Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Pinot Noir
Avatar
24597 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 17:36

Lama_z_Lana Tohle všechno chápu, je to nové,nikdo se na to nepřipravil, není jak, je to stres, nejistota, strach o budoucnost. Ale mám pocit, že nás jako rodinu to ještě víc semknulo. Přece si k tomu všemu srabu ještě nerozeseru, s prominutím, vztah. Moc ty stesky na to, že se to doma nedá vydržet, taky nechápu. Nebo teda chápu, a to tak, že ten vztah byl v krizi dávno před virem.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 17:37

nika myslim ze ta potvrzeni vcetne zdr. prukazu se ted docasne daji nahradit nejakym cestnym prohlasenim. zeptala bych se v tom obchode, oni budou vedet. drz se

DruI jj to je presne. to posmivani je hloupe... 

Offline DruI
Avatar
3301 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 17:46

Pinot Noir Já se teda nechci hádat, ale lidé, kteří si stěžují, že se to doma nedá vydržet, mají dost často jiné podmínky než vy. Minimálně vy máte domek se zahradou, tisíce lidí má panelákové 3+kk, kde nemají jeden před druhým kam utéct. Mně to tady trochu připadá jako ilustrace přísloví sytý hladovému nevěří.

Offline continuity
Avatar
33823 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 17:48

DruI já znám dost rodin, co mají v 2+kk dvě děti.

My máme 3+ kk  a muž zbaběle prchnul  do práce. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34878 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 17:49

Pinot Noir Máme to podobně, díkybohu. Ale když někdy čtu, kolik rodin se rozpadne třeba kvůli onemocnění, postiženému dítěti, nebo i "jenom" potratu, neudivuje mne ani tohle.

Offline Karja
Avatar
36008 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 17:50

DruI Asi tak;-). Spousta lidi musi byt sama, odppocinout si. Ja to tak.treba mam, predstava HO, ucicich se deti a manzela co nadava, ze nema klid na videohovor nebo kteremu bankrotuje podnikani.... A ty z toho nastvani nemuzes nikam odejit, odreagovat se protoze mas milion prace. Jako ten rozvod je nadnesene slovo, ale minimalne se lidi stvou no.

Offline Pinot Noir
Avatar
24597 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 17:51

DruI Já se taky hádat nechci, ale myslím, že s typem bydlení to nesouvisí, nebo jen velmi volně. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34878 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 17:52

DruI To máš pravdu. To už jsem kolikrát říkala, že si fakt nemáme na co stěžovat, každý máme v nejhorším svou noru. Ale obecně, dům nebo velký byt samozřejmě není záruka ničeho.

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6130 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 17:52

Pinot Noir jasny, tak ja o tom muzu jenom teoretizovat, vo vztazich vim beztak kulovy. 

Ale verim tomu, ze tech spoustecu je ted vic, kor jestli ty rodiny/pary zatizeny existencne. 

No nic, sem si rikala, ze se vsem koronatematum zacnu vyhejbat, zkratka turkmenistan stajl.

Offline DruI
Avatar
3301 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 17:55

continuity To jsou ty horory koronového dne! :o)

Karja Asi tak. Já, když se momentálně chci psychicky zmátořit, tak musím počkat až dcera usne a manžel půjde buď běhat nebo spát a pak si konečně sama v tichu sednu a koukám do zdi.

Offline Pinot Noir
Avatar
24597 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 17:56

Sweet Potato Těm situacím s nemocí nebo postižením rozumím víc, tam často není vyhlídka na zlepšení, je to bezvýchodné. Ale s koronou se pořád pohybujeme v rámci týdnů. Chápu, že se lidi poštěkají nebo vybuchnou, ale ty rozvody... To podle mě jen urychlí nevyhnutelné.

Offline Karja
Avatar
36008 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 17:58

DruI Jj, sambo mi taky durz rika, proc nechodin driv spat. Jenze spanek sili fyzicky nikoliv psychicky, to musim mit nejak vedome volno a odpocivat;-).

Offline DruI
Avatar
3301 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 18:02

Pinot Noir Sweet Potato Ale tak já to bydlení nezmiňuju jako stěžejní věc, jenom jako příklad. Takových věcí je tisíc od výrazně viditelných, po maličkosti. Mně je jenom proti srsti soudit ostatní jenom proto, že zrovna reagují jinak než já. A to, že se tady podivujete, že někoho může semlít čtrnáctidenní krize mi jako takový soud připadá.

Offline Pinot Noir
Avatar
24597 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 18:04

Karja mimino se poslední dny rozhodlo si zhruba mezi druhou a čtvrtou ranní dvě hodiny hrát, takže mně z mých obvyklých sotva šesti hodin spánku zbývají sotva čtyři, navíc obvykle rozdělené do tří částí. Řešením by bylo jít spát s dětma, ale sakra! Já chci aspoň chvíli bdít bez nich! S vínem, filmem a mužem, s knížkou, nebo třeba jen čumět do zdi. Ale bez děcek! 

Sakryš, pardon, tohle není dětské vlákno.

Online brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 18:05

Souhlasím s názorem, že jakmile se oteplí, půjdou všechny karanténí opatření do kopru. Už teď, těch pár dnů, co svítí sluníčko, vylézají kuřáci z děr, tvoří hloučky. Až se zvýší teploty, tak lidi začnou roušky sundávat. Dovedete si představit, jak to bude vypadat v létě?

Offline Karja
Avatar
36008 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 18:07

brrr To bude mazec. Navic nejak prestavaj byt slyset nazory, ze se virus nekamaradi s vyssima teplotama.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. dubna 2020 18:08

brrr podle mě nám do léta zbudou roušky jenom do uzavřených prostor. ...I když možná to je jen zbožné přání.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 18:08

brrr v lete ti bude moct policajt dat 20k pokutu na miste,protoze stat bude potrebovat penize.

Offline baltik
Avatar
4456 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 18:09

Pinot Noir vidim to stejne. 

DruI a nedivim se, ze to muze nekoho semlit, ale jen ze bych cekala, ze se v ramci toho vztahu podporime, pomuzeme si a ne ze se budeme rozvadet

Ale ok, uznavam ze to muze byt muj bezproblemovy pohled z domu se zahradou, bez deti, kdy oba mame praci, kterou v klidu delame na HO.

Offline Garfie
Avatar
24028 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 18:16

DruI Já s tebou souhlasím, že ty malé byty k tomu přispívají, už jsem tady říkala, že pro mě je to v podstatě stejná zkušenost jako když jsem žila v zahraničí, bez přátel, bez rodiny, děti jsem učila doma, v okolí se nikam moc nedalo chodit...bylo to dost psycho, žili jsme v malém dvoupokojovém bytě, cca 40-50 metrů. Teď je to pro mě totéž, jen v luxusních podmínkách, takže si vůbec nestěžuju. Ale zase dva týdny je dost málo na to aby to funkční rodinu rozložilo, to musíš uznat....nemluvím o případech, kde to haprovalo už před tím.