Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 09:32

RoSa Zrovna včera mě napadlo, jak moc to sami dodržují. Vojtěch se mi totiž zdál na tiskovce nemocnej. Mohl být jen unavenej, ale dobře nevypadal. 

MP Meri Sama si kolikrát říkám, co by bylo lepší. Jestli to rozvolnit, nechat projít mladší generací a chránit jen ty starší a nebo vydržet tohle. Nějak z toho spíš nevidím konec a jak píšeš, lidi na to budou kašlat čím dál víc. Slovenský návrh tři týdny zavření mi přijde taky mimo. Za tři týdny možná budou vědět, kdo to měl s příznakama, ale kdo to bude mít bez příznaků, tak vyjde po karanténě ven a klidně může další tři týdny být infekční a pojedou znovu.

Offline rasaNori
Avatar
7715 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 09:48

Mohučanka jestli ty skolky brzy neotevrou, tak me odvezou!!! Holky spavaji obe pres den, jenze mimino dopoledne a odpoledne, a starsi pres poledne. Pro me je tim padem nerealny nakup, posta, cokoliv, nemam to jak skloubit dokupy. Plus jeste ty chranene hodiny pro duchodce. Protoze kdyz je mimino vzhuru, chce se hybat a byt hlasite, a nahore spi starsi, tak ji furt mentoruju at nehluci. Ted obcas nakoupim tak ze starsi spi, tak rychle decko do auta, zamknu spici v baraku, sjedu nakoupit do nasi vesnicke samosky a rychle domu...Na palici toto. Plus starsi se porad pta kdyz se jdeme projit, jestli jdeme do skolky a za babickou a ze venku je ten bacil:(

Ach jo at uz je teplo, zas to bude lepsejsi snad

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 10:07

rasaNori Nezávidím, máš to ťažké.

Offline RoSa
Avatar
8212 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 10:08

Renusatko

no mě spíš než chybějící roušky zarazilo to složení týmu, příbuzenské vztahy a tak...

a hele, heroin neni

Offline Candance
Avatar
5349 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 10:13
Reakce na rasaNori:

To ze PCR muze na miste udelit blokovou pokutu je husty, ted abych se bala i na nasem vystrkove vylezt ze zahrady. Dite furt mluvi, rouska je nerealna, ma satek na krku a kdyz nekdo jde tak ji ho pridrzim na puse a nosu. Ja s ni porad komunikuji takze ho mam na krku taky a prubezne nandavam a sundavam. Do toho se v tom hadru neda piskat na psa. Takze jednou rukou kocar, druhou starsi za ruku, pes na volno, ty vado ja jsem adept na pokutu jak vino

​jako nezlob se ale myslis, ze ostatni problemy nemaji ? Proc pes nemuze byt privazany? Nebo s nim zajdi nekam na pole, kde nikdo neni.Proc si tu rousku sundavas, kdyz mluvis?

Co chces slyset? Kazdy se musi prizpusobit. Moje dcery vcera v ramci treninku skakaly na svihadle s rouskou a ani nemukly.

Vidim dost maminek a maji rousky, mluvi na deti a vetsina tech deti je ma taky.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 10:17

Slovaci a jejich plan 3tydenniho blackoutu :-O jako nezlobte se na me,ale uz se fakt zblaznili.

Cina si to mohla dovolit jen proto,ze pak dokazala zatajit,jake strasne veci to prineslo.

Offline rasaNori
Avatar
7715 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 10:20

Biely kvet jsem si odlozila tak dekuju, je spousta lidi co to maji vyrazne tezsi:)

Candance jj mas pravdu, jdu se prizpusobovat...

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 10:32

rasaNori 

To chce čas, než to vymyslíš a zorganizuješ. Mně taky teprve až včera od začátku karantény došlo, že musím mojí lehce mentálně retardované sestře pořídit roušku s gumičkama za uši, kterou si je narozdíl od šněrovací schopná nandat sama a říct jí, že si to musí nandat jako rukavice a čepici kdykoliv jde ven. 

Mezitím mi už několik známých hlásilo, že ji vidělo pobíhat po sídlišti bez roušky, ne ve smyslu, že jim by to vadilo, protože o jejím postižení ví, ale kdo to neví, klidně na ni tu policii zavolá.

