Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 15:53

Jiná Realita A ako by to bolo podla teba správne, ako by si aktuálnu situáciu riešila. Nejak bolo, nejak bude?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 15:53

rozarka já to nemůžu vůbec hodnotit, žiju sama.

osobně si myslím, že lidi i vztahy toho dnes moc nevydrží, že jsme dost zhýčkaní a sebestřední a neumíme řešit a ustát krize. (myslím to obecně, samozřejmě je mnoho lidí, kteří umí).

mám pocit, že jsem četla rozhovor snad s markem ztraceným? fakt nevím, nějaký zpěvák to asi byl, a ten psal, že jeho kaamrádi se už v podstatě rozvádějí, kvůli koronaviru, nezvládli ani tři týdny krize.

můžeme s tím nesouhlasit, ale každopádně to tak prostě je, je to fakt, a po těch týdnech blackoutu a la slovenský plán by to bylo mnohem horší.

Offline DruI
Avatar
3307 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 16:06

rozarka Tak ono se na tom podepisuje hlavně ta nejistota. Čtrnáct dní v karanténě vzal čert, ale když se v podstatě během týdne změní systém jakým pracujete, systém vzdělávání dětí, systém trávení volného času a nikdo vám neumí říct, jak dlouho to bude trvat, co bude následovat, tak je jasné, že to psychika odnáší. Jako ony se v létě pravidelně objevují články na téma dejte si pozor na rodinné dovolené, je to zátěž na psychiku být najednou společně v nezvyklé situaci, tak já se nedivím.

Ale nakonec si zvykneme, ať se to vyvine jakkoli.

Online dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 16:08

DruI

A taky finanční nejistota. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 16:15

paktofonika

mně přijde, že nejlepší by bylo omezit všechno, co je poměrně až zcela zbytečné (celou veřejnou kulturu, bohužel, koncerty, festivaly...celý sport, všechno, kde se schází davy). a bohužel asi i společné jídelny, restaurace, a podobné typy provozů, kde si člověk sundá ten hnusnej hadr z huby.

a zbytek nechat fungovat, i když ve speciálním režimu, jakto je teď, omezit počet lidí v prodejnách apod. i když i jen to slovo nenávidím, nechala bych roušky, zatím. osobně si myslím, že jakmile začne být nad 20, bude nesmysl je stejně dál nosit, protože se stanou akorát semeništěm nemocí.

a pokračovala bych v žití. 

jsem ochotna se vsadit, že pokud do tří měsíců někdo nenajde zázračný lék, stejně to tak dopadne. nic jiného nám nezbyde. 

vláda stejně žádný plán nemá. babiš tvrdí, že květen červen nastane uvolnění, ale jaký bude rozdíl mezi dneškem a koncem května? virus do té doby určitě nikam nezmizí, jen si možná dá chvíli trochu pauzu.

jednou budou muset začít třeba děti chodit do školy, studenti na vysokou apod. a do září žádná medicína nebude. pokud se na podzim vir vrátí, nebo prostě jen zesílí oproti třeba dnešku, a medicína pořád nebude, tak co? děcka budou dál nechodit do škol a pojedeme nové kolo tohoto stavu?

patent na to nemám, je to čistě osobní názor. ale i různé kapacity a hlavy výrazně větší než ta moje poukazují na to, že to, co činíme, může přinést větší škody než užitek.

myslím, že můj plán je v tomto ale možná stejně hodnotný, jako plán třeba babiše nebo hamáčka, protože i oni stejně jako já vědí o viru houby.

Offline baltik
Avatar
4457 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 16:21

Se priznavam, ze nektere reakce mi prijdou prehnane. Pokud spolu manzele nevydrzi 14 dni doma, tak co je to za manzelstvi?? 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 16:22

Rekove si presunou velikonoce na kveten.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 16:23

baltik mně je to taky divný, ale jak jsem psala, žiju sama, takže nemůžu říct ani popel. možná bych s manželem nevydržela ani týden. tedy ok, spíš on se mnou :) (i když ve skutečnosti jsem strašně zábavná a milá osoba!)

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 16:26

ozarka O tom jsem taky přemýšlela, ale vůbec to nechci nijak soudit, protože i u nás bylo období, které by při společném zavření skončilo minimálně ublížením na zdraví. Jak píše DruI pro někoho je problém i dovolená a do toho finanční nejistota a kolikrát stačí i náročné období, kdy jsou děti malé a vše v domácnosti dělá žena, která má teď ještě navíc doma muže na HO.

