Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 11. srpna 2021 23:31

Karja ale prosím tě, na tom se nemá co nepovest. Hlavně pořádně ten pekáč utemuj, ať ti neutíká pára. To je asi nejdůležitější.  

Offline Karja
Avatar
35827 příspěvků moje polička 11. srpna 2021 23:35

continuity Já myslela, že mi píšeš ,,umyj,, ten pekax. Tenhle týden jsem totiž máme půjčila hrnec a ona mi pak velice důrazně předváděla, jak má vypadat umytej hrnec! 

Offline Candance
Avatar
5348 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 10:01

nemate nekdo prosim recept na kolac z celeho maku?

Offline Candance
Avatar
5348 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 10:02

a jeste dotaz kdyz uz se resilo to jidlo a trvanlivost

jak dlouho napr nechavate muffiny s ovocem? u nas je sice uz druhy den nikdo neji ale jsou jeste ok napr.treti? kde skladujete napr.kynuty kolac s ovocem? to ovoce mi prijde takove nachylne na plisne

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 10:05
Reakce na Candance:

nemate nekdo prosim recept na kolac z celeho maku?

Offline Candance
Avatar
5348 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 10:46

Biely kvet dekuju

Online viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 11:18

Candance buchty s ovocem v lete davam do lednicky, nakrajene na kousky zavrene v krabicce. na plechu v troube nechavam max do druheho dne (napr. vecer upecene do rana)  prave jsem tam jednou tu plisen objevila - pritom na chuti a vuni nebylo nic poznat

Offline Kan
Avatar
6977 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 11:27

Candance Piškot s ovocem a mascarpone se snažím sníst do 48 hodin, uchovávám v ledničce pod alobalem. Kynutý koláč s tvarohem taky do druhého dne, ale mám na talířku pod bavlněným ubrouskem. Bílkový chlebíček s polevou klidně 3 dny, déle ale nevydrží, dělám bez ořechů se sušeným ovocem, stejně tak třená bábovka. Třeba jablečný závin přes léto vůbec nedělám, začnu až s podzimem.

Offline Aranel
Avatar
4503 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 13:11

Candance Ovoce jako jahody, meruňky mám tendenci taky dávat spíš do lednice. Rybíz, borůvky apod. mi přijdou trvanlivější. Záleží na tom, jak je zrovna konkrétně teplo.

Muffiny budou imho trvanlivý dost. Druhý i třetí den bych je normálně jedla.

Online tina
Avatar
5867 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 15:47

Candance přes léto kromě muffinů a bábovky dávám všechno radši do lednice a max tři dny, ale stejně teda pečlivě kontroluju

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 16:27

Candance Já se teda přiznám, že mi ovocný buchty, zejména ty kynutý drobenkový, z lednice nechutnají, takže je nechávám venku pod utěrkou. Do lednice dávám jen dezerty s nějakým krémem, dorty, pudinkový řezy a tak. Ale my naštěstí všechno velmi rychle sežerem, třetího dne se tady dožijou leda nějaký nevydařený experimenty...

Offline Candance
Avatar
5348 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 18:13

Karoleena no mne prave taky ne, ale dost lidi to tam dava, proto jsem chtela vedet, ci nedelam nejakou botu

Online Mrakoplas
Avatar
8803 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 19:40

Potrebujem poradiť, tuším Karja by mohla vedieť, ale aj ostatní. Sambo musí mať (snáď dočasne) bezmliecne diétu, takže hľadám rastlinné náhrady mlieka, smotany,  tvrdého syra, jogurtu a hlavne masla! atď. Máte niečo odskúšané čo chutí aspoň trocha jedlo? Teraz som len narýchlo kúpila v DM ovsenú smotanu a mandľové akoze mlieko (do kávy) a v Kauflande nejaký divný edit.ovseny jogurt, som zvedavá či to nepôjde všetko do koša :) 

Offline Karja
Avatar
35827 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 19:46

Mrakoplas Já se teda moc nevyznám, protože všechno zapomenu;-(((. A hlavně dcera měla tu bezlaktozovou dietu, tu ryze bezmlecnou jsme drželi snad jen 14 dní a bylo to malé dítě, to má jiné potřeby než dospěly. Ale tady ti poradí někdo fakt bezvadně, mne tehdá taky poradily tady skvělé. A hlavne taky záleží, jak moc přísně to musí držet.

