Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 18. listopadu 2017 11:47
Reakce na wendulka:

Mně se Iris Prima líbí moc. Ten základ je prostě k sežrání!  

Děkuji ... 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 18. listopadu 2017 12:26
Reakce na Cervanek:

a jaky je ten ritual, to me zajima! dekuju.

Cervanek
Avatar
18. listopadu 2017 12:47

je to různé

jedna metoda je po sprše  skleněnou tyčinkou u cpo verze

od špiček prstů u nohou přes celé tělo - olejová, tedy cpo koncentrace to snadno umožňuje.

v těch vedrech, které na Arabském poloostrově jsou, ani není moc dobré se stříkat vůněmi s alkoholem.

(Jsou emiráty, kde by na sebe vůně s alkoholem ani nevzali).

Někdy se také tak voním i v zimě - když mám dostatek času - udělám si takový relax pro sebe po  sprše nebo po koupeli  u flakónů s cpo (Ghroob, Tohfa, Khaltat Maryam, Kh. al Maha a jiných ) - a je to velmi příjemné  v podstatě se tyčinkou na pokožku dostane ne příliš velké množství a postupně se vůně rozkládá.

Parfémů v cpo verzi je i u nás relativně dostatek.

 A i Andy Tauer má teď novinku - jeho krásné No 02 v cpo verzi 5 ml - již se prodává i v eshopech jako alzd a v Itálii, zatím jsem si flakonek nekoupila, takže nevím, jak to má řešené u uzávěru - samotnou mě to zajímá.

ono olejová verze má vždy i silnější koncentraci, něco jako extrait, takže i množství několika málo ml, vydá tolik jako několik desítek ml v alkoholové formě.

Toly velmi kvalitních oudů z Indie, Malajsie, atd.  se prodávají v po 3 ml a stojí stovky USD.

anabis má teď krásnou vůni, kterou jsem zkoušela ze vzorku - nádherná květinová vůně Oud Remad.

I když slovo "oud" má v názvu není to nic šťiplavého či medicinálního, jak s jinými vůněmi.

Tuhletu vůni bych ke "svému rituálu" používala velmi ráda

Kdo jezdí do SAE si tuto vůni za mnohem lepší peníze může pořídit tam.

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 18. listopadu 2017 13:23
Reakce na Dalia:

Krásna recenzia, aj super výber fotky k nej  Iris Prima pôsobí na mňa upokojujúco a bol to lapač komplimentov. Nakoniec mi odstrek vzala dcéra.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 18. listopadu 2017 14:29
Reakce na Cervanek:

Hezké vysvětlení i popis rituálů. Já a arabky jsme si nikdy nesedly, teď asi i vím proč. Přitom Brno a letošní vedra na ně byly jak dělané. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 18. listopadu 2017 15:16
Reakce na sisa.b:

Děkuji pěkně.  Ano, je to takové konejšivá vůně. Mile mě překvapila.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 18. listopadu 2017 16:29
Reakce na Cervanek:

to je hezke, dekuju

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 18. listopadu 2017 18:05

Blossom Love (Amouage)

První přivonění jasný třešňový květ a různé reminescence, kdy stojí s tím právě „pravým“ pod rozkvetlou třešní, cítím to chvění ve vzduchu a potom polibek - ách - to je romantika. No, a později z povinnosti - „Pojď, dám ti pusu pod rozkvetlou třešní, ať neuschneš“. Maruška ale potřebuje třešně, takže během chvilky se vracím do dětství, kdy strachy stojím na nejvyšší příčce žebříčku a obírám sladké, zralé třešně (tuším srdcovky se jim říká) a protože mám strach z výšek, ochutnám až dole. Dvojčata si dám za uši a všude to voní třešněmi, koláč, kompot, zkrátka pravé třešňové hody a prázdniny klepou na dveře. Vybaví se mi maminka, jak váže červené keře růží, aby se nepolámaly, čas tak nějak líně plyne, babička si večer dá své oblíbené amareto, portské, co já už vím, zkrátka měla ráda likéry. A po celou dobu - někdy se mi to stává - vnímám jemně růžovou barvu, takovou tu, která lichotí duši i pleti nás postarších dam. Line se za mnou a je urputná jako naše kočka, když má hlad. A zase ách - pád do prachové vanilky a ambry, naducaná peřina, den skončil a byl tak krásný.
Snad jen ještě - aby to nevyznělo, že je to vůně venkova - to jen moje vzpomínky, po celou dobu jsem přemýšlela, co si odpoledne obléknu a shodou okolností mám světle růžový kabát, béžové kozačky a kabelku, zkrátku chic dáma (tedy vůně, jestli já - musí posoudit jiní). Nepatří k rozpínavým vůním, možná ji ani hned nezaznamenáte, ale vašeho odchodu si s překvapením spousta lidí.        \
Byla jsem velmi překvapena, vůbec jsem neočekávala tuto vůni od této značky, ale podpis Nathalie Lorson je čitelný a posun k „evropským“ vůním mi vůbec u této krásky nevadí.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 18. listopadu 2017 18:24
Reakce na woman27:

Krásná recenze. Vůni mám v tužebníku a zbytek ještě ve vzorku. Jestli mě to do jara nepřejde, tak si ji budu muset koupit 

Cervanek
Avatar
18. listopadu 2017 20:23

Renusatko neni zač.

