Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline rozarka
Avatar
3984 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 18:19

DruI Já to rozhodně nemyslela jako vyrypování. Ale ještě úplně zkraje, když se zabíraly školy, už dost lidi prohlašovalo, že to s detma doma nedá, že si to ani představit nedovedou. A to se ještě nevedelo, že mnozí z baráku týdny nevylezou a firmy nepojedou. Už dopředu si to nastavili jako situaci, která je k nepřežití.

Offline nika
Avatar
682 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 18:25

Já mám třeba zahradu, kam mužu vylézt bez roušky a to lidi z paneláku nemaj. Nemůžou bez ní ani na balkón ani před barák a někteří starší lidi ani třeba do nějakýho lesa nedojdou-myslim, že v lese ji mít nemusíme, nebo ano? 

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 18:27

Hele v jedne skupine jsem videla jednorazove rousky z perlanu. Nemate s tim nekdo.zkusenost nebo nejake info? Tam byly tusim dvojite s kapsou na pripadny filtr. Ja bych to nasila pro rodice, hodne fyzicky pracuji a s tema latkovkama brzo zdechnou, treba je ta perlanova lepsi;-)

Offline DruI
Avatar
3307 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 18:29

Garfie Tak já myslím, že spousta lidí vykřikuje o rozložené rodině, ale je to spíš jejich způsob jak se s tím vyrovnat a stejně nakonec zatnou zuby a nějak se s tím popasujou. Pak jak už tady padlo jsou rodiny, které zrovna procházely krizí a nebýt korony, tak ji překonají, to je prostě smůla. A pak jsou samozřejmě nefunkční rodiny. Já neříkám, že ne, ale není potřeba do téhle kolonky házet úplně každého, kdo si postěžuje.

rozarka Jak říkám, myslím, že to hodně lidí prohlašovalo v šoku z nestandartní situace a většina se jich s tím nějak srovnala. Holt někteří lidé jsou expresivnější než jiní a z podstaty věci jsou tak nějak víc vidět než ti, kdo zůstávají zticha.

Offline Janulik03
Avatar
16733 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 18:31

viktorka_od splavu teda do potravin ist predavat s cestnym prehlasenim? Ved dr urobi normalne odber a vysledok je na druhy den. Neviem teda ako je to s coronou. 

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 18:32

tak to, že se "doma nedá vydržet" přece hned neznamená rozvod, ne? pro mě je třeba trochu utrpení bejt permanentně v prostředí, kde je neutuchající ruch.

jako nejlepší část prázdnin byla, když se všichni sbalili a odjeli a já mohla bejt tejden doma SAMA :))

Offline brrr
Avatar
10059 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 18:40

moora Přesně, být sama doma.

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 18:43

Mě teda taky připadá divné, že se vztah rozloží až k rozvodu po 14 dnech. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 18:49
Reakce na Sweet Potato:

Zarinya To se možná ještě napřesouvají

​no,ale to je mozny jenom tam....takhle celonarodne.Mne to bavi.Dovedes si predstavit,ze v cesku presunou treba vanoce?nemozny.

ja je chapu,nekolikrat sem tam byla na velikonoce a nejit do kostela,pro Reky nemozne.

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 19:02

Pinot Noir Souhlasím s tebou. U nás je to taky spíš semknutí rodiny a o bydlení to není. My máme jen byt 3+kk. A jak říkáš starostí máme dost jiných, tak proč si dělat dusno doma.

Někdy si říkám, že je to i tím, že jsme nikdy nebyli bez dětí, nikdy jsme bez nich nikam nejeli, prarodiče nám je nehlídali přes noc o delší době ani nemluvím, nejezdí ani na tábory. Nějaký klid sama doma jsem 18 let neměla . Nevím, co to je a nechybí mi to.

Offline Kora
Avatar
příspěvků moje polička 02. dubna 2020 19:03

Tak holt tady máme pandemii.  Blbý,  co se dá dělat. Taky bych radši aby nebyla. Asi všichni budeme muset něco vydržet,  něčeho se vzdát,  přijmout omezení.  Nemyslím si, že to vláda dělá špatně, fakt ne. Je to stav, který tu nikdy nebyl,  nedokážu posoudit, jestli jsme mohli být připraveni lépe.  Zdá se, že žádný stát nebyl.  Takže nějak to zvládneme a nějak bude.  Některý příspěvky jsou fakt na facku.  Jako pardon,  muselo to ven.

Offline DruI
Avatar
3307 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 19:06
Reakce na Renusatko:

Nějaký klid sama doma jsem 18 let neměla . Nevím, co to je a nechybí mi to.

​Takže si na to jde zvyknout a je to jen otázka času? Tak alespoň nějaká dobrá zpráva ;o)

Offline Sweet Potato
Avatar
34885 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 19:12

Zarinya Ale zas je dobré, že to přesunou, lepší, než aby se lidi srocovali a dobývali do chrámů přes zákaz. Teda pokud nebudou i tak?

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 19:13

Sweet Potato kostely jsou zavreny.

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 19:21

Kora mam to stejne...

Offline nika
Avatar
682 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 19:23

No, kromě toho, že manžel pracuje jako zahradník na státní zámku, tak ještě tak 25 let dělá účetnictví  malým firmám a živnostníkům  a já říkám, že účetní se radují, to co oni nemůžou nikdy ted nemůže nikdo. To se žije od termínu k termínu, máte Velikonoce, ale taky daňová přiznání, někdy to zase vyjde na čtvrtletní dubnová dph, v létě u nás máme pouť, ostatní se jdou bavit, ale my sedíme u papíru a datlujeme červencové DPH atd.atd. naše manželství asi karanténa nerozhodi,když ji nerozhodily daně ????.ono je dusno,ale ono to zase přejde. I když já jsem prý typ, co hodně zkousne

Offline Makara
Avatar
2273 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 19:43
Reakce na Jiná Realita:

baltik mně je to taky divný, ale jak jsem psala, žiju sama, takže nemůžu říct ani popel. možná bych s manželem nevydržela ani týden. tedy ok, spíš on se mnou :) (i když ve skutečnosti jsem strašně zábavná a milá osoba!)

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 19:48

DruI Nikoho jsem soudit nechtěla, spíš se podivuji, v jakých vztazích lidi setrvávají, když je rozloží pár týdnů krize. A ne že nakonec rozloží, ale že to rovnou očekávají a dopředu hlásí, že to doma s rodinou nevydrží. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 19:55

Renusatko V tom máš možná pravdu, my jsme taky zvyklí takhle spolu žít vlastně pořád. Sice zatím jen tři a půl roku, ale bez dětí jsme za tu dobu nebyli ani jedinou noc, nejdéle babička hlídá, když se jedu ke Catherinne ostříhat, což vyjde na 4 hodiny. A je pravda, že kamarádka, která má od maminky hlídací fullservis, byla od začátku na prášky, na muže ječela už třetí den karantény a nakonec babička stejně hlídá, věk nevěk, riziko neriziko. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 19:58

Zarinya ty řecké Velikonoce, to je kouzelné