V naší databázi nejdete celkem 100200 vůní od 7828 značek a 1419 parfumérů

Established Cognac 66 Krigler

Established Cognac 66
  • značka: Krigler
  • perfumér:
  • rok: 1966
unisex unisex
složení:
koňak, jablko, indický aksamitník, karamel, dub, dřeva
Tito uživatelé vůni: Mají (7) Chtějí (0) Chtějí zkusit (3)
Diskuze:
Krigler (Značky)
Komentáře Komentáře k vůni (5):
Avatar
13. září 2018 viktorka_od splavu píše:

poprvé jsem z ní cítila čínskou instantní polívku
při druhém zkoušení z jiného vzorku mám na začátku velmi intenzivní dojem pradávných rumových pralinek, měkká mléčná čokoláda, krystalky cukru a rumová tresť - toto je asi první vůně, ve které výrazně cítím čokoládu. je mléčná, možná je to spíš malkao, které nám maminka vařívala z mléka a prášku na snídani před cestou do školky. za oknem je sychravé podzimní ráno, čas, kdy se nikomu nechce z teplé kuchyně, i když obloha už je způli bledá svítáním. mamince se suché práškové Malcao rozsypalo po kuchyňské lince a na dřevěné prkýnko, na kterém zrovna krájí jablíčka na svačinu. při ruce má položenou tu měkkou krabičku cigaret, ve které se cigarety mačkaly a tabák se vysypával ven. nakonec maminka balí svačinu i pro sebe. sype do hnědého papírového sáčku křížaly z jablíček, které sušila o víkendu v troubě a krabičku pomačkaných cigaret si ukládá do kabelky, do které se jí tuhle vylila špatně zavřená třešnovice, kterou dostala v práci. vůbec to nejde vyčistit a teď voní v ranní tramvaji, jako by jela z palírny:-)
a čím déle, tím víc mi evokuje vůni vnitřní podšívky té obří maminkovské kabelky, už notně nošené. suchá, prašná, s drobečky tabáku a kousky staniolu upatlanými od mléčné čokolády. a zapomenuté scvrklé jablko, nebo spíš ty křížaly. doufám tedy.-))

Avatar
09. leden 2018 Cervanek píše:

Velmi kvalitní koňak s kousky jablek a nasátou vůní dřeva z barrique rousse z limousinského dubu, ve kterém je skladován v tmavém sklepě (Paradise). Po nástřiku se vůně této vzácné tekutiny rozlévá pomalu.Drží se spíš u těla, za to však dlouho a má plnou chuť, vůni a zahřívající vlastnost, podobně jako třeba Rémy Martin XO Excellence.

Avatar
12. říjen 2017 blackviolet píše:

Kousky nakrájeného červeného jablka padají do sklenice s koňakem a jejich sladká šťáva se pomalu prolíná se zlatavou tekutinou. Pár kořenitých, kouřově pryskyřičných suchých okvětních lístků aksamitníku připomíná listy tabáku. Luxusní koňak zrál dlouho v dubových sudech, které mu propůjčily temně dřevitý až čokoládový tón. Zbývá jen vzít sklenku do ruky, zahřát ji v dlaních a zhluboka se nadechnout...

Avatar
30. květen 2017 wendulka píše:

„Pokušení pro ty, kdo ji nosí a ještě větší pro ty, kdo po ní touží.“ - Ano, tak téhle větě od Krigleru můžete v tomto případě rozhodně věřit a je zároveň i tak trochu odpovědí, odkud vzal Kilian inspiraci pro Apple Brandy. Established Cognac 66 je totiž hřejivou vůní zkaramelizovaných jablek, macerovaných ve zlatavém moku a naložených v dubovém sudu. Jen v tomhle případě se jedná o brandy, smíchanou s najemno namletou skořicí, která ji dodává hořkosladký, teplý smyslný tón, jenž váš nutí nasávat víc a víc, jak to jen skořice v její stoprocentně přírodní formě dokáže, čímž jablečného Kiliana s přehledem strčí do kapsy.


Talent na poezii nemám, ale narazila jsem na jednu báseň, která můj dojem z Established Cognac tak přesně vystihuje, že ji sem výjimečně dát musím.


YOU GOT STUCK
IN MY HEAD
LIKE A
BILLBOARDS HOT 100 SONG
AND I SUNG YOU
OVER AND OVER
AND NOW
EVEN MY THERAPIST KNOWS
HOW YOUR COGNAC EYES
BUBBLED LIKE CHAMPAGNE
WHEN I MADE YOU LAUGH.

Avatar
24. říjen 2015 slniecko píše:

Veľmi verná vôňa kvalitného koňaku...až budem obháňať nejakého alkoholika, tak možno, ale inak nevidím dôvod niečo také nosiť.

3.8.2018
Príjemný zimný večer doma v teple. Izba so starým dreveným nábytkom, pohár kvalitného koňaku a na zakusovanie sušené slivky. Nech je vonku čokoľvek, tu je pokoj, ticho a pohoda.

Partneři a spřátelené weby
Nejnovější komentáře k vůním
Lorenzo Villoresi
od: viktorka_od splavu, 17.leden 2019
Moresque
od: viktorka_od splavu, 17.leden 2019
Jo Malone
od: jerry, 17.leden 2019
Maître Parfumeur et Gantier
od: jerry, 17.leden 2019
Serge Lutens
od: ModestMourek, 17.leden 2019
Guerlain
od: daniela, 17.leden 2019
Zeromolecole
od: wendulka, 16.leden 2019
Maître Parfumeur et Gantier
od: wendulka, 16.leden 2019
Walden Perfumes
od: ModestMourek, 16.leden 2019
Tauer Perfumes
od: Renusatko, 16.leden 2019
Nejnovější články
Nejnovější novinky
komerční sdělení
Notino.cz

Značka Chloé letos na jaře představila velice zajímavou novinku s názvem Chloé Nomade, která se…

24. květen 18

Značka 1907 uviedla na trh dlho očakávané novinky v kolekcii "Beneath the Surface". Sú to (zatiaľ?)…

27. duben 18

Chanel chystá trojici nových svěžích toaletních vod