databáze 179904 vůní od 11144 značek a 2196 parfumérů

Straight to Heaven White Cristal (Perfume) Kilian

Straight to Heaven White Cristal (Perfume)
značka: Kilian
parfumér: Lancesseur, Sidonie
rok: 2007
určení: unisex
složení: rum z Martiniku, sušené ovoce, muškátový oříšek, hedion, cedr, indonéská pačuli, pravá ambra, vanilka, bílé pižmo

kolekce L'Oeuvre; 2015 vychází reformulace v barevném flakónu Sophie Matisse Art Edition

Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
jerry (14.5.2024 )

Vzdušně lehký černý závoj z alkoholové náplně do hořkočokoládových pralinek, odlehčené květinovězeleným nádechem. Po rozvonění suchý prach z vanilky a pačuli. Ovšem nejhezčí je dojezd - ambrově sladké peříčkové bílé pižmo s malou stopu pačuliového prachu.

Avatar
wendulka (16.5.2015 )

Z brožurky v originální krabičce se dočtete, že Straight to Heaven byla inspirována rumem, životadárnou lihovinou (tohle označení by se určitě líbilo mému tatínkovi ). Vůně, která v sobě nese teplé klima Karibských ostrovů.

A jak je to s tím rumem doopravdy? Je tam, rozhodně však není tím hlavním hráčem, který by udával tempo. Kořeněným začátkem jde malinko do zelena, vzápětí se odněkud vyloupne směs čerstvě nařezaného cedrového dřeva a suché „kakaové“ (až prašné) pačuli, přelitá rumem a lehce strouhnutá muškátovým oříškem.

Ano, skrze pačuli by možná šla vzdáleně přirovnat k Borneu, jenže tady s ní narozdíl od Lutensů (tam je víc zemitá, kožená a i zakouřená, prostě nálož , ale nádherná ) šetřili, takže působí víc hebce a mazlivěji. Ženské stránce navíc napomáhá i trocha vanilky, jíž se celá vůně nakonec malinko prosladí.

Pokud tedy bylo záměrem Kiliana Hennessyho a Sidonie Lancesseurové vyvolat v nositelce představu, že se nachází na večerní párty na pláži, osvětlené pochodněmi, kde se popíjí rumové koktejly, pak u mne se rozhodně zadařilo.

Avatar
andry (31.1.2015 )

Cedrové nebe čerstvě ostrouhaných tužek číslo dva (číslo jedna je Tam Dao od Diptyque). Slušná dávka suchého pačuli k tomu suchému cedrovému dřevu, a kapka nebo dvě toho avizovaného rumu, v podstatě jen na „dochucení“, zasypané lehkým popraškem čerstvě nastrouhaného muškátového oříšku. Vůně je spíš do pánska a na mně připomíná křížence Tam Dao a částečně, minimálně, náznakem, jistým způsobem, v určitém ohledu ještě L’Air du Desert Marocain a Borneo 1834. Převážně o dřevě, jinou pointu nějak nenacházím…

Avatar
kinoma (10.1.2015 )

Ihned po nástřiku to byl tvrdý úder do nosu v podobě čistého alkoholu, což nemám zrovna ve vůních v oblibě. Za chviličku se však vynořilo pačuli podobné tomu v Coromandelu...a to už se mi začala vůně opravdu líbit. Pačuli mám ve vůních ráda, a zvláště, pokud je uhlazené a umírněné jako zde. Opětovně se objevuje alkohol, ale to už je kvalitní karibský rum, v němž je naložena trocha ovoce a cedru, prohřátý sluncem. Vlastně se tóny ovocně cedrového rumu a pačuli neustále střídají a prolínají, než se usadí do velice příjemné a nerušivé komplexní směsi :-). Ačkoli je vůně označovaná jako unisex, ubírá se na mé kůži malinko více pánským směrem. Což ale neznaména, že bych ji nedokázala nosit. Naopak, někdy vyloženě potřebuju vůni, která je lehce osvěžující, nesladká i zemitá.

Avatar
Miru (10.1.2015 )

NÁDHERNÁ.
Gurmánská.
Divoká, mazlivá, sexy, rozpustilá, stydlivá.
Kdo rád Tonka Imperialé, Frapin 1697, Bornéo, Cherqui…,
kdo rád dobré věci –
zkuste.
22/05/11