Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 16:14

Ounz Samozřejmě jedině burgundské!

Online 999
Avatar
17583 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 16:16

Ounz Později to totiž už nejde dosolit.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 16:25

Sweet Potato  Oki 

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 16:26

999 no..jako trochu jo (já miluju hodně slaný, nekdo třeba ne, tak si dosolim extra, ale základ je ten začátek! A taky to koření a já přidávam můj oblíbenej libeček)

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 16:29

Ounz Bez libecku neni vyvar totiz!

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 16:33

Solathis No někdo ho nerad

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 16:36

Ounz Manzel ho vubec neznal... Ja byla v soku.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 18:17

Tak jsem včera upekla štrůdl. Tři. Dnes příjdu z práce a není tady nic

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 20:20

Renusatko no tak to je jasný - každej jednu nohavici a pro sebe sis neupekla

já se tu inspirovala a udělala dnes hrachovou kaši s klobáskou:-) a zítra jdu do práce, nechám jim tu mraženou pizzu a na víkend fakt už nevím, už toho mám tak akorát dost a to začnu za chvíli chodit do práce denně a vařit budu muset obědy pořád dál

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 20:43

viktorka_od splavu No to já mám tak pořád, teď během karantény, ale i normálně. Do práce chodím pořád a vařím denně, protože nikdo jiný u nás neuvaří. A ještě často vařím pro sebe jiný oběd a pro kluky jinou večeři. Teď se snažím tak nějak to udělat, aby jsme to mohli všichni.

Teď ještě peču na zítra kuřecí roládu a nakládám králíka na sobotu.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 20:53

Renusatko tak já normálně taky každý den vařím večeři (ne vždy teplou, ale skoro vždy), ale nemusím vařit obědy, krom prázdnin když jsou děti doma. teď jsem se teda zařekla, že teplé večeře nebudou, protože dvě jídla denně vařit odmítám. sice večeři musím chystat tak jako tak, ale jen pomazánku nebo něco podobného studeného - sýry, šunku.. plus pečivo a zeleninu. saláty se u nás nejí nebo jen když jsme s mužem doma sami, takže všechno zvlášť, aby si mohl každý vybrat co jí (jeden jen mrkev a papriku, druhý mrkev neveme do pusy.. atd. nebaví mě to pořád vymýšlet a myslet na to, a především pak poslouchat remcání nebo koukat na otrávený xichty, že proč toto a cotojeee

Offline tv
Avatar
3540 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 21:25

Včera večer jsem pekla vepřovou pečení na sádle a hromadě cibule a zeleniny, s česnekem ještě. Já k tomu batatovou kaši, ostatní bramborovou. 

Teplé večeře jsem taky zatrhla, dají si rohlík, chleba s něčím, max jim ten rohlík udělám ve vajíčku, to milujou. Snažím se obědy vařit v množství na dva dny, už mě to moc nebaví.

Offline tv
Avatar
3540 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 21:26

Díky za tipy na solení vývaru hned ze startu, já vždy solila až na konci.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 21:41

tv u nás to množství na dva dny moc nejde, jenom pro kluky klidně, ale pro všechny to už je prostě moc, nebo ne vše jde ohřát/je druhý den poživatelné a jídla která takhle vařívám už jsem dávno vyčerpala. když mají dva dny prázdniny tak udělám velký hrnec guláše a vyřízeno. ale když už to jede druhý měsíc a nemáme obědy nikdo ani možnost někam zajít na oběd či večeři, tak už mě to prostě nebaví

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 21:51

My dnes pečené kuře na šalvěji a brambory s pažitkou. Zítra že ze zbytku kuřete rizoto. O víkendu asi hovězí s rajskou a hamburgery. To jsou obědy , ale co k večeřím? Mam tu řepu, tak asi salát. A dál fakt nevim.

Offline tv
Avatar
3540 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 21:59

viktorka_od splavu to chápu, já mám kluky ještě malé, být to pubertaci nenažraný, tak nevím..teď jsem pekla kuře,to nám na dva obědy vyslo a hromadu omáčky z mletého na špagety. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 21:59

notna no právě. místo jednoho jídla každý den musím vymyslet každý den dvě mně nevadí to chystat, nevařím nic složitého a dost často mi i někdo pomůže - ale vymýšlet a zajistit aby byly doma vždycky všechny potřebné suroviny. já jsem hrozný chaotik a tohle je pro mě mor:-(

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 22:03

tv jojo, doby kdy z jednoho kuřete byly tři obědy:-)) ale je to dost i o typu jídel/kuchyně, takové ty klasiky omáčky apod, co se dobře vaří ve větším množství, já to mám ráda ale po delší době už mi to leze krkem a už nevím co dál a na experimenty nemám ani čas ani náladu. pro dva mě baví připravovat různá exotičtější jídla, saláty, minutky.. to ve velkém buď nejde vůbec nebo vyžaduje hrozně času (na čištění hromady zeleniny atp)

Offline continuity
Avatar
33723 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 22:11

Když ja to ohřívané jídlo až na vyjímky taky nemusím. Ale u nás nastesti k večeři stačí i volské oči nebo palacinky. Ale snažím se vařit přesně, jinak bych ty přebytky vyhazovala a to nechci. Dělám to teď tak, že ráno, když vstanu, všechno si nachystám, pak pracuji, v nějaké volné chvilce zapnu hrnec, troubu a těsně před obědem to dovarim. 

Dnes byly španělské ptáčky, už jsme rýži dlouho neměli. Zítra čočka a o víkendu asi kachna a mám tady telecí na řízky. 

Úplně moc to neopakuji, ale zrovna ty ptaci už jedou od zacatku března potreti 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 22:19

continuity tam palacinky pro vsechny to je prace na dve hodiny, to fakt neni na rychlou veceri. jinak delam to stejne a vyhovuje mi to