Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 20:37

Dadoo když děláte práci, která je službou pro lidi, má to náboj jen jako služba pro lidi. Takže díky za vydejove okénko, které se týká v novem pesu v pětce snad i nás Vždycky jsou možnosti, divadlo mělo online přenos..jenze oni potřebuji peníze ze vstupenek. Takže přemýšlím, jestli třeba kultura nepřejde na online s nějakou možnosti platby za zpřístupnění přenosu. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34804 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 20:43

nika Tak online kultura jede už od jara. Osobně si myslím, že na jaře to mělo větší podporu v médiích i mezi lidmi. 

Offline Jimik
Avatar
příspěvků moje polička 25. ledna 2021 20:44

Garfie Musela jsem si najít co to je hikikomori. Tenhle termín jsem vůbec neznala, děkuji za rozšíření obzorů.

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 20:47

Jimik Promiň, on už je to docela známý termín, nedošlo mi, že to nemusí být všeobecně známé. :-) Je to víc než sociální fóbie a je to děsivé (a smutné).

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 21:06

Garfie Taky jsem slovo neznala, ale muz trochu neco z japonstiny umi, tak jsem vedela, koho se zeptat. Nikdy tam nebyl, ucil se jen ze zajmu. 

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 21:12

Sweet Potato to je právě ten udržovací režim, který není možné držet věčně. 

Online Catherinne
Avatar
9823 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 21:16
Reakce na Dadoo:

nika hele a co by dělali, kdyby nepripravovali?

To je přesně ta cesta, jak z toho psychicky ven. Něco dělat, myslet dopředu, ne zabývat se tím víc, než je nezbytné nutné. To pomáhá zachovat zdravý rozum. Ne se klepat v koutě a brečet, že to není tak, jak by mi vyhovovalo. 

Přesně k tomu je potřeba ta vnitřní síla. Nedat se. Nenechat se zdeprimovat. To je prohra. 

​na jaře bych ti zatleskala, ale v listopadu, nevím.  Jsem optimista jako prase, ale v tom listopadu jsem si prošla fakt slušnou depkou. Ono to jednou dojde do stádia, že máš pocit naprostého zmaru, prostě ten černý tunel je tak dlouhý, že ani milimetr světélka nevidíš.  

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 21:17

nika ti umělci jsou na tom stejně, taky potřebují lidi.

Offline Karlicka
Avatar
185 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 21:22

continuity prosím tě, rozepiš se o tom lepším světě. Taky potřebuju nějaký optimismus do žil.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 21:27

Catherinne já se ti nedivím, s prací to máš jak to máš, do toho zranění. Věřím, že to bylo období hodně na depku. Vůbec to nezávidím nikomu, kdo takhle sedí doma a nemůže do svojí práce, kterou buduje roky a už ani těm na HO. Já si naopak říkám, že mám vlastně štěstí, že máme práci jako dřív, spíš víc. Že tam pravidelně potkám kolegyně, se kterýma se tam vídám úplně normálně a mezi sebou ty roušky nějak neřešíme. A já se teda taky stýkám i s celkem dost kamarádama, kteří to mají stejně jako my. A i s rodinou se vídíme celkem pravidelně. 

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 21:27

Mohučanka no jistě. Tohle co je teď, je nabídka aspoň něčeho. 

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 21:50

mirajo Tak to je dobrej! Je to zajimava rec. :-)

Online Catherinne
Avatar
9823 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 21:53

Renusatko je fakt, že mi ty ženský chybí, já se fakt vidím jen s mužem a od vánoc 2x s dcerou. Jinak nic.

Alespoň ten běh mě teď drží nad vodou. Včera to byl měsíc, co jsem byla od zranění poprvé a mám za tu dobu odběhnuto  243 km. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 21:55

Garfie ohledne japonska-jestli jim ta olympiada nakonec padne,tak to teprve bude pruser:(tech miliard ztracenych.

