Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 12:22
Reakce na 999:

paktofonika Koukej ji stylově zakončit jako já :-).

​ze ses nestavila, byla jsi asi tak 200 metru od nas, i pivo bychom ti nalili, kafe uvarili...

Offline rasaNori
Avatar
7719 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 12:25

Renusatko jo ale 2 roky? Tak nevim no my mame docela dost rodinnych prislusniku i kamaradu venku a jako pise tam dobre ze by to taky mohlo byt na dyl nez na ty 2 roky

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 12:27

DruI Já si hlavně myslím, že to není nic, co je už rozhodnuté. Spíš Prymula přestřelil a plácl nesmysl a navíc myslím, že on o tom ani nerozhoduje, může to maximálně doporučit. Nemyslím, že by si to lidi nechali líbit. Momentálně nikdo neví, co bude, takže řešit teď jestli budou hranice zavřené tři měsíce nebo rok je zbytečné. Ani nevíme co okolní státy nebo všeobecně ve světě, co bude a nebude. 

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 12:29

Renusatko Jak já Tvého syna chápu! Mám doma dvě dcery. Úplně na začátku, než omezili pohyb osob, se ještě každá viděla s kámoškou a teď už týdny nic. Starší se měsíc neviděla s přítelem. Přitom já se na nákupu potkám s tolika cizími lidmi. No, ale je potřeba minimalizovat a holky si nestěžují, jen tak chřadnou a uzavírají se do sebe.

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 12:35

Maky nase skolka (tedy vlastne jesle) je otevrena, od minuleho tydne maji mit rousku/tunel/satek i tam. Nevim, jak realne ji maji nasazenou po celou dobu, ucitelka ji ma kdyz prijdeme. Momentalne tam chodi tak 3 - 4 deti, vsechny jiz vetsi, kolem 3 let. Pri jidle nesedi u sebe, pri spolecnych aktivitach jim to ucitelka nasadi. Urcite si vic myji ruce, protoze dcera nikdy nemela tak suchou kuzi na rukou jak posledni 2 tydny. 

Ale popravde, nedelam si moc iluze ze se to u tech prcku da dodrzet stoprocentne, tak aspon delaji co muzou.

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 12:38

Renusatko No jo, já to beru spíš tak, že i proti jalovým nápadům je třeba se ozývat hned, protože když se lidi ozývat nebudou, tak si to někdo nahoře vyloží tak, že by to vlastně  nikomu nevadilo a že se to teda může bez problémů zavést. Nějak mě naše vláda zatím nepřesvědčila, že by při zavádění nařízení měla už předem domyšlené možné důsledky.

Offline 999
Avatar
17567 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 12:40

Emerald Příště :-).

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 12:42

Kokoska tak moje dcera by tu byla v karantene a pak by se mohla vratit tam kde zije-pokud by se ovsem mohla vratit. ale ne, zakaz vycestovani. takze se neuvidime, nez padne bolsevik.. aj pardon, nez.. nez co?

Offline moora
Avatar
7536 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 12:51

Renusatko tak Prymula je epidemiolog a myslim, ze se mu splnil zivotni sen :))

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 12:55

viktorka_od splavu Pokiaľ ma pobyt v zahraničí tak vycestovať môže.

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 12:56

Renusatko že ty nemáš potřebu cestovat je tvoje věc a svaté právo, jenom to prosím te nevnucuj dalším 10 milionům. Někdo máme v tom zahraničí celé rodiny ( já tady mám jenom muže a jeho rodinu), moje větev je komplet mimo ČR. Od muže z prace pořád cestují. Ti do karanteny snad ani nemůžou, protože by brzo došly posádky pro repatriační lety

Na světě jsou tři země, které zakázali vycestovat svým občanům: ČR, Arménie a Severní Korea.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 12:57

Mirka Syna je mi i líto, protože bude mít teď 18. Žádná oslava s rodinou, s kamarádama, žádná naplánovaná cesta do Kanady, nedodělaný řidičák. S holkou se rozešel před karanténou, tak alespoň to neřeší, jinak by to byl další problém. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 13:03

continuity Ty dokážeš dost věcí přetočit. Já nikde nikomu nic nevnucuju. Kam bych chtěla cestovat momentálně já a kde mám rodinu, tak tam mě teď nepustí do té země. Co bude za rok, teď neřeším, jasnovidec nejsem a nějaký plácnutí v televizi pro mě není informace z které se bude teď hroutit. To je všechno.

Offline Karja
Avatar
35839 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 13:07

DruI Hele necestovani by vyridilo tolik firem...tatka dela ve firme, ktera dela zarizeni a servis po cele Evrope, Rusko, Asie. Asi tezko tam na delsi dobu prestanou jezdit lidi, to je opravdu nerealne. Mozna bude nejaky zakaz, ale rekla bych ze s vyjimkami. 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 13:10
Reakce na DruI:

Renusatko No jo, já to beru spíš tak, že i proti jalovým nápadům je třeba se ozývat hned, protože když se lidi ozývat nebudou, tak si to někdo nahoře vyloží tak, že by to vlastně  nikomu nevadilo a že se to teda může bez problémů zavést. Nějak mě naše vláda zatím nepřesvědčila, že by při zavádění nařízení měla už předem domyšlené možné důsledky.

přesně tak, cítím to stejně

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 13:13

Karja necestování vyřídí i celou českou vědu. 

A pro ty rozdělené rodiny, pokud jsou mezi nimi citlivější jedinci, je to šíleně bolestné. 

Offline dzizisketa
Avatar
7449 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 13:14

RoSa

AAleš Chmelař je schopný odborník sám od sebe, v oboru byl dlouho známý předtím, než se Maláčová stala ministryní. Jen aby bylo jasno. 

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 13:15

viktorka_od splavu mam mlade 10 minut autem od nas a nevidela jsem je od zacatku brezna. Nejdriv z jinych duvodu, ted se nechceme vzajemne ohrozovat. Je pravda, ze kdybych chtela  tak muzu. Ale asi ted moc nechci, protoze kdyby neco, jsou ve hre i mi rodice a pro ne by to mohla byt konecna.

Nemyslim, ze hranice zustanou neprodysne uzavrene 2 roky a nechce se mi o tom ted spekulovat. 

Kde ma dcera trvaly a prechodny,pobyt?

Offline Karja
Avatar
35839 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 13:17

Mohučanka No jako my tady placame, jen neco,nikdo nevi a ja nejvic. Ale tak to necestovani by treba platilo na rekreaci. Jako nemyslim si, ze z pracovniho hlediska, vzdelavaciho a rodinneho je to mozne a pozadovatelne. 

Offline dzizisketa
Avatar
7449 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 13:17

Za zavřené obchody dlouhodobě lobbuje UZO, což myslím hlas zaměstnanců reprezentuje dostatečně.

Tyjo, jak mě tahle diskuse dokáže naštvat.