databáze 179904 vůní od 11144 značek a 2196 parfumérů

Absolument Absinthe Le Parfum d’Interdits / Absolument Parfumeur

Absolument Absinthe
značka: Le Parfum d’Interdits / Absolument Parfumeur
parfumér:
rok: 2006
určení: pro ženy
hlava: čínský černý čaj, bergamot, konopí
srdce: absint, galbanum, konvalinka, lotos, jasmín, ylang-ylang, muškátový oříšek, kardamom
základ: santalové dřevo, pižmo
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
ModestMourek (10.5.2024 )

Velké zklamání, které je možná způsobené stářím mého flakonu. Zelené galbanum ověžené citrusy a smíchané s mýdlovými krémovými květinami, které by mohly být levandulemi, přechází na slaný vetiver uhlazený bílým pižmem. Projekce je slabá a výdrž prakticky neexistuje.

Avatar
jerry (10.1.2015 )

Jak chutná absint – to opravdu nevím – je to zatím jediný druh alkoholu (nepočítám-li nějaké páchnoucí blevajzy z „domácího pálení“), který jsem sice měla možnost ochutnat, ale nebyla jsem na to dostatečně odvážná.
AA k pití rozhodně není (bylo by ho ostatně škoda), protože je to překrásná zelená, nekvětinová, nesladká, hodně aromatická vůně. Začátek voní jako ráno pokosená tráva v parném poledním slunci – už ne tráva, ale jestě ne seno. A když „tráva“, tak doslova – vůně usušeného konopí se přehlédnout (vlastně „přečichnout“) opravdu nedá. Po půlhodině se objevil navíc výrazný závan čaje s bergamotem. Ale bohužel taky vodní kytky – lotos mi poněkud ubral na nadšení, ale naštěstí včas ustoupil pod náporem koření (hlavně kardamomu) a hořkého grepu. Na konci ještě jemně pižmově zesládla, ale jen opravdu nepatrně. Vůně je sice v databázi vedena jako dámská, ale dovedu si ji představit i na chlapovi. A držííííí…