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 21:57

Jiná Realita No to jo :-( Mozna proto se o ni tak derou, ale bezni Japonci tomu moc nakloneni nejsou a uz proti ni vystupuje i jeden ze clenu vlady. Kazdopadne pry ale uz planuji, ze bez divaku, minimalne zahranicnich. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 22:05

Catherinne rozhodně ti to věřím. Ty jsi přímo postižená.

Ale jak tě tady tak sleduju, ty rozhodně nerezignujes. Asi ti hodně pomáhá to běhání, ne? 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 22:05
Reakce na A666:

​Jo, videla jsem, a musim rict, ze to bylo opravdu az zabavne - Klaus pokladajici se za dizidenta, nikdy tu nebyl virus, dke ybchom potrebovali test, protoze jsou bezpriznakove prubehy (co HIV?), otazky Veselovskeho nejsou korektni - Veselovsky si ho hezky mazal an chleba ale ja bych rada videla jeste vic :D Ale videla sjem teda zatim jen pulku :D 

​já jsem dnes přišla domů a první co se měl ptal synek, tak jestli jsem slyšela rozhovor s klausem:-))) no zvládla jsem půlku, víc už nedám 

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 22:15

S těma depkama, máme souseda, pilota a to je opravdu bytostny optimista, a když už, tak nedá najevo, že je problém, ale nějak mezi řečí na podzim prohlásil, to je nejhorší rok mého života. A to ani nepřišel o práci jako většina jeho kolegů, furt je na stavu a občas i letí. Na každýho ten propad někdy přijde, i na silaky. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 22:19

nika když optimista může být kruté zklamán a pak přijde ta depka.

Lepší být skeptický realista nebo realistický skeptik. Ale vím, na přání to nastavit nejde. 

Me heslo vždycky je Co se preceňuje, nemůže příjemně překvapit. Uvidíme..

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 22:36

Karlicka odemykala jsem článek o digitalizaci a tam bylo receno, že diamanty vznikají pod tlakem. Tak nějak. třeba u mě práci: před Covidem byl standart dva dny v Brně + jeden den někde po republice u klienta a zbytek v kancelari. Teď jsme se všichni naučili, že to vyřídíme přes teamsy. Potkávat se zas určitě začneme, ale velkou část věci už vybavíme takto a z 2,5 tisíc km měsíčně bude  třeba tisíc. 

Spousta firem pochopila, ze muze lidi řídit vzdálené, neuvěřitelně se to posunulo - nám mezi klienty lidi, kteří byli od jara v kancelári 5x. Dnes jsme na poradě řešili, jak zlepšit digitální hygienu a víc se zefektivnit, bude to ještě práce, ale půjde to. 

I ta proklínana on-line výuka: čeho je moc, toho je příliš, ale děti se naučili digitálně komunikovat, napsat email, používat chat - neuvěřitelně je to posunulo. Referáty dělají v PowerPointu místo na papír a to ve škole, která neměla ani elektronické třídní knihy. Pět let jsme na to tlačili, covid to zařídil za tři měsíce. 

Myslím si, že se velice zrychlí i digitalizace státní zprávy. 

Spousta lidí nebude muset bydlet v Praze nebo okolí, aby zde mohla pracovat. Muže to mít velké dopady na infrastrukturu města, byty a třeba i turistický ruch. Už jsem četla, že jsou v plánu nějaké transakce a z hotelu budou byty.  Už jenom taková blbost, že jsme se s dětma v létě dostali do barokního divadla v  Krumlovskem zámku. Před tím to bylo úplně nemožné. 

Lékařské služby: předtím se běhalo do ordinací kvůli každému opakovanemu receptu, antibiotika na telefon jsou extrém, ale některé konzultace můžou být vzdálene. 

Jako bude to ještě bolet, ne že ne. Každá krize nakonec přinesla spoustu dobrého. Já se snažím myslet na to staré: když vane vítr změn, někteří staví zdi a jiní větrné mlýny. Ale to nám celoživotně, mě změny baví a když je nemám, tak si je vyrobím.

A nakonec jak řekla kolegyně: doma nam lepší kafe než v práci.