Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 25. dubna 2020 22:06

nonemy je dost možné že vám prostě jen nechutná:-) nebo to chtělo dotáhnout.. dobrý je ten citron, musí to být dobře propečené a tak. my hodně jíme pečenou zeleninu, tak třeba zkusit pro začátek přidávat lilek k ní Dadoo mně se teda bohužel párkrát hořký podařil, než jsem se o tom vypocení dozvěděla. a taky se mi povedlo koupit nezralý:-(( to už se nedá vůbec

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 25. dubna 2020 22:07

Gatita Mně už nebaví vařit nic, takže se musím hodně snažit, abych neskončila u těch skleniček komplet!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 25. dubna 2020 22:08

nonemy  šoupnu k tomu lilek, ať je toho víc

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 25. dubna 2020 22:09

Zina tak já se tady prsím s líčkama, ale pozítří budou špagety s (koupeným) pestem, víc než 10 minut tomu nedám!

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 25. dubna 2020 22:12

viktorka_od splavu pečenou zeleninu miluju, to by šlo
ale k líčkám nám ho nervi!

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 25. dubna 2020 22:14

nonemy A musaka? S mletým masem a bešamelem. To je u nás hodně oblíbené jídlo, přestože manžel lilek taky moc nemusí.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 25. dubna 2020 22:18

nellielovett tyo musaku jsem nikdy nevařila a jak tak na recept koukám, ani nebudu, přijde mi to snad nejkomplikovanější jídlo co znám, ještě složitější než lasagne:D

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 25. dubna 2020 22:19
Offline tina
Avatar
5870 příspěvků moje polička 25. dubna 2020 22:20

viktorka_od splavu ale stojí to za tu námahu

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 25. dubna 2020 22:21

nonemy lilek je dobrej v musace a v ratatouille. A plněný.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 25. dubna 2020 22:29

nellielovett Ounz Je mi to už úplně trapné psát, ale musaca u nás doma taky nejede. A to bych řekla, že nějak vybíraví fakt nejsme, spíš konzervativní asi :) Ratatouille by asi stálo za pokus.
Teď aktuálně hledám recept na nějaké krémové rizito. Pořád dělám jen naše, klasické. Kdybyste měly tip na nějaké dobré a jednoduché, tak uvítám. Uvažuji s červenou řepou, tu má dcera ráda, i když zatím taky jen pečenou jednoduše na plátky. Zkoušela jsem nějaký recept upéct ji v alobalu s balzamikovým octem a to u ní neprošlo. :)

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 25. dubna 2020 22:32

Už jsem ho sto let nedělala, ale před těmi stolety mi chutnal lilek upečený s česnekem a bylinkami a citrónem.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 25. dubna 2020 22:50

Zina to je furt ten samej recept, co nonemy nechutná:-)nonemy ale tak nemusí přece každýmu chutnat všecko, to není povinný. risotto stačí naučit se ten základní postup, dál už si ochutíš po svém. třeba takhle http://nahusto.cz/zakladni-recept-na-prave-italske-rizoto/

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 25. dubna 2020 23:00

viktorka_od splavu Děkuji, mám uloženo :)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 25. dubna 2020 23:01

Sweet Potato krasnej!!!

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 25. dubna 2020 23:22

viktorka_od splavu Tak pardon, nevšimla jsem si :-).

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 26. dubna 2020 00:51

nonemy z lilkových receptů ještě pasta alla norma (moje hodně oblíbený) nebo melanzane alla parmigiana. Nebo se prostě nenuť, když ti nejede. 

Offline Gatita
Avatar
7164 příspěvků moje polička 26. dubna 2020 07:19

nonemy název je děsnej, lilky jsem se naučila jíst že můžou být dobrý na dovolené. musí být zralé, předem nasolené, a hlavně důkladně tepelně upravené a lepší je péct nebo grilovat, smažené to nejde, protože hrozně vsakují olej, chutná to skvěle ale tři sousta a dělá se mi zle. 

nejlepší a asi nejjednodušší je tohle

https://www.koreni.cz/recepty/peceny-lilek-po-stredomorsku

nonemy mne lilek take obcas nechutna, ono ho totiz chce tepelne zpracovavat dost dlouho...Nebo predtim nechat  nasoleny a vyzdimat z nej vodu. 

Jinak ja bych se nebranila ani tomu smazeni (uprave na panvi). Ta je asi moje nejoblibenejsi. Nakrajim lilek na platky, nasolim a "prohnetu" rukama s olejem a najemno nastrouhanym cesnekem. Pak to dam na rozpalenou panev, pridam jeste dost oleje, za chvili priklopim poklici. Dela se to do mekka chvilku. Muzes to pak dat do testovin, do nejakeho salatu treba s bulgurem, nebo snist jen tak. Mastne to je dost, diky cesneku to muze pro nekoho byt tezko stravitelne, ale vetsine lidi, ktere jsem tim oblazovala, to chutnalo. 

Offline 999
Avatar
17585 příspěvků moje polička 26. dubna 2020 07:39

barbucha Děkuju za tipy na švédské polévky. Ta hrachovka s kolenem mě překvapila, to bych do nich neřekla :-). Nejvíc jsem je tipovala na ty rybí (jako ve stylu lohikeitto), takovou nějakou si uvařím.

Offline 999
Avatar
17585 příspěvků moje polička 26. dubna 2020 07:42

nonemy Rizoto dělám podobně jako ve Viktorčině receptu, ale v poslední fázi kromě parmazánu přidám kus másla. Myslím, že je to ideální tečka :-).