Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline žluťásek
Avatar
7610 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 21:40

Gatita pytlíky na počuraný pleny jsou skoro nutnost, v igeliťáku se to zapaří, PUL dýchá :)

Ale jako chápu, ono jen těch vychytávek okolo látkových plen je milion a jedna se snadno lapi do pasti. Jsem toho důkazem, někdy vám vyfotím naší plenkovou výbavu :)

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 21:51

DrowRanger Doktora kalendář se dny zajímat asi nebude. Já u jednoho dítěte věděla přesné datum na 100%, nikoho to nezajímalo.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 22:20

Sweet Potato nevadí, aspoň pre môj dobrý pocit .

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 22:25

Sweet Potato no tak moje doktorka pri krouceni tim zasadnim a smeroplatnym koleckem (co vesti termin potodu) na moji poznamku o dlouhem cyklu pokroutila jeste kamsi dal. Nakonec vse jedno, neb planovany cisar. 

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 23:00

Sweet Potato 

A jak to ti doktoři teda počítají? Myslela jsem, že podle prvního dne cyklu, ale to by nevznikaly ty dohady, ne?

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 23:05

dynda podľa prvého dňa poslednej menštruácie myslím, ale problém nastáva, ak má žena iný než "normálny" cyklus. U mňa bol cyklus dlhý, preto mi vyšli 2 termíny pôrodu (podľa menštruácie a podľa sona), pričom doktorka mi vysvetľovala, že kým termín podľa cyklu môže byť nepresný, ten podľa sona je viac menej presný u všetkých žien, lebo na začiatku sa embryo vyvíja viac menej rovnako u každej ženy.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 00:29
Reakce na DrowRanger:

Ale akurát mi známy vravel, že jeho kamarátovi sa narodilo dieťa s mierami 57cm a 4350g, ak to počul ten môj, bude ho chcieť isto tromfnúť 

​Zas na druhou stranu je to fajn, protože takový dítě, když se už jednou rozhodne vypadnout, vyletí jak dělová koule a nic ho nezastaví (ani požadavky doktůrků na netlačení a podobný zdržovací taktiky - aby si mohli v klidu vypít kafe) 

Offline Karja
Avatar
35806 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 03:21

DrowRanger To das! Ven se to dite dostane vzdycky a ty vetsi deti jsou lepsi. Ja kdyz videla ty drobecky pod tri kila v porodnici, tak mi bylo uplne ouzko. Vetsi dite ti treba shodi, je ti to jedno, u maleho ne. A navic I mne tu kolegyne radily, ze velikost neni zavisla tomu, jak dlouho to miminko rodily.A konec koncu ani tak velke byt nemusi, nebo ti delali nejaky UTZ? Ja si ho nechala udelat pred porodem na vlastni zadost, protoze u nas v rodine byly same velke deti a kvuli tomu doporuceni cisari a ja byla pri narozeni taky velka. No a dle tech vsech ruznych odhadu mi to miminko v poslednich tydnech teda ani tolik nenarostlo.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 07:30

barbucha to mi na kľude ako prvorodičke nepridalo .

Karja informácia zo začiatkú júna (červen) je 2950g, odvtedy mi UTZ robili, váhu nehovorili, ale myslím, že dieťa najviac priberá práve ten 8. mesiac a spomaľuje sa to až ku koncu 9. mesiaci? Ja som bola veľká, sestra tiež (54 a 56cm, každá cez 3 500g), vôbec netuším, aký veľký (resp. ťažký) je malý, čiže to bude prekvapenie, ale fakt by som rada šla prirodzene ak to pôjde (zas si nemyslím, že by mal k 5kg, o tom som u nás v rodine ani nepočula, že by dakto takto vážil, maximálne, že jeden bratranec mal strašne veľkú hlavu ). To už sú len moje blbé predstavy kvôli prenášaniu. Inak UTZ by mali u nás robiť pred pôrodom (podľa toho, čo som sa pýtala na poslednej prehliadke), tak hádam mi aj niečo povedia po tom, ako ho urobia.

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 07:59

DrowRanger mne dieta pribralo za posledne 3 tyzdne tehotenstva az kilo. moja strava na tom podiel nemala. vtedy doktori odhadovali 2500-2600 a jeden z nich ma ukludnoval ze do porodu da urcite na 3200. potom sme cumeli vsetci - mal 3600

(vtedy som sa ukludnoivala ze aspon porod bude lahsi)

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 08:06

eless známu tiež strašili, že bábätko nemá ani 2700g 3 týždne pred pôrodom, nakoniec malo 3600g...ehm, Neviem, neviem či toľko zvládlo pribrať alebo ho zle pomerali cez UTZ.

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 08:12

DrowRanger to meranie nie je nikdy presne ale moj otesanek to fakt dobral. odrazilo sa mi to aj na hmotnosti ktoru mi naposledy prezradili 2 tyzdne pred porodom a potom ma uz nevazili :D a ja som si na vahu cez pupok nedovidela

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 08:14

eless ja som tiež nabrala hodne a rýchlo oproti tomu, ako som ukážkovo naberala toho 0,5kg týždenne predtým, spomalilo sa to až teraz cca týždeň, dva dozadu, to som už aj schudla. Nu uvidím, dám potom vedieť, keď to sloníča bude konečne na svete...

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 09:20

DrowRanger prý je při tom odhadu váhy přípustná tolerance 0,5 kg....

U nás to odhadli zase naopak - při obou těhotenstvích to vyhodnotili na čtyřkiláky, nakonec oba zcela nudných 3,5 kg na 51 cm.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 09:25

Stará Stanová Kůže "zcela nudných" 

Offline Catherinne
Avatar
9829 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 09:48

Stará Stanová Kůže tak někdy před 100 lety...se odborník dušoval, že porodím 2.500g. No sekl se dost. Bylo to 1.600g.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33681 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 09:57

Catherinne to jsem měla já. Ale narodila jsem se o 2 měsíce dřív.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 10:20

Potrefenáhusa Ja o mesic a 3,6, bratr taky a 4,2...v rodine se vypravi, ze na nas nebyl inkubator, tak nas museli dat do skleniku

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 10:40

Catherinne 

1600 bylo donošené miminko? Já bych se hrozně bála na něj sáhnout. Příroda věděla, proč jsem vyfásla nudných 3,5.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 13. srpna 2018 10:42

DrowRanger 

Co tu ještě děláš? Hele, máte vybrané jméno? Je v tom jasno? Existuje pověra, že se miminko nemůže narodit, když nemá jméno.