Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Aranel
Avatar
4503 příspěvků moje polička 04. října 2018 13:57

whiskas I to tvarohové těsto trochu roluju. Je to závin, ne? Musí se trochu zavinout. 

Offline andulka01
Avatar
10690 příspěvků moje polička 04. října 2018 15:51

Chloe Ano, jednoduše použít. Ono teda musí trochu změknout, samozřejmě, ale to udělá samovolně během vyválení. Štrůdl plním nadvakrát, podélně po jedné straně, přehnout dovnitř a doplnit po druhé straně a uzavřít. Před pečením potřu vejcem nebo mlékem, nesypu. Prdelky u nás jí jedna část rodiny, ta druhá vnitřky, takže se ani nehádáme :-)
Tyjo pekla bych hned, ale trouba mi nepeče zespoda, takže těstům se teď trochu vyhýbám.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 04. října 2018 16:05

ice andulka01 Ďakujem, rozhodla som sa, že to skúsim a uvidím. V M&S som si kúpila toto, v Delmarte asi budú mať niečo podobné.

Offline andulka01
Avatar
10690 příspěvků moje polička 04. října 2018 16:24

paktofonika Jo, to je v podstatě to samé, chutná mi to moc, ale mám špatný svědomí že na dva loky je tam moc plastu.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 04. října 2018 16:36

andulka01 No a pritom je to jednoduché, preto si to chcem robiť doma. Už len zistiť kde kúpim dobrý ananásový džús. Mala som rada z Lidlu ale prestali ho predávať. 

Offline andulka01
Avatar
10690 příspěvků moje polička 04. října 2018 16:43

paktofonika Ty turmeric a cayenne shots jsou teda myslím na základě jablečného džusu, ale ananasový natural press maj dobrý v Delmartu.
Jo, jasně že mám doma odšťavňovač, ale nesnášim to čištění 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 04. října 2018 16:47

andulka01 Pozriem sa, ďakujem. V M&S som ananásový hľadala a nemali. Jablkový mošt som už asi prepásla. 

Offline andulka01
Avatar
10690 příspěvků moje polička 04. října 2018 16:50

paktofonika Jestli už jsi v Praze, tak v sobotu na trhu na náplavce (Výtoň) jsou minimálně dva stánky s naprosto čerstvým moštem (lisují na místě). V tuto chvíli nic lepšího není :-)

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 04. října 2018 17:02

andulka01 Jee ďakujem. Už som tam bola dvakrát a ani raz som si nevšimla. 

Offline tina
Avatar
5867 příspěvků moje polička 04. října 2018 19:18

Dadoo Takže zelí zůstalo neodhaleno:) Taky bych ho teda netipla, spíš je tam jako ta zvláčňující složka. Tipovalo se vše možné, třeba i lilek:) A chutnalo i dnes dvouletému oslavenci. Děkuji a přidávám na seznam oblíbených dezertů.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 04. října 2018 19:33

tina Tak to jsem ráda, že všechno klaplo a chutnalo 

Offline andulka01
Avatar
10690 příspěvků moje polička 04. října 2018 19:37

Dnes jsem byla u Flying Tiger pro drobnosti do kuchyně a koupelny a v rámci zvědavosti jsem sáhla po pytlíčku pražených kokosových lupínků se slaným karamelem. To je TAK dobrý, tak strašně moc dobrý.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 04. října 2018 19:52

paktofonika Já v zimě hrozně ráda golden milk z kokosovýho mlíka, tam je taky kurkuma a troška pepře, ale teda nemyslím si, že by to právě díky té kurkumě a pepři mělo nějakej nakopávací efekt, nebo teda na mě určitě nemá, naopak to podávám s dekou a knížkou. :) Jediný, co mě kdy fakt nakoplo, byl "čaj" z guaranového prášku, sladila jsem si to trochou medu, v létě to pila s ledem a mixlý s pomerančovou šťávou a docela mi to i chutnalo. A na takový to placebo nakopnutí z ovoce mi vyhovuje 100% grepovej džus, ani mi netřeba to s čímkoli míchat.

Offline andulka01
Avatar
10690 příspěvků moje polička 04. října 2018 20:06

Karoleena paktofonika Ale to snad není jen placebo nakopnutí, ne? Mix vitamínů a chuťových podnětů  je nakopnutí jako blázen. Když se mi nedostává něčeho důležitého (většinou vlivem stresu, blbého stravování), tak si tělo ve finále nekompromisně řekne. Chybí vitamíny = mám chuť na ovoce. Chybí krvinka (zjednodušuju, mám chudokrevnost) = potřebuju červený maso, listové věci. I když mám docela vyrovnaný jídelníček, občas se něčeho nedostává. A konkrétně únavu a takový to "prostě se necítím ok, ale nemocná fekt nejsem" řeším ovocem a zeleninou, kořením, bylinkami.

Offline Kokoska
Avatar
28280 příspěvků moje polička 04. října 2018 20:08

Pinot Noir i v tom konci jsou jabka, protoze konec testa prelozim na ne. Jen je tam vic toho vypeceneho krupaveho testa a deti to vzdycky mely nejradsi.

Jinak teda testujeme typicke sicilske sladkosti, ale jeto brutalne sladke, jako vsechny cukrovinky prenesene od Arabu. Nakonec ty jejich plnene trubicky cannoli z tmaveho testa byly nejlepsi.

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 05. října 2018 09:50

Karoleena 

Zkus Stuchlíka, ten tě fakt nakopne 

Ale jako seriózní nakopávač doporučuju zázvorovej shot!

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 05. října 2018 09:58

Karoleena Na golden milk som sa tiež pozerala, len ja mlieko veľmi nepijem, doma sme mali mlieko naposledy tak pred pol rokom. Ale našla som krupicu takže by to chcelo aspoň jedno kúpiť :D

Na únavu si dávam práve guaranový prášok do čaju. 

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 05. října 2018 20:24

paktofonika golden milk muzes z kokosovyho nebo mandlovyho, me to chutna moc se skoricia vsim co tam patri, akorat to dela bordel pac ten tumeric vsechno barvi, tak to me nebavi....

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 05. října 2018 20:27

Zkousela jsem vcera tohle (ne koule, spis placiccky, at to nemusim smazit v kilu tuku) a je to moc dobry, pridala jsem oprancenou cibulku a cesnek na drobno. K tomu restovany zeleny fazole a houby, a majoneza domaci, super bezmasy jidlo.

Je to odsud, zkusim i ten Mac and cheese, napred jeste teda dalsi kvetakovou ryzi, nasekala jsem to jednim vrzem s brokolici

https://www.ruled.me/25-vegetarian-keto-recipes/

Offline 999
Avatar
17566 příspěvků moje polička 05. října 2018 20:47

0zero7 To jsou super recepty, asi taky něco zkusím :-).