databáze 119197 vůní od 8478 značek a 1597 parfumérů

Decadence Marc Jacobs

Decadence
značka: Marc Jacobs
parfumér: Buzantian, Annie
rok: 2015
určení: pro ženy
hlava: italská švestka, kosatec, šafrán
srdce: bulharská růže, jasmín sambac, kosatcový kořen
základ: ambra, vetiver, papyrus
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
Dalia (24.8.2020 )

Bonbonově květinová …
Jestli je pro někoho tato vůně dekadentní, tak pro mě určitě ne. Od jejího vyzkoušení mě celé roky odrazoval flakon, jehož design mě dvakrát neoslovuje, a také četné recenze křičící do světa, jaká že je to pecka, která by i slona porazila. No, není.
Sklovitě hladká květinová nektarovost s několika kapkami švestkové šťávy na úvod a později semišově pudrová po kosatci s na prach vysušenou špetkou ambry.
Nic zvláště originálního, ale mně se líbí. Neškodná a příjemná vůně s lehce retro akcentem, tak trošku koketa.

Avatar
euridike (28.5.2020 )

Moje dětství a zelený Bon Pari.
A lehký smutek, že těch zelenejch je v sáčku vždycky nejmíň.
A pak začnou z nebe létat malé voňavé jiskry, jako kdyby si tam nahoře v nebi udělali bonfire z růžového dřeva.
Vše hoří, co srdce má, vše taje ve zlatavou ambrovou lávu, která mnou proudí jako ponorná řeka.
Nebo jako podzimní slunce, které se večer ukládá mezi mechově zelené červánky.

Avatar
Alchemists_Nose (16.11.2016 )

S touhle vůní mám takový love/hate vztah. Když jsem v Sephoře poprvé uviděla (ne očuchala) tuhle zelenou kabelku, nejspíš ze mě muselo vyjít slyšitelné "Pffft". Ten kýč! Ten falešný luxus! To pozlátko! Tak strašně se mi ten flakon nelíbil, že jsem se k němu ani nepřiblížila.
Tak o měsíc později na mě z časopisu vypadl tester, a tomu se odolat nedá, že, takže jsem se přece jen nastříkla. Nejdřív jsem to - plna dřívějších předsudků - odmávla jako nesnesitelně sladkou a křiklavou rádoby gurmánku. Ale pak jsem se přistihla, že si čuchám k ruce, a pak zas a zas. Něco mi to strašně připomínalo. A nakonec mi napověděl manžel: Amarige Mariage od Givenchy. Můj první parfém, co jsem nosila někdy v šestnácti. Podobných složek tam moc není, leda jasmín, ale něco je na tom strašně... známé. Ten intenzivní vjem hřejivosti? Olfaktorický ekvivalent mámina hebkého mohérového svetru?
Každopádně ji na sebe poměrně často stříknu, když procházím kolem parfumérie. A někdy bych si hned nafackovala, protože ta švestkově karamelová sladkost je vážně moc. A jindy mi zas přijde sladká jen přiměřeně, cítím jasmín i kosatec a zabalím se do ní jako do deky. Jen vetiver ani papyrus tam nemám nikdy, ani vzdáleně.
A už i ta pitomá kabelka se střapcem se mi začíná skoro líbit...

Avatar
slniecko (28.2.2016 )

No dobre, tak teraz frčí mať na sebe cukrovú vatu, tak aj Jacobs musí mať svoju cukrovú vatu, to je jasné. Táto je aspoň podfarbená slivkou a šafránom, čo z nej robí takú trošku dospeláckejšiu cukrovú vatu, ktorá navyše ukazuje, že už sa vo svete cukrových vát ako tak vyzná a vie sa trošku odlíšiť. Čo je na tom dekadentného netuším, ale zas ja sa medzi cukrovými vatami toľko neorientujem, tak nič nevravím. Flakónik je úplne mimo môjho vkusu, aj keď vyzerá, že ho celkom neodflákli.

Avatar
wendulka (13.11.2015 )

V letošním roce je švestka hodně populární, takže mně pochopitelně zajímalo, jak se s tím poprali u Marca Jacobse, jelikož složení vypadalo nadmíru lákavě. Rozjezd s kombinací pečených švestek se suchým bylinným a překvapivě příjemně drhnoucím šafránem vypadal na zajímavou orientálku.

Po rozvonění mi ale vůně slibované kytky úplně přeskočila a vzala to rovnou k ambrovému základu s měkkou dřevitostí papyru a hromadou práškového cukru. Ve finále tak na mně voní jako švestkové marshmallow na dřevěné špejli. No nevím, nakolik se to dá považovat za dekadentní. Na mainstream je to rozhodně povedené s výbornou výdrží, jen to není úplně to, co jsem očekávala.

Avatar
jerry (06.11.2015 )

Sladce dřevitá, uhlazeně pudro-semišová vůně s jemným sladkým kořením a lehkým pižmem. Po rozvonění pak jemně sladce ambrové dřívko. Dekadenci si sice představuji úplně jinak, ale nic to nemění na faktu, že vůně je to velmi povedená.