My si to teď doma užíváme, možná jsme jedni z mála, ale jsme spolu 20 let a nikdy jsme na sebe neměli tolik času. Jenže já jsem doma, školu si řeší kluci sami, vařím stejně jako jindy denně, manžel je na HO pracuje míň než normálně a do toho neřešíme zatím žádný finanční problém a vzhledem k povolání ani nejistotu do budoucna.

Kluci se kupodivu nehádají, i když normálně jsou schopní se zabít během půl hodiny společného pobytu. Takže jejich vztah to zatím výrazně vylepšilo. Starší nám vytvořil rozpis do ložnice. Dopoledne je to kancelář, kdo potřebuje soukromí, tak se tam napíše, odpoledne je to tělocvična . Večer si zahrajeme deskovku nebo najdem nějaký film.

Offline DruI
Avatar
3307 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 16:32

baltik Já už jsem to teď psala jednou, ale to vážně není o tom vydržet spolu čtrnáct dní. Ono to je třeba o tom srovnat v jednom bytě dva HO, učit se u toho se dvěma dětma, přemýšlet jestli babička s dědečkem přežijou, pokud se někde nakazí, bát se, že přijdu o místo a budu mít problém najít nové a tisíc dalších věcí. A sice nějak bylo, nějak bude, ale někteří lidé to holt nesou hůř.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 16:36

meanwhile...babiš sděluje, že bude třeba, aby školy zajistily metrové rozestupy žáků...

omg.

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 16:50
Online Myrtila
Avatar
3042 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 16:54

DruI Jiná Realita No, neni to nejaka oficialni statistika, ale od cloveka z prvni linie mam info, ze uz tyden resi vic sebevrazd  Taky si myslim, ze je to z te spousty zmen, sociální izolace a u dost lidi i velke financni nejistoty. 

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 16:56

Jiná Realita to jsem dávala do smějícího se vlákna. Tu bandu kašparů by bylo nejlepší vůbec nebrat vážně, jenom jak, když mají ty pravomoce?

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 16:59
Reakce na baltik:

Se priznavam, ze nektere reakce mi prijdou prehnane. Pokud spolu manzele nevydrzi 14 dni doma, tak co je to za manzelstvi?? 

​Tak jsou třeba manželství aktuálně v krizi. Kterou by snadno přečkali, kdyby byly příznivější podmínky. 

Offline DruI
Avatar
3307 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 17:02

Myrtila A to jsou oběti korony, co se budou blbě počítat :o( Jiná Realita má pravdu, pokud se režim nějak nerozvolní a nevytyčí se alespoň nějaký směr vývoje, tak se z toho časem zblázníme všichni.

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6132 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 17:21

No si myslim, ze ty krize umocnuje to, ze se tyka vsech, ze to neni jen o tom "nevydrzet s nekym doma". Prislo to najednou, proslo toho hodne nazar, prakticky se neresi nic jineho. Ted nemyslim vytvareni financnich rezev, ale fakt se da nebo se snad nekdo cilene pripravuje psychicky na krize? Ja jsem treba necekala, ze neco takovyho zaziju...

Mne koronavirus omezil zivot vlastne minimalne, vlastne ovlivnil jenom traveni volnyho casu, chodim porad do prace (a snad se o ni nemusim bat, ale co ja vim, co prijde za "skrty"), porad ziju sama, ja ani moji nejblizsi nemame existencni financni ani zdravotni problemy. Ale i tak to kurva pocituju, necitim se dobre, sama sebou a cejtim ze me to meni - neni to normalni stav a byt ted treba porad s temi stejnymi lidmi i treba s todinou, tak to asi taky nedam.

Takze u me uz zabere jenom taktika, kdy "mrdam celej koronavirus". 

Offline nika
Avatar
682 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 17:28

Musím přiznat, že karanténu zvládám docela špatně, pracuji v knihovně ve službách a jsem komunikativní extrovert, bez lidi to moc nedávám. Nyní teda nechodíme ani do prace. Manžel pracuje pod NPÚ, údržba státního zámku a do prace chodí. Kultura ovšem bude uvolnena až na posledním místě.kdy -to je ve hvězdách. u nás hledají brigádníky do potravin, už jsem prodávala, nejsem úplně bez praxe,ale nemám zdravotní průkaz.nevim, jestli se dá teď vůbec získat..

Offline Sweet Potato
Avatar
34885 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 17:35

Zarinya To se možná ještě napřesouvají