Marně jsem jí mezitím střídavě domlouvala, střídavě vyhrožovala, že jí napaří pokutu, na kterou nemá nebo odvezou. Bylo jí to jedno. Přišla za mamkou, že chce roušku uvázat jen, když šla sousedce pro noviny.

No a večer už koukám, jak jde ven s odpadky a roušku si sama nasazuje, aniž bych ji na to opět musela po x-té upozorňovat.

Offline rasaNori
Avatar
7715 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 10:37

wendulka normalne nebyl problem, kocar se spicim miminem jsem i se psem nechavala pred obchodem, nakoupila spolu se starsi a slo se dom. Splnena prochazka i nakup, pripadne posta. Jenze ted jak nechci do kramu holky tahat, je to docela orech. Kdyz jede muz do prace, jsou obchody pro duchodce a kdyz jede domu,tak uz jsou zavrene...

Hezky jsi to vymyslela se sestrou

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 10:40

wendulka Já jsem včera už neudržela doma puberťáka. Vyrazil s kamarádem v noci někam ven. Chodí tady do opuštěné, uzavřené zóny. Prý jen dva, pokecat si. Přednášku hodinovou jsem mu dala a on mi řekl, že nám to přece nepokazí, když se tak snažíme všechno dodržovat. Stejně už vidím, že to dlouho nevydrží a celkem ho chápu. 

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 10:40

rasaNori mozna kdyz dcerka vidi ze ty sama rousku nenosis, tak nerozumi proc to chces po ni. My jsme take asi 10 dnu s dcerou smlouvali (pravda, jsou ji cerstve 3, tak je ta domluva trochu jinde nez u mladsi), ale proste jsme nechodili ven (balkon ani zahradu bohuzel nemame, tak to bylo narocne vydrzet, nastesti jiz s omezenym provozem funguje skolka kde zahradu maji). Nakonec se povedlo, rousku jiz bez problemu akceptuje a myslim ze velky podil na tom melo prave to ze to ze my oba rodice ji striktne mimo byt nosime, vcetne auta (abychom na ni zbytecne nesahali). Take jsme zkusili ruzne typy z ruznych latek, usila jsem rousku i pro panenku a tak ...

Offline rasaNori
Avatar
7715 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 10:44

mnum ona vyzaduje satek stejne jako mama i tata, jen ho dava pres pusu kdyz nekdo jde, je s ni domluva. A vi proc. 

Offline RoSa
Avatar
8212 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 10:54

ad mytí rukou jsem se teď někde dočetla... návod:

"like you just chopped a jalapeno and have to change a contact lens."

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 10:58

rasaNori jaj, tak jsem nespravne pochopila Tvoji vetu o tom ze rouska u ni je nerealna a satek ma na krku a jen ji ho pridrzujes kdyz se nekdo priblizi, myslela jsem ze si na to stezujes 

Offline rasaNori
Avatar
7715 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 11:13

Ma pravdu... 

Neco k zamysleni

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 11:38

Jiná Realita mas presne informace z Ciny, jake strasne veci to prineslo? Myslim, ze to presne nevi ani nejruznejsi tajne sluzby, co vsechno se tam ve skutecnosti delo. A pokud vi, asi nepousteji detaily do eteru.

Offline Maky
Avatar
228 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 11:52

Jen takový dotaz. Někdo výše psal, že některé školky jsou otevřené. Tam je to s rouškou jak? Nosí jen na procházku? Nebo celý den? Jsou v kolektivu cizych lidí přece. A jak se stravují a dodržují bezpečné rozestupy? 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 11:55

rasaNori Já pořád nechápu, kam chce kdo cestovat, když to postupně zavádí většina států. Kdyby to bylo jen u nás a nikde jinde na světě, tak to chápu, ale takhle to pokládám jen za tlachání. 

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 12:07

Renusatko tak nejak. Kdyby ji nekdo poslal na sluzebku do zahranici (kdyz teda nejde o zajezd), kde by byla 14 dni v karantene a pak v potencialne nebezpecnem prostredi, po priletu zpatky zase 14 dni v karantene, byla by rada?

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 12:15

Renusatko Tak momentálně to možná pochoitelné je, ale celé dva roky? Mně se to zdá taky přehnané. Jako já to v klidu vydržím, ale co lidé co mají v zahraničí rodiny, nebo tam opravdu potřebují z pracovních důvodů?