEN měsíc, Měsíční dámo Právě jsem ti ji chtěla připomenout, že to určitě bude ONA!

Cervanek
Avatar
25. listopadu 2017 20:53
Reakce na Korsičanka:

dám

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 25. listopadu 2017 21:49
Reakce na Korsičanka:

No jasne, to JE ona

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 25. listopadu 2017 21:52

Dnes znovu zkouším 1001 od Nobile 1942 a voní na mě stejně krásně jako na Vendulce na akci ve Vavavoom. Snad se to brzy pokazí, páč na ni rozhodně nemám. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 25. listopadu 2017 22:31

Velvet Haze Byredo - Je svěží, je mírně sladká, je elegantní i hravá.   Kokos provází vůni jen ve své jemné podobě. Není to nastrouhaný kokos, proslazený vůní cukroví. Je to kokosová voda, nijak výrazná, nijak sladká ani vlezlá.  Lehká, zelená svěžest, to je pačuli a přesto, že nejsou uváděné žádné květiny, tak mírný náznak tam je. Spíš než fialky vidím bílé květiny.  Kakao je vůně čokolády a trocha sladkosti aby si na své přišli i milovníci gurmánek.  Pižmo to je samet, pudr a jemnost.  Vše dohromady je povedená kompozice, která ve mně sice nevyvolává pocit šedesátek a nevidím Jimiho Hendrixe ani Cher, ale určitou omamnost a okouzlení ji musím nechat. 

Flower of Immortality By Kilian - Květiny, ovoce a zelenina, to je opravdu zvláštní složení. Broskev, jako ovoce mám moc ráda, ale bohužel mi přijde, že její vůně je nezachytitelná. Prostě ve všech parfémech voní uměle a nepřirozeně. Tady je  extra nepovedená verze. Květiny té (o záchranu volající) broskvi vůbec nedokážou pomoct, protože vůbec nepřijdou.  Mrkev mi  přidá opravdu nepříjemný tón, jako  kočičí moč. Potom už naštěstí končí pohromy. Vanilka a tonka už nic nepokazí, spíš vše vyrovnají, zjemní, osladí a objeví se i kosatec a pižmová sametovost. Květina nesmrtelnosti, pořád jsem nad tím názvem musela přemýšlet.  Možná v závěru z ní mám takový pocit. Jemné, zvláštní, nekonkrétní květiny, která se v jednu chvíli zdá tak zvláštní, že je na umytí a potom vstane z mrtvých a rozvoní se svou nevšední vůní. 

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 25. listopadu 2017 22:50
Reakce na alibi:

Nepokazí. Na mně už taky silně vylepšila profil. Začni šetřit a pak objednej někde v cizině, kde vyjde o pár stovek levněji

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 07:19
Reakce na alibi:

Ale je to limitka, těmito krátkodobými flirty si zásadně nerozdírám srdce.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 10:53
Reakce na Korsičanka:

Máš pravdu, nepokazila se (1001-Nobile 1942) voněla jako, když ráno dopíjíš zbytek studeného čaje a urovnáváš stolek před krbem s vychladlými uhlíky. A se vzpomínkou na včerejší "literární' večer ti na tváři vykvete lehký ruměnec. 

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 10:57
Reakce na Fleur:

To jsi dobrá, že se tak umíš držet zásad. Mě když chytne amok, tak nevím , co činím 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 11:46
Reakce na Cervanek:

O značce Map of the Heart vím už dlouho. Ale teprve letos v létě jsem se odhodlala vyzkoušet první z nich - dvojku Black Heart. Ta je dobrá.

Už jsem taky přemýšlela, jestli si neobjednat ze stránek značky celou tu sadu vzorků, ale pak mi euridike dala tip na varšavský Mood Scent Bar, takže nejspíš objednám tam.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 11:47
Reakce na alibi:

Taky, taky, ale už to začnu kočírovat! A co takhle prodloužit a napsat recenzičku? 

Cervanek
Avatar
26. listopadu 2017 11:54
Reakce na wendulka:

Mood Scent Bar jsem též dnes objevila.

Kruciš, že je ta Varšava tak daleko, jinak bych si tam už frkla a spojení na draka. No co se dá dělat.

Ale do Krakova máme jen 200 km - tam je zase Zoologist - až budou delší dny - tak si udělám asi výlet 

Cervanek
Avatar
26. listopadu 2017 12:01

teď jsem na Mood Scent baru se byla mrknout. Plné balení zde vychází dost draze.

Zatím mám zálusk na Clear Heart v. 1 (žádnou jinou neznám), počkám si na vzorky

a flakon bych si koupila na Neosu1911, budu-li kupovat, kde to vychází líp. (150 euro)

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 12:02
Reakce na Fleur:

Pokud vím, tak 1001 limitka není. Je to součást exkluzivní, ale stálé kolekce 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 12:38
Reakce na Cervanek:

Tak s cenou flakónu je to jasné. Mně jde zatím jen o vzorky. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 13:42
Reakce na wendulka:

Néé, pořád jsem se utěšovala tím, že po čase zmizí a pokušení spolu s ní.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 18:30

PonteVecchio (w) od Nobile 1943 jsem na akci ve Vava zasklila, tak jsem to chtěla napravit. Celý den přemýšlím, co mi to připomíná. A už jsem na to přišla. Lak na vlasy Lybar z mého dětství. Z Ábíčka jsem skládala a slepovala vystřihovánky. Karlštejn, nějakého scifi robota a tak podobně. A aby byly pevnější, tím Lybarem jsem je přelakovala. Při každém utírání prachu se lak znovu rozvoněl. Takhle ale vonět rozhodně nechci 

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 20:22
Reakce na alibi:

S 1001 jsem došla k podobnému poznání. V Brně jsem z ní byla spíše vyděšená, teď bych jí tedy rozhodně brala .