Však si to někdy zkuste s vůní, co Vám sedne a je v olejové verzi - i třeba s roll-onkem.

Pak všechno načichne - prádlo, oblečení, ložní prádlo - je to fajn.

Cervanek
Avatar
19. listopadu 2017 12:10

Sweet Morphine - Ex-Nihilo

Vzdušný šeřík světlých barev, šťavnatá či lépe řečeno lehce krémová, sladká vůně od květů i nahořklá od stonku či větvičky díky vetiveru. Velmi příjemná, krásný vývoj, žádná nuda, temperamentní a radostná. Skvěle drží. Tu chci.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. listopadu 2017 12:20
Reakce na Cervanek:

Lákavý popis! A krásná barva!  

Cervanek
Avatar
19. listopadu 2017 12:22
Reakce na Dalia:

díky - nádherná vůně - připomíná mi lehce ztracenou LILAC EXTRAIT

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 19. listopadu 2017 18:45
Reakce na Cervanek:

Sylvi, zdravím tě Taky v poslední době často na Sweet Morphine myslím

Sweet Morphine - Ex Nihilo

Když porovnám Sweet Morphine s mou další oblíbenou šeříkovou vůní - Opardu: Opardu je dáma v krémovém kostýmku a v lodičkách a Sweet Morphine je divoška s rozpuštěnými vlasy, v pestrých květinových šatech a naboso. Šeřík je zde doplněný mimózou a spolu jsou opojné, až se z toho točí hlava. Je to rozevlátá a vzdušná vůně, plná barev a dobré nálady.

Cervanek
Avatar
19. listopadu 2017 19:02

Marti, tento vzorecek mam od Tebe na SM. ( hledala jsem ve vzorkove krabici neco jineho), co jsem nenasla a narazila na tento Sweet Morphine. Jen tak bezdeky jsem si pricichla a uplne me vune rozparadila.

Opardu je pro me tez cislo 1 z serikovych a SM hned za nim svym temperamentem. Mam nutkani ho odkliknout na EX-NIHILO. Zaroven me laka od nich nova vune FRENCH AFFAIR - sice ji neznam, ale laka me slozeni. Laka me i si nakombinovat 5 vuni z cestovnich, nebo FA + SM.  Stve me jejich postovne 20€

Pak jsem zjistila, ze na alzd naskladnili Vilhelm Parfumerie, kde je i A LILAC DAY - taky serik - cetla jsem pozitivni recenze a pak me laka HARLEM BLOOM - to je zase safranova kozena zalezitost. Pak me laka i 10 ml PoaL a Shangri La - tak premyslim - jsem tak zrala do blazince - mam po Kriglerech zakaz vstupu kamkoliv! Pomooooc 

Offline Nadik
Avatar
140 příspěvků moje polička 19. listopadu 2017 19:19
Reakce na Cervanek:

ad Martula

a to děvčata jsem zvědavá, co řeknete na Love Shot Ex Nihilo, ta je skvělá (kůže a maliny) .....................Sweet Morphine mám až na 2. místě a na třetím Musc Infini 

Jedna lepší než druhá 

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 19. listopadu 2017 19:22
Reakce na Nadik:

Love Shot neznám, složení je lakavé. Raději nezkoušet..

Chtěla bych kromě Sweet Morphine i Devil Tender a Midnight Special 

Offline Nadik
Avatar
140 příspěvků moje polička 19. listopadu 2017 19:27
Reakce na Martula:

Já chci ještě chvíli testovat a něco budu muset koupit, to se nedá odolat 

Třeba by bylo fajn se následně domluvit na rozdělení většího flakonu, tedy pokud by se nám líbila stejná vůně 

Dobrý je i ten Travel kit....třeba pro začátek 

Cervanek
Avatar
19. listopadu 2017 19:35
Reakce na Nadik:

taky to tak nějak mám, pokud bych šla do cestovního balení po 5 .

a ještě tam mám Vetiver, tedy Sweet Morphine + Love Shot + Musc Infini + Oud Vendome a bud Vetiver nebo 352 Cologne. (ono se dá ještě vzít vzorky - 4 po 2 ml) ale celkem jenom 2 veci - to je též blbý  fór 

Online Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 19. listopadu 2017 19:41
Reakce na Cervanek:

A kde ti zůstala “naše” Affinessence???