No nicméně, máslo jsem všude v receptech nahrazovala olivovým olejem, na co to máslo chce? Na chleba? To může mit suchý a jíst pomazánky, šunku....sýr taky nemusí vubec:-D. A z mléka mi přišlo nejlepší chuťově sójové. Místo jogurtu, pokud ji ovocné na ,,chuť,, nebo místo sladkosti bych mu koupila ochucené sójové mlicko alpro, to je fakt dobrý:-D. 

Offline Karja
Avatar
35827 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 19:47

Mrakoplas Jo a do kafe si fajnsmekri dávají kokosový olej, nechápu proč, musí to bejt hnusný:-D. 

Offline Kokoska
Avatar
28280 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 19:50

Mrakoplas mne chutnaji jogurty Alpro, je to sojovy. Sice dietu nemam, ale obcas si je kupuju. Do kafe spis kokosovy mliko nez mandlovy.

Offline Ounz
Avatar
19830 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 19:51

Mrakoplas jen troškou do mlýna přispěju, ale alprosoya pudink čokoládový a i ten vanilkový je překvapivě jedlej. Jinak mléko jsem zkoušela jen ovesný a to mi teda spíš nechutnalo, já to zkoušela ale jen ze zvědavosti, ne z nutnosti, takže jen jednou, nic hloubkovýho - značek je víc. 

myslím, že s tímhle má zkušenosti i 711990 ? Nebo se pletu?

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 20:02

Mrakoplas zní to divně, ale nejjednodušší je vařit rovnou bez mléka, než hledat náhražky. Ty sójové a jiné věci prostě chutnají jinak. Takže to buď musí chutnat nebo tam musí být jiný důvod. Ale jestli jen zkoušíte na dobu určitou (a pak se uvidí), tak bych neprekopavala komplet všechno. Může se stát, že to pak nebude chutnat nikomu a tak. 

Na chleba margarín, ale pohlídat složení. Koho znam a pije kafe s mlékem, tak mu náhražky nechutnaly. Buď mlíko nebo radši nic.

Offline 711990
Avatar
17129 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 20:02

Ounz jj mam, vynechavala jsem bilkovinu kravskeho mleka.

Mrakoplas z margarinu na peceni/mazani muzu doporucit Alsan, je prekvapive chutny. Naopak si dejte pozor na Ramu apod, byva v tom prave mlecny tuk nebo bilkovina "na prilepsenou". Z jako jogurtu mam dobrou zkusenost s Alpro jogurtem vanilka a kokos, z dezertu ty alpro pudingy. Na peceni i piti mi prijde nejchutnejsi ovesne mleko, DM brand obecne(mandlove, sojove i ovesne) je podstatne levnejsi nez Alpro a ma mnohem lepsi slozeni. 

Nahrazky syra neznam, ale to mi nechybelo. Co jsem ocenila, byla vegan Nutella z DM a vegan Ben&Jerry zmrzliny. Jo a vegan je i cokolada na vareni z Lidlu, ale jen ta horka(chutna ale sladce). No a davejte si fakt pozor na slozeni, mlecna bilkovina nebo syrovatka je nacpana v hodne produktech, kde bys to necekala.

Online Mrakoplas
Avatar
8803 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 20:18

MaeGandal no to by som musela variť často dve rôzne jedlá (má ešte iné obmedzenia dočasne ako mlieko) a to sa mi fakt nechce. Tak som rozmýšľala napríklad do paprikasu, jemu spravím s rastlinnou smotanou, nám s normálnou. Nejaký syr na cestoviny atď. Lebo ma ten jedalnicek už aj tak hodne obmedzený, nevie chudák čo jesť, tak aspoň toto somu chcela uľahčiť.

711990 no tie z DM som kúpila, vyzerajú fajn. Alsan som tu už vlastne zachytila, dik, snáď ho dakde zoženiem. A tu čokoládu na varenie kupujem, ani som nevedela, že je vegan.:)))

Ďakujem všetkým za rady, alpro výrobky pohladam Karja Kokoska Ounz