Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline continuity
Avatar
33723 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 22:24

viktorka_od splavu tak muž si je dává naslano, stačí mu dve-tři, děti sni každé tak čtyři, když mě budou rozčilovat, tak to vyfasuji s tvarohem. To pak taky stačí max tři.

A co je nejlepší, ony si je upečou i sami. Mám nový lívanečník i ghi, ale nechtějí teď lívance. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 06:43
Reakce na Ounz:

A já fakt hodně nerada čichám ten pach vařenýho masa při vaření vývaru, takže na vývary používám papinův hrnec. 

​U nás, když se vaří maso, tak všichni chodej, nasávaj a ptaj se, co to tam tak hezky voni, lidi i psi. I s papiňákem teda....

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 06:44
Reakce na Solathis:

Ja dnes delala sumecka africkeho s rajcaty a kaparami a spagetami. Manzelovi moc chutnalo. Ja nejim ryby a ani tahle omacka samotna mi nekonvenuje, takze doslo na "junk" cervenou omacku.

​Co je junk červená omáčka? 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 06:51

Maso na vývar predem opeču, kosti strkam do trouby, solim na začátku a s libečkem vývar je nej

ja miluju tu vyvarenou zeleninu, takže nevyhazuju, novou nedávám, jen to po nějaký dobe vylovim, nakrajim a strcim zpátky až nakonec 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 06:55

A priznam se, ze mě to vaření už taky trochu dost s...e, jsme teď doma a nějak se to vaření ode mě čeká...a já v tom plánování nejsem úplně top...venku hezky a místo kafe na zahradě stát u sporaku. 

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 07:26

Potrefenáhusa Máte výhodu  já to fakt nerada (jako voni to prej, říkaj ostatní taky)

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 07:26

Potrefenáhusa A vařenou zeleninu mam taky rada, co nedam do polívky, snim

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 11:01

Potrefenáhusa Takova ta obyc domaci protlakovo/kecupova omacka na spagety, urcite znas. Ja se ponekud odbyvam, kdyz se srovnam s manzelem :-D

Offline Magráta
Avatar
7771 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 11:26

Potrefenáhusa taky nedávám novou zeleninu, nakrájím tam tu vyvařenou 

Offline Malenge
Avatar
4266 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 11:45

Prosím o radu, dostalo se ke mě toto Kokos. Nějaké nápady, co s tím?

Offline carries
Avatar
1107 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 11:55

Potrefenáhusa Mne varenie doma nevadí, ja si pri tom oddýchnem. Ale nesmiem sa pýtať, že čo mám variť, to je vždy chyba. To dostanem nejakú nemastnú neslanú odpoveď a málokedy sa zhodneme. Keď sa nepýtam a uvarím, tak sa všetko zje a nereptá sa! Takže robím týždenný jedálniček dopredu a celkom nám to obom vyhovuje. Varím teda len pre dvoch a len jedno jedlo denne. A raz do týždňa máme donášku z nejakej lokálnej reštaurácie, to je tiež dobrá obmena.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 11:56

Solathis aha, já dělám z těch krabičkových protlaků a nepovažuju to za junk právě, tak jsem byla zvědavá

já co nejim, to nevařim, fakt mi nějak stačí stát u sporáku, i když mám ty jídla ráda, už i tý znojemský jsem přišla na chuť, když to vařim já  :-D

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 11:58

carries ten týdenní jídelníček by mi asi pomohl, ale já toho zatim nejsem schopná. 

Donáškový jídlo by se mi taky líbilo, bohužel teď bydlíme dost mimo dosah.

Offline carries
Avatar
1107 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 12:20

Potrefenáhusa ja som ho zaviedla po 2 prvých chaotických týždňoch v karanténe. Robíme z domu obaja už 6 týždňov... priateľ má naviac taký nie moc priateľský vzťah k mäsu, tak varím väčšinou vegetariánske jedlá. Ja zase nie som schopná si konečne zohnať kvások a začať piecť chlieb. Viem, že sa to tu x krát preberalo, mne to stále príde ako nejaká vesmírna veda a moc plánovania :) Ale raz začnem.
S tou donáškou to je pech. Tu sa to tiež dosť obmedzilo, hodne reštaurácií je úplne zatvorených, väčšinou si nakoniec objednáme curry. 

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 13:16

Malenge mela jsem jinou znacku a pulku jsem ho snedla lzickou. chutna to jako koncentrovane Raffaelo, je to vlastne oriskovy krem jako napr. liskooriskovy. Pouziva se casto do nepecenych dezertu a kokosovych kremu do dortu, ja si ho mazala na toast pod marmeladu. Ted si kupuju trio mandle - kokos - kesu. 

Offline Malenge
Avatar
4266 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 13:29

Lamicka aha, to zní nebezpečně  teď se budu bát to otevřít, že to hned sežeru! Ale každopádně díky, něco s tím vymyslím.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 15:10

carries To dělám dost podobně. Neptám se to by nešlo. Jen jsou to 2 jídla a pro 4 dospělé . Na začátku jsem si sepsala asi 40 obědů a 30 večeří a vždycky udělám plán a podle toho naházím nákup na Rohlík. Zatím ještě nejsem na konci, protože někdy v klidu uvařím omáčku nebo guláš na dva dny. Je toho kolikrát sice třeba 6 litrů, ale co nadělám. Nikdy jsem nebyla zvyklá plánovat na víc dnů. Šla jsem z práce a koupila na co jsem měla chuť a uvařila na druhý den. Hlavně vařit musím až večer a nic jiného než ohřívat dělat nemůžu, protože do práce chodím. Nedá se to jinak, ale protože já ani normálně nechodím na obědy a vařím si, tak jsem zvyklá. 

Offline carries
Avatar
1107 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 16:20

Renusatko Tak ja som tak trochu plánovač, vždy som plánovala večere na pár dní dopredu. Ale nikdy nie ako teraz, že ideme raz do týždňa na veľký nákup a medzitým sa snažíme obchodom vyhnúť. Nakupovanie je teraz hrozná otrava. Som rozmaznaná, chýba mi staviť sa cestou domov v obchode, kúpiť si na čo mám chuť a vybaviť to za 10 minút. Naviac nemám moc rada narvanú chladničku jedlom, strácam prehľad čo tam vlastne máme.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 18:45

Koupila jsem dnes krásný kopr. Miluju kopr! Co si mám uvařit, kromě kulajdy?  Nenapadlo mě koupi si fazolky, škoda..

Koupila jsem(neptejte se proč, sama nevim) kokosovou kysanou smetanu. Co s ní? 

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 20:36

Dadoo ja miluju zelny salat s koprem a zalivkou z vinneho octa, cukru, oleje, sul, pepr, nic sloziteho.

Kokosovou zakysanku bych si asi dala na ovoce. Kokos mam rada v kombinaci s mangem, ale i treba jahodama. Kde jsi ji koupila, prosim? Kokos miluju.