Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline andulka01
Avatar
10656 příspěvků moje polička 18. května 2021 20:59

continuity obojí, akorát z toho Havlíčka jsme si rady dělaly dost legraci, tak by to klidne moh bejt on, dyt už je to tak nějak jedno...

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. května 2021 20:59

continuity všechny tři možnosti:) Havlíček to teda asi nebude, i když jako ministr rozvolňování by se určitě předvedl.

Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 18. května 2021 20:59

Mně vadí i ta dr. Vašáková jako nová náměstkyně MZ. Covid bagatelizovala /varovala před TBC a metapneumovirem/. Po změně situace na podzim ani náznak nějaké omluvy či prozření, naopak se později stala první koordinátorkou podávání Bamlanivimabu.... No a teď obhajuje vyhození Smejkalovy skupiny...

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 18. května 2021 21:00

Evaeva Pfizer na Brazilskou funguje taky, minimalne ve zkumavce. Načetla jsem zatím nic k té indické. Ale to budeme brzo vědět, protože už je v Británii.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. května 2021 21:03

continuity já zas četla, že funguje na tu indickou, ale kdezkusím to dohledat. No kéž by.

Offline Sweet Potato
Avatar
34804 příspěvků moje polička 18. května 2021 21:11
Reakce na continuity:

Evaeva ten Havlíček nebo ten blázinec?

​Havlíček. Z blázince.

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 18. května 2021 21:23

Tady je něco k těm vakcínam. Strana devět toto reportu. 

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 18. května 2021 21:26

Fiction 

Já nevím, jestli jsem to tu už někde nepsala, abych se neopakovala, ale mám pocit, že vláda už si začíná plácat po zádech, jak to krásně zvládli. 30 tisíc životů odepsáno, jedeme dál s úsměvem. 

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 18. května 2021 21:27

Tady je Quatarska studie proti Britske a Jihoafricke. To vypadá hodně solidně. 

Offline 4n4
Avatar
245 příspěvků moje polička 18. května 2021 21:41

OliveOyl U nás v nemocnici bylo i v oficiálním sdělení vedení, že v případě dodatečného uznání nemoci z povolání bude odměna vyplacena dodatečně. U lońských odměn se pak doplácelo z prostředků nemocnice.

A mám dojem, že se to jako nemoc z povolání uznává všem zdravotníkům (jde jim i o ušlý zisk), vloni to proběhlo médii, že se nedokazuje, že to chytli v nemocnici. (Jinak u nás tuším posuzuje bezpečák, pak mimořádné prohlídky na pracovním lékařství, těch lidí je docela dost, jak jinak.)

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 18. května 2021 21:49

continuity Nejsem Evaeva , ale tipla bych si, že možný je obojí. 

A taky mě teda chytá z toho vývoje panika.

Jo a prvního Pfizera mám v sobě od dnešního rána taky a jsem za to velice vděčná (stejně tak i za to, že máma, přítel a řada dalších kamarádů už jsou očkovaný a v mý bublině skoro je minimum odmítačů), nicméně po tý zprávě jak vyjebali (omlouvám se, ale asi to nejde říct jinak) se Smejkalem a spol, mi ta možnost si dát velkýho panáka docela chybí. A to tleskání napříč interentem je strašný staršný strašný, ty lidi si fakt neviděj na špičku nosu (teda už mě to taky nepřekvapuje, ale prostě to v takovejchle situacích dolehne naplno).

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 18. května 2021 21:58

Prosperina

Já si myslím/doufam, že tleská taková ta hlučná menšina. 

Třeba to Šmuclerovic Twitteru rozhodně nejsou jenom přitakávači.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 18. května 2021 21:59

já díkybohu neměla teď čas to sledovat a žeby tady si to už připravovali?

Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 18. května 2021 22:21

dynda No, já mám stejný dojem, že se zase politici zapomněli poučit...  a směřují situaci ke svému prospěchu...

Prosperina já si dám toho panáka za tebe. Fakt jsem netušila, že mě to tak sejme, i když vývoj v ČR mě na to mohl připravit. Tady se v posledních týdnech dějí takové absurdity....

Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 18. května 2021 22:24

mám termín,  registrovala jsem se včera ráno do O2, fakt jsem takovou rychlost vůbec nečekala.  jsem ráda. termín jsem si vybrala kvůli práci až 2.6. a v půlce prázdnin bude hotovo. a pak už jen rozhodnout,  kdy nechat očkovat syna,  bude mu v srpnu 16, covid měl v prosinci vloni.... mic se mi do toho nechce,  i když u sebe jsem neváhala...

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 18. května 2021 22:28

AprilTwelve ve světle dnešních změn, jak bude vakcína schválena a dostupná pro děti, tak tam mažou obě. Já na toto už nemám nervy, čekat, jestli si tady nebo v Indii nebo v Africe vyšlechtime a následně díky žádnému sekvenovani importujeme něco, co poleze i na ty děti. 

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 18. května 2021 22:28

Fiction když si dáš i za mě budeš už moc opilá?

Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 18. května 2021 22:32

continuity vidíš,  to je dobrej point a asi správná perspektiva.  díky moc

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 18. května 2021 22:36

A seznam jde Aspergerovi pěkně po krku.