Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline clothilde
Avatar
1780 příspěvků moje polička 25. dubna 2020 18:10

tv koleno vypadá nadherně

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 25. dubna 2020 18:15

Karoleena Chtěla bych se Tě prosím zeptat: udělal jsem tu tahini omáčku a vůbec mi nechutnala, protože byla děsně hořká. Je to jen o mé chuti, nebo jsem na tom mohla něco zkazit? Je opravdu hořká? Dělala a jedla jsem tahini poprvé, tak vůbec netuším :) Děkuji.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 25. dubna 2020 18:33

nonemy No a tahini samotný je ok a chutná ti? Ono to přidání citronu a případně česneku tu chuť tolik nezmění, furt to je hlavně tahini "s něčím", ale na druhou stranu, hořký by to určitě být nemělo. Zkusila bych prvně, jestli není s tím tahini něco špatně, jen tak na lžičce. :) 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 25. dubna 2020 18:52

Karoleena Ano, zkusila jsem ho samotné a je hořké. Až po chvíli, ale dost. Když jsem to dala do pusy, tak jsem si říkala, jak to je příjemné, jemné, jakoby oříškové a po chvíli fuj :) Tak pokud to normálně hořké není, tak to třeba může být zkažené.? Já právě chuť neznám :) Ale můžu být vůči hořké chuti vnímavější, nechutná mi hořké vůbec nic.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 25. dubna 2020 19:33

nonemy No možná jemně nahořklá by mohla být jedině tahini z neloupaných semínek, ta je celkově taková tmavší a výraznější, ale chutná tak hned a furt, ten hořkej ocas mi přijde divnej, to bych spíš měla podezření, jestli to není žluklý... Obvyklá chuť je právě oříšková, typově jako ničím neochucené burákové máslo, jen ze sezamu. 

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 25. dubna 2020 20:55

Catherinne Krasne barvy, do dnešního ochlazení byl vývar ideální! 

ja jsem dnes asistovala u pečení koláčů :)

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 25. dubna 2020 21:10

Karoleena Děkuji za odpověď. Dám tomu tedy ještě šanci a časem koupím jiný druh/značku a ještě jednou vyzkouším :) Na začátku to bylo totiž fakt příjemný.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 25. dubna 2020 21:26

nonemy mně zhořkne všechno, kde se mixuje olivový olej. takže tahini doma leda ze slunečnicového/řepkového. ale teď mi došlo žes ho koupila, tak to asi bude žluklý. já dnes k večeři poprvé baba ganoush:-) jsem si právě vzpomněla že tahini mám a v albertu slevněné lilky a ty mám hrozně ráda. tak pokus a vcelku úspěch. místo koriandru teda petrželka, my ho neradi. 

a zítra budou líčka s bramborovou kaší s druhou půlkou celeru

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 25. dubna 2020 21:46

viktorka_od splavu Lilek jsem se taky ještě nenaučila v úpravě, která by nám doma chutnala. Ale já jsem kuchařka na baterky, moc to neumím :( Se spoustou věcí se teprve seznamuji. Normálně moc nevařím. Takže co je to Tvoje první jídlo vůbec netuším, co je ta baba ganoush, šílený název :)

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 25. dubna 2020 21:47

viktorka_od splavu A líčka s bramborovou kaší mám moc ráda. Můžu k vám zítra na oběd? :)

Offline Sweet Potato
Avatar
34797 příspěvků moje polička 25. dubna 2020 21:47

Děsnej nervák to byl, těsto až ve vlasech. Ale dcera pravila, že je skvělej.

Díky, Potrefenáhusa

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 25. dubna 2020 21:50

nonemy název je děsnej, lilky jsem se naučila jíst že můžou být dobrý na dovolené. musí být zralé, předem nasolené, a hlavně důkladně tepelně upravené a lepší je péct nebo grilovat, smažené to nejde, protože hrozně vsakují olej, chutná to skvěle ale tři sousta a dělá se mi zle. 

nejlepší a asi nejjednodušší je tohle

https://www.koreni.cz/recepty/peceny-lilek-po-stredomorsku

Offline Catherinne
Avatar
9822 příspěvků moje polička 25. dubna 2020 21:51

Tulipe koláčky pekla vždycky v neděli babička. Malé, výborné.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 25. dubna 2020 21:54

nonemy jestli můžeš česněk, tak tohle je skvělý. https://www.labuznik.cz/recept/jeanuv-lazensky-lilek/

Lilky už se nemusejí nechávat vypotit kvůli hořkosti. Už nejsou hořké, to co se dnes pěstuje je už vyšlechtěné bez hořkosti.

Offline Catherinne
Avatar
9822 příspěvků moje polička 25. dubna 2020 21:56

Nakonec jsem teda upekla bábovičky 

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 25. dubna 2020 21:59

Catherinne pekné ich máš

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 25. dubna 2020 22:01

Dadoo Já česnek omezeně (někdo hodný mi tu poradil, že je míň agresivní, když se vyndá prostředek, tak už to tak dělám :) ), ale zrovna tento recept jsem zkoušela a nic moc. A není to mou vybíravostí :), doma to nechutnalo nikomu. Ale třeba jsem to neudělala dobře, to nevím

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 25. dubna 2020 22:03

nonemy jasně, přijď:D ale musíš spěchat, dost často 12:20 už jsou jen prázdné hrnce:-)

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 25. dubna 2020 22:04

viktorka_od splavu Jo, to je to stejné, jako od Dadoo, to nebylo dobré :) Nevím, jestli jsem to nezakapala olivovým olejem moc, bylo to takové nepříjemně nacucané :) Doprčic, já si tady stěžuji na jídlo a ono to bude asi fakt rukama

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 25. dubna 2020 22:05

viktorka_od splavu 11:30 zvoníme, budeme tři (kdyžtak si počkáme, ale radši dříve, aby jste nám to nesežrali)