databáze 112394 vůní od 8280 značek a 1553 parfumérů

1889 Moulin Rouge Histoires de Parfums

1889 Moulin Rouge
značka: Histoires de Parfums
parfumér: Jourdet, Sylvie , Ghislain, Gérald
rok: 2009
určení: pro ženy
hlava: mandarinka, švestka, skořice
srdce: pelyněk, damašská růže
základ: kosatec, pačuli, pižmo, vanilka, kůže
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
Dalia (07.2.2018 )

V sametovém objetí …

Ovoce podzimu se sladkou skořicí, pár likérových slz, vlhká zemitost pohlcující tenký proužek dýmu a prohřátá kůže zahalená do pudrového kouzla kosatce. Lenivá nonšalance okamžiku … běh času na chvíli ztratil dech.
Sametový kosatec s lahodně ovocnými konturami, jehož namodralá aura se zvolna ztrácí v dřevitě pačuliových stínech. Vůně duši tišící.

Avatar
Renusatko (15.8.2017 )

Krásná vůně podzimu. Skořice a švestka. Na malou chvíli vše pokazil pelyněk, který tam najednou prudce vykoukl a chtěl všem ostatním složkám ukázat svou sílu. Už jsem se lekla, že vůně půjde špatným směrem, ale je moc příjemná. Je to jedna z mála vůní, kde se postupně objevují všechny složky. Vanilka a pižmo dodají sladkost. Kosatec, se svou máslovou vůní, jemnost. Pačuli zelenou vlhkost a kůže vše zahladí. Po celou dobu je přítomná troška skořice. Něco podobně zdařilého jsem čekala podle popisů od Night - Judith Leiber , která bohužel mé očekávání nesplnila.

Avatar
wendulka (11.8.2015 )

Jde asi o nejznámější pařížský kabaret, jímž podobně jako u Olympia Music Hall prošla řada význačných umělců, takže není příliš překvapující, že si na ni Gérald Ghislain u příležitosti 120. výročí od založení vzpomněl. S Moulin Rouge se neodvratně pojí kankán a musím uznat, že v tomhle ohledu se vůně drží tématu už od samého začátku.

To se totiž objeví temperamentní teplá skořice, která se v obláčku snáší na sklenky se švestkovým likérem. Vzduch je naplněný vůní líčidel zdejších tanečnic - hlavně pudr (kosatec) a šťavnatá červená rtěnka, která jim září na rtech, zatímco ve svých semišových rukavičkách posílají do publika několik vzdušných polibků. Kdo by rád opravdu povedenou nebonbónkovou rtěnkovou vůni se skořicí a hebounkým semišem s lehce nadprůměrnou intenzitou a výdrží, měl by se určitě seznámit.