Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 16. října 2020 08:32

Garfie Asi bych dítě do jídelny pustila. Myslím, že to musí mít ošetřené - rozestupy a tak, a že zájem bude stejně malý. Pokud by to nefungovalo (hodně dětí, fronty apod.), tak bych ho zase odhlásila. Dcera si naštěstí chodí s jídlonosičem, jsem za to hrozně vděčná.

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 16. října 2020 08:37

Sairon většina těch lékařů se nakazila mimo práci. Za mě je to jako jakákoliv jiná návštěva. Ale ty já omezila také, my jsme asi schopni to těch pár týdnů vydržet. 

Já teda moc nechápu ani tu paní, že přijde, když vidí ty konce. Kamarádka se na jaře dokonce odstehovala od rodiny. Teď nevím, jak to má. 

Offline DruI
Avatar
3243 příspěvků moje polička 16. října 2020 08:37

Garfie Možná by děti mohli chodit s kastrůlkem a brát porci i pro maminku ;o)

Offline Kokoska
Avatar
28240 příspěvků moje polička 16. října 2020 08:39

Garfie no prochazka 20 minut by nebyla spatna, ale ten nosic se pekne pronese. Rodice berou z jidelny obedy uz dlouho, ale vozi jim je socialka. Jsou to docela tezky termokybliky, kdyz je to plne. Dala jsem mame balik desinfekcnich ubrousku, at to vzdycky poradne pred otevrenim otre, ale myslim, ze na to zapomina, porad tam tech ubrousku ma docela hodne.

Online Pinot Noir
Avatar
24421 příspěvků moje polička 16. října 2020 08:45

Sairon my návštěvy zrušili jakékoliv, stejně jako na jaře, stýkáme se jen s tchány. Několikrát jsem jim říkala, že kdyby jim vadilo, že k nim Ríša chodí, ať řeknou. Prý vůbec, že ho tam chtějí. Ale stejně jsem měla výčitky, furt jsem to v sobě řešila, jestli jim to třeba jen není blbé říct, aby nechodil... No a oni si včera vyrazili za kamarádkou MHD přes celou Prahu a dnes jedou na víkend k rodině do Olomouce . Takže na to prdím. Ale jinak jsem domluvené návštěvy a akce odvolala.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 16. října 2020 08:51

Sairon Pokud pracuje na JiP ve ,,skafandru", riziko je opravdu male, ale mohla/muze se nakazit komunitne. Ta navsteva je asi zbytecna, ale zakazat jim ji nemuzete, ze. Jinak tady u nas se kolegove normalne testuji, pokud maji pochyby a zadny zakazujici pokyn seshora (zatim) nepadl. 

continuity V ramci rodiny teda fakt nevidim duvod k izolaci clena zdravotnika. Nemyslim tim teda navstevy starickych prarodicu, ale bezne partnera a deti. Ja to ted teda resit nemusim, ale s tatou zdravotnikem se normalne stykam. Ale je to samozrejme na posouzeni a svedomi kazdeho dotycneho. 

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 16. října 2020 08:54

Pinot Noir u nás to je stejné, mě bylo zinantni tam posílat děti, i když je chtěli. pak jsem zjistila, že babička vydala MHD na ty slavnosti na Bílé hoře. Vymetala hospody, dětem vykládala, že roušku mít nemusí ani vevnitř, protože tady to není potřeba ( obsluha ji normálně nosila). 

No a minuly týden muži vysvetlila, že za to šíření mohou mladí, co nic nedodržují.  

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 16. října 2020 08:58

Jos to bylo na jaře, nikdo nevěděl nic, akorát ty zkazky z Itálie. v karanténě skončila hned po týdnu, protože vyšetřovala nakazeneho bez respirátorů. To byla navíc doba, kdy se každý bál, takže ona měla největší starost, kdo si vezme děti, když ona bude nemocná, nebude se o ně moct postarat a děti tím padem v karanténě. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 16. října 2020 09:00

Garfie no já bych usoudila, že to je určené pro děti ze sociálně slabých rodin, které by zůstaly bez jídla, to je pak lepší aby se aspoň najedly, i když se můžou nakazit.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. října 2020 09:08

dynda u nás většina školek prosí, aby si děti doma nechal, kdo může. Spousta učitelek je na ošetřovačce se svými dětmi a musejí spojovat třídy. Neteř chodila do školky dohromady tak maximálně 14 dní, nejdřív vleklá rýma a když se konečně vyléčila, zavřeli školy. Švagrová je doma s mladším.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. října 2020 09:24

Garfie asi bych to udělala, jak radí někteří. Přihlásila bych je třeba na týden, pořádně je instruovala, jak se chovat a uvidíš, kolik dětí tam chodí, podle mě jich moc nebude. Taky můžou chodit třeba jen dvakrát týdně, tobě to ulehčí i tak. Asi bych vzala v potaz, jak moc se stýkáte s někým z rizikové skupiny.

Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 16. října 2020 09:34

Sairon Jsme s mužem oba zdravotníci a vůči ostatním se považujem za rizikové. Dali jsme si víceméně karanténu od druhé poloviný září, s rodiči (oba s rizikovou anamnézou) jsem byla v kontaktu jen venku a omezeně, dokud chodila starší dcera do školky, tak jsem jim nenutila ani hlídání. Za sebe- já rozhodně nejsem v práci adekvátně chráněná, fasujeme čínský ffp2 nebo kn95 respirátory což jsou jen dusivější roušky, co žerou obličej zaživa. Mně osobně se teda velmi dotýká, když ministr zdravotnictví nebo majitel našeho špitálu tvrdí, že se zdravotníci nakazili mimo práci... včera jsem měla v ruce určitý sprej k fixaci vzorků a velmi rychle a zřetelně jsem cítila, jak ten aerosol smrdí. Přes ten "respirátor"- prostě jako kdybych ho vůbec neměla. A doporučení, abych nechodila na test při respiračním infektu už jsem taky obdržela. Je 5 min po 12. přestat si dělat iluze.  

Offline brrr
Avatar
10000 příspěvků moje polička 16. října 2020 09:35

Garfie Zkusila bych kastrůlky, nemůžeš tam zajet autem?

Offline brrr
Avatar
10000 příspěvků moje polička 16. října 2020 09:38

Já dneska odpískala rodinný víkend na Šumavě, nechce se mi tam tahat v tomhle počasí. Muž jede, musí se nadělat dřevo. Takže jestli něco chytne od příbuzných, stejně to budeme mít doma. 

Offline brrr
Avatar
10000 příspěvků moje polička 16. října 2020 09:41

Otec je lékař, věkem už v rizikové skupině. Zatím je testovali pravidelně, s ostatními se stýká normálně. 

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 16. října 2020 10:27

Nakonec jsem je nepřihlásila, ale mrzí mě to

Offline Len
Avatar
2203 příspěvků moje polička 16. října 2020 10:35
Reakce na Zu:

coralline hehe, co lékárna, i můj obvoďák si zkrátil v nozouvém stavu ordinační hodiny. O asi dvě hodiny denně. Mě se něco skříplo v žebrech, v noci jsem se vzbudila bolestí, nemohla se nadechnout a protože ve čtvrtek berou jen na objednání a u nás ve městě ještě řádí žloutenka, odebrala jsem se skoro brečící do práce a dvě hodiny se tam snažila dovolat, abych tam nejela MHD zbytečně. A ten mi tam pak řekne, to víte, teď začíná válečná medicína. A neschopenku mi nenapsali, protože prej sestra zvládala se zlomenou rukou i ekg, tak já s nějakýma zádama přece pracovat zvládnu, připadám si jak v divnym, nelogickym filmu a zůstala jsem doma a buď na to vyplácám zbytek dovolené, který bych ale potřebovala na rodiče nebo to zkusím ještě v pondělí, jestli mi jí fakt nevystaví elektronicky na ty tři dny (PN jsem měla naposled asi před 4 roky, nejsem nějak často marodící občan)

​To je fakt na houby. Ale upřímně to zkrácení prac. doby u obvoďáků chápu, dost jim teď přibylo práce online a zvlášť, pokud se jedná o starší ročník, tak je mnohem lepší řešení mírně omezit otevírací dobu, než hodně rychle vyhořet. Neschopenku by ti ale vystavit mohl, když už nic. Na tvým místě bych zkusila akutně nějakýho fyzioterapeuta, jestli máš tu možnost (i proto, že fyzio ví, co to je mít bloklý záda a nemoct dýchat... Já to bohužel vím taky, a pomoc od fyzio byla fakt okamžitá).

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 16. října 2020 10:39

Garfie Myslím, žes dobře udělala. Vůbec to nechápu. Zavřou se školy a bude otevřená jídelna? Už vidím, jak dokáží zachovat rozestupy a hygienu. Když to čtu, jsem si čím dál tím víc jistější, že nás lockdown nemine.

Offline Sweet Potato
Avatar
34801 příspěvků moje polička 16. října 2020 10:43

Garfie 
Já si myslím, že dětí v těch jídelnách bude jen zlomek. Nicméně děti bych tam asi nehnala, byť vaření fakt neoblibuju.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 16. října 2020 10:43

Len mě by teda zajímalo pokud obvoďáci (někteří, samozřejmě) nejsou ochotní dělat ani svou vlastní práci, jak by to dopadlo, pokud by je povolali do těch provizorních špitálů... doufám že na to nedojde:-/